AMSPN Hetman - Chełmianka 1:3. To już 15 porażek z rzędu

Piłkarze Chełmianki bardzo szybko podnieśli się po niespodziewanej porażce z Lewartem. W sobotę ograli na wyjeździe czerwoną latarnię rozgrywek AMSPN Hetmana 3:1. Sprawa trzech punktów była tak naprawdę rozstrzygnięta już po 36 minutach. Wówczas gracze Artura Bożyka prowadzili już 3:0

Wynik w 20 minucie otworzył Aleksiej Pritulak. Jeden z obrońców gospodarzy zagrał przypadkowo ręką we własnym polu karnym, a sędzia nie dał się ubłagać i wskazał na wapno. Do piłki podszedł Ukrainiec i nie zmarnował znakomitej szansy, przy okazji zdobywając swoją dziewiątą bramkę w sezonie. 10 minut później Piotr Wójcik z kilku metrów wpakował piłkę do siatki po prezencie od rywali. Na tym biało-zieloni jednak nie poprzestali. W 36 minucie jeszcze jeden cios zadał Pritulak. Tym razem dostał dobre podanie od Damiana Kopruchy i w sytuacji sam na sam znowu wpisał się na listę strzelców.

Po zmianie stron przyjezdni kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, ale nie potrafili zamienić już żadnej sytuacji na gola. W samej końcówce coraz odważniej radzili sobie zamościanie. I zostali nagrodzeni za swoje wysiłki w 85 minucie, kiedy honorowe trafienie zaliczył Kamil Chruściński. Dla graczy Hetmana to trzecia porażka z rzędu w stosunku 1:3. W sumie… 15 w tym sezonie na 15 rozegranych meczów.

AMSPN Hetman Zamość – Chełmianka 1:3 (0:3)

Bramki: Chruściński (85) – Pritulak (20-z rzutu karnego, 36), Wójcik (30).

Hetman: Kiecana – J. Baran, Czarniecki, Myszka, Fidler, Nowak (75 Wróblewski), Bubeła, Markowski (60 Bukowski), Karaszewski (46 Krawiec), Chruściński, Kaznocha.

Chełmianka: Pawlak – Kwiatkowski, Grzywna, Patryk Mazurek, Fornal (65 Greguła), Kobiałka, Tomalski, Koprucha (68 Lewandowski), Pritulak, Wójcik, Sołtysiuk (55 Wacewicz).

Gość (25 października 2015 o 19:06) 0
Powrót Hetmana nie jest taki prosty jak się niektórym wydaje. Większość myśli, że wystarczy pstryknąć palcem i KS Hetman wrócił. Wątpię, że by klub który jest ciągle w likwidacji kiedykolwiek został reanimowany. Jeśli już to powstanie nowa spółka, która przejmie barwy, herb etc. ale do tego potrzebny jest likwidator, który odsprzeda te wszystkie rzeczy a na jego funkcję ponoć nie ma chętnych. Pan Wnuk nie zapewniał, że przywróci Hetmana ale, że zrobi co w jego mocy by tak się stało. Niestety nie wszystko od niego zależy i jest bardzo złożona sprawa. Ale najwięcej szczekają Ci co mają najmniej o tym pojęcia. Pozdrawiam.
Gość (24 października 2015 o 19:49) 0
->Guest (24 października 2015 o godzinie 19:11) Hetman Zamosc wciaz nie gra, mimo poprzednich zapewnien prezydenta Wnuka. Podejrzewam, ze wdal sie w konszachty z ekipa niszczaca zamojska pilke.
Gość (24 października 2015 o 19:11) 0
Co się dzieje z Hetmanem??? Może mi ktoś normalny powiedzieć???

12. KOLEJKA 13-16 października
Bruk-Bet Termalica - Arka Gdynia 1:1
Cracovia - Pogoń Szczecin 3:0
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 1:1
Korona Kielce - Wisła Płock 2:0
Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 1:0
Piast Gliwice - Sandecja Nowy Sącz 2:2