Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rozrywka

4 sierpnia 2012 r.
9:26
Edytuj ten wpis

Facebook - szpiegowskie narzędzie dla porzuconych

Autor: Zdjęcie autora PAP Life
20 7 A A
 (Facebook)
(Facebook)

Facebook i inne media społecznościowe to doskonała forma nawiązywania i podtrzymywania znajomości. Okazuje się jednak, że to również doskonałe narzędzie do szpiegowania byłych partnerów i partnerek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dziewięć na dziesięć osób przyznaje się, że po zerwaniu związku dalej śledzi losy swojego byłego partnera/partnerki za pośrednictwem portali społecznościowych.

Jeśli sami zostaliśmy wykluczeni z grona znajomych ex, o pomoc prosimy znajomych, którzy pozwalają nam za pośrednictwem ich konta śledzić poczynania byłych.

- Technologia bardzo zmieniła sposób, w jaki sie rozstajemy. Zmiany statusu, kasowanie zdjęć, sprawdzanie byłego partnera. Kiedyś, kiedy związek się kończył, kończył się raz na zawsze - tłumaczy Veronika Lukacs, autorka rozprawy naukowej "It's Complicated: Romantic breakups and their aftermath on Facebook".

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Lukacs, śledzimy nie tylko naszych byłych partnerów, ale również ich nowych znajomych i nowych partnerów. Autorka badań zaznacza, że jest to powszechne zachowanie.

- Spodziewałam się, że osoby, które po zerwaniu usuwały siebie z grona znajomych, będą cierpiały mniej. Prawda okazała się dokładnie odwrotna. Osoby, te zdecydowanie mocniej przeżywały rozstanie - tłumaczy naukowiec. Zaskoczyło ją również, jak daleko zdesperowani porzuceni mogą się posunąć.

Zdarzają się również przypadki, w których byli partnerzy włamują się na konta swoich ex. Wielu z pytanych porzuconych, przyznaje, że nie spodziewali się, że są do tego zdolni.

Wyrzucenie swojego byłego partnera z listy znajomych, wydaje się prostym i skutecznym rozwiązaniem. Jednak, jak pokazują wyniki badań, jest to złudne rozwiązanie. Często ciekawość, zazdrość i niepewność bywają bardziej męczące niż samo zerwanie i popychają do podejmowania desperackich kroków, tłumaczy Lukacs.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
SADAM / 16 października 2013 o 13:41

KAŻDY POWINIEN KOGOŚ PRZESZPIEGOWAĆ TYM PROGRAMIKIEM

http://nudzesie.cba.pl/szpiegfb.htm

ZABAWA FRIKO , PATENT PIERWSZA KLASA

Avatar
Scourge / 12 marca 2013 o 17:01
Portale społecznościowe są w ogóle bardzo dobrymi narzędziem szpiegowskim, nie tylko w sprawach miłosnych. W wielu wypadkach wcale się nie trzeba nigdzie włamywać, bo ludzie bywają strasznie naiwni i głupi jeśli chodzi o treści, które tam zamieszczają i udostępniają.
Avatar
wiechosta / 4 sierpnia 2012 o 19:55
Tylko idiotów podnieca facebook. A że dużo ich...zawsze to co wartościowe jest w mniejszości.
Avatar
on / 4 sierpnia 2012 o 18:10
[quote name='aaa' timestamp='1344079166' post='660819']
Włamannie się na czyjesz konto z fb to dziecinada i banał można to zrobić w 10 minut -.-
[/quote]
to w dziecinne 10 min poproszę o włamanie się na moje konto stawiam Ci krate wodki jak tego dokonasz. Pozdrawiam
Avatar
Ziutka / 4 sierpnia 2012 o 15:08
Dokładnie.... włamać się do kogoś na konto, kto nie ma ustawionych dodatkowych zabezpieczeń typu "sms kod" jest dziecinnie proste. Są programy dzięki którym każda czynność robiona na danym komputerze jest śledzona, włącznie z loginami i hasłami... ale jeśli jest ktoś mądry to wie, że portale społecznościowe nie są po to, aby rozpowszechniać tam istotne informacje na swój temat... przez to wszystko zanika już realna znajomość, ponieważ zamiast zwyczajnie wyjść ze znajomymi na piwo to rozmawiamy na czatach, komunikujemy się po przez komentarze, itd. Oczywiście nie neguję portali społecznościowych, ponieważ jest to dobra opcja dla ludzie, można rzecz wygodna, ale nie zapominajmy przy tym o rzeczywistości!!
Dokładnie.... włamać się do kogoś na konto, kto nie ma ustawionych dodatkowych zabezpieczeń typu "sms kod" jest dziecinnie proste. Są programy dzięki którym każda czynność robiona na danym komputerze jest śledzona, włącznie z loginami i hasłami... ale jeśli jest ktoś mądry to wie, że portale społecznościowe nie są po to, aby rozpowszechniać tam istotne informacje na swój temat... przez to wszystko zanika już realna znajomość, ponieważ zamiast zwyczajnie wyjść ze znajomymi na piwo to rozmawiamy na czatach, komunikujemy się po przez ... rozwiń
Avatar
aaa / 4 sierpnia 2012 o 13:19
Włamannie się na czyjesz konto z fb to dziecinada i banał można to zrobić w 10 minut -.-
Avatar
sss / 4 sierpnia 2012 o 09:47
A tam takie gadanie. Nie ma możliwości aby ktoś włamał się na konto jak właściciel ów konta nie jest imbecylem, a ze znajomych też nie koniecznie trzeba usuwać jak ktoś nie chce, wystarczy ustawić sobie FB, tak aby ta osoba nie widziała naszych aktywności. Co do nowych znajomych, ja mam ustawione tak, że nawet moi znajomi nie mogą widzieć mojej listy znajomych. tylko ja mogę widzieć kto i ile osób.
Avatar
SADAM / 16 października 2013 o 13:41

KAŻDY POWINIEN KOGOŚ PRZESZPIEGOWAĆ TYM PROGRAMIKIEM

http://nudzesie.cba.pl/szpiegfb.htm

ZABAWA FRIKO , PATENT PIERWSZA KLASA

Avatar
Scourge / 12 marca 2013 o 17:01
Portale społecznościowe są w ogóle bardzo dobrymi narzędziem szpiegowskim, nie tylko w sprawach miłosnych. W wielu wypadkach wcale się nie trzeba nigdzie włamywać, bo ludzie bywają strasznie naiwni i głupi jeśli chodzi o treści, które tam zamieszczają i udostępniają.
Avatar
wiechosta / 4 sierpnia 2012 o 19:55
Tylko idiotów podnieca facebook. A że dużo ich...zawsze to co wartościowe jest w mniejszości.
Avatar
on / 4 sierpnia 2012 o 18:10
[quote name='aaa' timestamp='1344079166' post='660819']
Włamannie się na czyjesz konto z fb to dziecinada i banał można to zrobić w 10 minut -.-
[/quote]
to w dziecinne 10 min poproszę o włamanie się na moje konto stawiam Ci krate wodki jak tego dokonasz. Pozdrawiam
Avatar
Ziutka / 4 sierpnia 2012 o 15:08
Dokładnie.... włamać się do kogoś na konto, kto nie ma ustawionych dodatkowych zabezpieczeń typu "sms kod" jest dziecinnie proste. Są programy dzięki którym każda czynność robiona na danym komputerze jest śledzona, włącznie z loginami i hasłami... ale jeśli jest ktoś mądry to wie, że portale społecznościowe nie są po to, aby rozpowszechniać tam istotne informacje na swój temat... przez to wszystko zanika już realna znajomość, ponieważ zamiast zwyczajnie wyjść ze znajomymi na piwo to rozmawiamy na czatach, komunikujemy się po przez komentarze, itd. Oczywiście nie neguję portali społecznościowych, ponieważ jest to dobra opcja dla ludzie, można rzecz wygodna, ale nie zapominajmy przy tym o rzeczywistości!!
Dokładnie.... włamać się do kogoś na konto, kto nie ma ustawionych dodatkowych zabezpieczeń typu "sms kod" jest dziecinnie proste. Są programy dzięki którym każda czynność robiona na danym komputerze jest śledzona, włącznie z loginami i hasłami... ale jeśli jest ktoś mądry to wie, że portale społecznościowe nie są po to, aby rozpowszechniać tam istotne informacje na swój temat... przez to wszystko zanika już realna znajomość, ponieważ zamiast zwyczajnie wyjść ze znajomymi na piwo to rozmawiamy na czatach, komunikujemy się po przez ... rozwiń
Avatar
aaa / 4 sierpnia 2012 o 13:19
Włamannie się na czyjesz konto z fb to dziecinada i banał można to zrobić w 10 minut -.-
Avatar
sss / 4 sierpnia 2012 o 09:47
A tam takie gadanie. Nie ma możliwości aby ktoś włamał się na konto jak właściciel ów konta nie jest imbecylem, a ze znajomych też nie koniecznie trzeba usuwać jak ktoś nie chce, wystarczy ustawić sobie FB, tak aby ta osoba nie widziała naszych aktywności. Co do nowych znajomych, ja mam ustawione tak, że nawet moi znajomi nie mogą widzieć mojej listy znajomych. tylko ja mogę widzieć kto i ile osób.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 1

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 11

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 0

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca
Alarm 24

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca 0 3

Od 30 godzin nie mamy wody z powodu awarii. Gmina nam nie pomaga, zostaliśmy potraktowani gorzej, niż zwierzęta - w środę rano napisał do nas mieszkaniec Bystrzejowic Pierwszych (pow. świdnicki).

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina
24 czerwca 2018, 19:00

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina 1 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 1 8

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 3

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 7

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!