piątek, 23 lutego 2018 r.

Rozrywka

Dlaczego mężczyźni nudzą się kobietom

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 czerwca 2009, 17:44

Kiedy zadajemy kobietom pytanie, co przyciągało je w mężczyźnie na początku znajomości, okazuje się, że te same cechy, które później je... odpychały

Przypomnij sobie swój ostatni związek z mężczyzną w twoim typie - mówi terapeuta do załamanej kolejnym rozstaniem kobiety. - Wymień jego cechy, które wydawały ci się czarujące, gdy go poznałaś. A teraz pomyśl, czy te właśnie cechy nie przyczyniły się do waszego rozstania.

Nie cierpię tego, co podziwiałam...

Mężczyzna postrzegany na początku związku jako dowcipny i zabawny, staje się kimś, kto nie umie zachować się w towarzystwie, kto powtarza stare dowcipy. Silny psychicznie, zamienia się w oczach partnerki w narzucającego swoją wolę domowego terrorystę. Człowiek sukcesu to egocentryczny pracoholik, dla którego nic się nie liczy poza jego karierą. Mężczyzna, który był opiekuńczy i załatwiał w przeszłości dla kobiety wiele jej spraw, z czasem jawi się jako narzucający swoje rozwiązania natręt.

Mapa miłości

To, jakie cechy fizyczne i psychiczne są dla nas atrakcyjne i podniecające, jest efektem doświadczeń wyniesionych z dzieciństwa. Zanim osiągniemy dojrzałość płciową, tworzy się w mózgu "mapa miłości", są w niej zawarte informacje dotyczące wzrostu, koloru włosów, wykształcenia, kondycji fizycznej, itp. przyszłego partnera. Mapa miłości decyduje w kim się zakochujemy.

Wystarczy jedna lub kilka cech pasujących do schematu, aby pojawiła się fascynacja. Ruszają wtedy w mózgu procesy chemiczne warunkujące przyjemność i pożądanie. Uniemożliwiają one prawidłową ocenę nowo poznanego człowieka, tworzy się iluzja.

Komuś, kto nam się podoba, przypisujemy cechy zgodnie z własnymi oczekiwaniami i wyobraźnią. Żadne argumenty i ostrzeżenia ze strony bliskich ludzi nie działają.

Kłopot polega na tym, że wraz z rozwojem znajomości zauroczenie partnerem słabnie, okazuje się, że to, co na początku wzbudzało zachwyt, jest teraz irytujące. Wtedy dopiero dociera sens słów i znaków ostrzegawczych, które były ignorowane.
Zanim strzała Amora ugodzi Cię kolejny raz, poznaj swoją "mapą miłości”, wyciągaj wnioski na przyszłość z doświadczeń nabytych w poprzednich związkach.

Zastanów się:
• Jacy mężczyźni są w twoim typie.
• Jak szybko ulegałaś zauroczeniu.
• Jakie cechy byłych partnerów budziły Twoje zainteresowanie.
• Co doprowadziło do zakończenia starych związków.
• Jakie informacje o tych panach uznałaś kiedyś za mało ważne.

Anna Marciniak*
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
mosquito
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mosquito
mosquito (13 czerwca 2009 o 20:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panowie, - sposób jest jeden : wykorzystać seksualnie i porzucić, bo one same nie wiedzą czego chcą. Ja to nazywam myśleniem organem, który jest połączeniem mózgu i macicy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!