piątek, 23 lutego 2018 r.

Ryki

Skok na kantor. Złodzieje ukradli sejf w którym było kilkaset tysięcy złotych


W nocy ze środy na czwartek nieznani jak dotąd sprawcy włamali się do pawilonu, w którym znajdował się kantor, wyłamali zabezpieczenia i zabrali ze sobą umieszczony w nim sejf. W środku znajdowała się gotówka w różnych walutach o łącznej wartości kilkuset tysięcy złotych.

Złodzieje do budynku znajdującego się przy ul. PCK w Dęblinie dostali się pod osłoną nocy, uszkadzając drzwi wejściowe. Skok na kantor prawdopodobnie był skrupulatnie zaplanowany, o czym może świadczyć m.in. wybór dogodnego terminu oraz użyty przez sprawców sprzęt.

– Moim zdaniem to byli profesjonaliści specjalizujący się w napadach na takie placówki. Poradzili sobie z wymałaniem kotw, którymi sejf był przytwierdzony do podłoża. Mieli ze sobą także składany wózek, którym go wywieźli. Poza tym sejfem, nic innego nie zginęło – mówi Kazimierz Filipek, okradziony właściciel kantoru.

Sprawcy na razie pozostają na wolności, szuka ich rycka policja. Sprawdzany jest m.in. zapis miejskiego monitoringu oraz ten z kamer znajdujących wewnątrz pawilonu. – Ze względu na dobro postępowania na obecnym etapie nie mogę powiedzieć nic więcej. Potwierdzam jedynie, że takie zdarzenie miało miejsce – mówi kom. Jacek Wójcik, zastępca naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Rykach.

Ile pieniędzy padło łupem złodziei - według naszych ustaleń, w środku znajdowała się gotówka w polskiej i zagranicznej walucie o wartości kilkuset tysięcy złotych.

Niestety, informacji o napadach na kantory w całym kraju jest coraz więcej. Kilka dni po skoku na punkt w Dęblinie, w piątek, 13 października, policja odnotowała podobny przypadek w Gdyni. W styczniu tego roku okradziono kantor w Łodzi, a w czerwcu obrabowano ten na warszawskim Mokotowie. Niektórzy właściciele za pomoc w schwytaniu sprawców oferują wysokie nagrody.

zawilak
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zawilak
zawilak (15 stycznia 2018 o 22:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To zależy, jak ma się kantor internetowy, a stacjonarnie jedynie biuro to myślę że nie ma ryzyka. Jako klient też bezpieczniej się czuję wymieniając kasę w e-kantorze, a od kiedy mój wybór padł na Pluskantor.pl to jeszcze dość konkretnie oszczędzam, żaden stacjonarny nie oferuje tak tanio przewalutowań jeśli nie jest to ilość hurotowa, a nawet nie sądzę żeby i przy większych pieniądach na mieście dało się na tyle korzystnie wynagocjować.
Rozwiń
Gość
Gość (16 października 2017 o 10:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W dzisiejszych czasach prowadzić kantor, to jest w zasadzie wystawianie się na strzał wcześniej czy później....
Rozwiń
Gość
Gość (13 października 2017 o 18:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Bogactwo nic nie pomoże w dniu gniewu; lecz sprawiedliwość ratuje od śmierci" - księga przysłów Salomona 11:4 ... na Chrystusowym sądzie złodziejstwo i skarby nic nie pomogą
Rozwiń
Gość
Gość (13 października 2017 o 15:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ciekawe czy miał ubezpieczenie
Rozwiń
Gość
Gość (13 października 2017 o 13:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Miejscowi lub znajomi. Musieli tam być i wiedzieć co i jak. Być może sami montowali ten sejf?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!