niedziela, 18 lutego 2018 r.

Rolnictwo

Wyszkolą specjalistów od turystyki

  Edytuj ten wpis

Na wypożyczalnie rowerów, szkołę jeździecką czy wynajem pokoi – takie plany mają uczestnicy warsztatów zorganizowanych w ramach projektu EUROszansa dla Lubelszczyzny. Część z tych osób ma szanse na dotację do 40 tys. zł.

"EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów–Puławy–Kazimierz Dolny” jest to projekt realizowany w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Liderem projektu jest Starostwo Powiatowe w Puławach. Ma trzech partnerów – Lokalną Grupę Działania "Zielony Pierścień” i Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. Trzeci to Lubelski Ośrodek Samopomocy, która realizuje II cykl szkoleniowo-warszatowy. Bierze w nich udział 20 osób z powiatu puławskiego i gminy Wojciechów, które chcą założyć działalność gospodarczą związaną z turystyką.

– Są to warsztaty z komunikacji interpersonalnej, podczas kolejnych zajęć szkolący otrzymują informację, jak założyć firmę i jak napisać biznesplan – wylicza Anna Pożarowszczyk, specjalista ds. rekrutacji, szkoleń i doradztwa.

Osoby te mają również możliwość skorzystania z porad doradców. Spotkają się również z przedsiębiorcami, którzy działają w branży turystycznej. Na tym nie koniec.

– Prawdopodobnie w połowie grudnia zostanie zgłoszony konkurs dla osób biorących udział w szkoleniu – dodaje Pożarowszczyk. – Jedenaście osób, które będą mieć najlepsze biznesplany otrzyma dotację na uruchomienie działalności w wysokości do 40 tys. zł. – Spora część, bo ok. 70 proc. z osób biorących udział w szkoleniu, chce zająć się wynajmem pokoi. Są też pomysły związane z jeździectwem, przewożeniem ludzi statkiem po Wiśle, wypożyczaniem rowerów. Jedna z pań myśli o uruchomieniu pracowni garncarskiej.

Obecnie Lubelski Ośrodek Samopomocy realizuje II edycję szkoleń, do której zgłosiły się w sumie 32 osoby.

– W większości są to młode osoby, zarówno pracujące, jak i bezrobotne, rolnicy – tłumaczy przedstawicielka LOS. – Lista uczestników III edycji została już zamknięta. W szkoleniach, które zaczną się w połowie listopada, weźmie udział 21 osób.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!