Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

21 grudnia 2015 r.
18:45

Andrzej Kowalski (prezes PZP): Do Aqua Lublin jeszcze wrócimy

0 13 A A
Andrzej Kowalski (z lewej) w towarzystwie prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka<br />
FOT. AZSUMCS.PL<br />
Andrzej Kowalski (z lewej) w towarzystwie prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka
FOT. AZSUMCS.PL

ROZMOWA Z Andrzejem Kowalskim, prezesem Polskiego Związku Pływackiego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
  • Nowy basen w Lublinie robi olbrzymie wrażenie na zawodnikach, a jakie jest pana zdanie?

– W pełni się zgadzam, bo naprawdę powstał tutaj obiekt o standardzie światowym. Warunki do uprawiania pływania są niesamowite, więc na pewno mogę spokojnie powiedzieć, że to nie ostatnia duża impreza, jaka odbędzie się w Aqua Lublin. Mamy w tej sprawie spotkanie z prezydentem Lublina Krzysztofem Żukiem i myślę, że dojdziemy do porozumienia. Wyniki, jakie osiągają zawodnicy pokazuje także, że głębokość obiektu została bardzo dobrze dobrana. Mieliśmy już sporo rekordów Polski, nawet w eliminacjach, nie tylko przy okazji walki o medale.

  • Organizatorzy mistrzostw Polski przygotowali sporo atrakcji dla zawodników. Dzięki Mistubishi Taxi mają zapewnione dojazdy w komfortowych warunkach. Jest także pula nagród dla tych, którzy poprawią rekordy Polski. W historii czegoś takiego jeszcze chyba nie było?

– Zgadza się. To bardzo przydatne działania, które bardzo ułatwiają życie pływakom. Nie muszą się o nic martwić, zawsze są na czas. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, co przygotowali organizatorzy, transport naprawdę jest na najwyższym poziomie. Można powiedzieć, że mamy nawet luksusowe warunki. Jesteśmy zadowoleni także z hoteli, jakie zaproponowało miasto. Obsługa jest bardzo dobra i już teraz można powiedzieć, że Lublin to miasto bardzo przyjazne sportowi. Za to należą się wielkie podziękowania.

  • Jak pan ocenia same mistrzostwa?

– Tak, jak warunki, jakie zaproponowało miasto, tak i same zawody można uznać za bardzo udane. Trzeba też pamiętać, że to już prosta droga do igrzysk olimpijskich w Rio. Najpierw będą jeszcze mistrzostwa Europy w Londynie, później kolejna krajowa impreza i już Rio. Bardzo się cieszę, że mogliśmy zorganizować mistrzostwa w Lublinie. Kibice też powinni być zadowoleni, bo obejrzeli świetną imprezę, w której wzięła udział cała krajowa czołówka. Było też na co popatrzeć, bo nie brakowało rekordów Polski i najlepszych wyników życiowych.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 grudnia 2015 o 13:50
Temu nasiemu Prezesowi od pływaków. Węgrzy najwięcej medali IO zdobyli trenując na basenie w Budapeszcie, który przed wojną 39 r był kotłownią. A i nasza zawodniczka Barzycka na IO w Atenach w finale na 200 m stylem dowolnym zajęła 4 miejsce. Brąz przegrała minimalnie. Wzięli Ją siłą z Lublina do warszafki na 50 metrowy basen i już nawet nie zbliżyła się mimo treningu na dużym obiekcie do rezultatu z Aten.
Avatar
Wyrwa / 22 grudnia 2015 o 18:59

wracaj na kolana do prezesa i przestań lać żółć marny klakierze

żal czytać takie wypociny

Synek nie każdy jest tyłkolizem jak brać z sekty "Pancernej brzozy". Czy widziałeś obiekty światowe i olimpijskie? Na pewno światowa federacja pływania nie skusi się na obiekt co ma widownię na 2 tys kibiców. Ponadto na tym nasi obiekcie nie ma miejsca dla sędziów , podium a dekoracja zwycięzców na zawodach światowych i IO to tradycja i wymaga odpowiedniej oprawy. Z Tym Prezesem to nie przesada . Moim guru był, jest i będzie Kornel Morawiecki. W 1968 roku razem walczyliśmy o wolność. A Ci z warszafki jak: Ariel czy Karolek Modzelewski w tamtych czasach ( 1968 r )wiesz jak śpiewali hymn polski. Śmiało i bez ogródek walili:" dał nam przykład Mosze Dajan jak zwyciężać mamy".  Masz swoje zdanie na Prezesa i innych co nie pierdzą w POkraczną tubę - wolno Ci bo jest demokracja, którą wywalczyli przeważnie Ci co teraz są na uboczu. A wg mnie teraz demokracji nie ma bo żaden polityk nie powiesił się samobójczo jak za rządów POkrak i Korniszona. POczekamy zobaczymy może znajdą POlityków wiszących na sznurach. Wtedy wrócimy do demokracji. 

Synek nie każdy jest tyłkolizem jak brać z sekty "Pancernej brzozy". Czy widziałeś obiekty światowe i olimpijskie? Na pewno światowa federacja pływania nie skusi się na obiekt co ma widownię na 2 tys kibiców. Ponadto na tym nasi obiekcie nie ma miejsca dla sędziów , podium a dekoracja zwycięzców na zawodach światowych i IO to tradycja i wymaga odpowiedniej oprawy. Z Tym Prezesem to nie przesada . Moim guru był, jest i będzie Kornel Morawiecki. W 1968 roku razem walczyliśmy o wolność. A Ci z warszafki jak: Ariel czy Karolek Modzelewski w ... rozwiń

Avatar
Gość / 22 grudnia 2015 o 13:24
oj widać jak niektórych boli fakt, że w mieście dzieje się tyle pozytywnych rzeczy ....... banda wiecznych malkontentów i życiowych frustratów opanowała fora i przy byle okazji toczy jad
Avatar
Gość / 22 grudnia 2015 o 13:21
brawo Żuk! brawo Lublin! ta impreza to kolejny sukces miasta pod rządami pana Żuka! a Aqua to kolejna piękna wizytówka rozwijającego się Lublina!
Avatar
Gość / 22 grudnia 2015 o 12:39
Boże!Abel człowieku idż do lekarza .Tyle nienawiści w tobie,czy naprawdę masz tak wielkie kompleksy i problemy emocjonalne.Mogę ci jakoś pomóc ,nie jestem psychiatrą ale spróbuję.Może jakiś ksiądz egzorcysta.
Avatar
abel / 22 grudnia 2015 o 12:28

POkraki porównajcie nasi lubelski obiekcik z obiektem w Kazaniu. Nasi to miednica. Obiekt światowy jak to określają POkraki to ma 15 tys miejsc dla widzów a Wasi obiekt ma 2 tys. Ale gadać: olimpijski, światowy itp brednie to to POtraficie. Najważniejsze , że każdą kichę usprawiedliwiacie jak ten żebrak co dla lepszego efektu wywalał na wierzch kikut obciętej ręki. I ludzie sypali mu większe ochłapy za efekt?

wracaj na kolana do prezesa i przestań lać żółć marny klakierze

żal czytać takie wypociny

wracaj na kolana do prezesa i przestań lać żółć marny klakierze

żal czytać takie wypociny

rozwiń
Avatar
Gość / 22 grudnia 2015 o 09:41
szkoda tylko, że nie było kompletu publiczności pomimo darmowego wejścia na zawody. Nawet 2 tys ludzi w Lublinie nie jest zainteresowanych zawodami w pluskaniu. A czy Lublin tak świetnie wspiera sport? Ciekawe co mogą o tym powiedzieć kibice żużla.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2015 o 09:18
Były MŚ w handbalu kobiet i czy któryś z organizatorów zachwalał obiekty sportowe w których odbywały się mecze? Wystarczyły transmisje TV i podanie oficjalnych rezultatów. I wokół tego była dyskusja środków masowego przekazu. Jak mawiają w UE - Lublin i przyległy region to zadupie całej Europy. A w nasim Kozim Gródku od lat : " przed nami nic nie było - Hiroszima po wybuchu atomu a jak siedliśmy na stołki to wszystko git". Dziadkowie dawno temu po kielichu mawiali:" Kumie chwalą nas. Ty mnie a ja Was". Było minęło.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2015 o 07:24
żuk dalej się promuje ohydnie zacierając rączki
Avatar
Gość / 22 grudnia 2015 o 04:33
POkraki porównajcie nasi lubelski obiekcik z obiektem w Kazaniu. Nasi to miednica. Obiekt światowy jak to określają POkraki to ma 15 tys miejsc dla widzów a Wasi obiekt ma 2 tys. Ale gadać: olimpijski, światowy itp brednie to to POtraficie. Najważniejsze , że każdą kichę usprawiedliwiacie jak ten żebrak co dla lepszego efektu wywalał na wierzch kikut obciętej ręki. I ludzie sypali mu większe ochłapy za efekt?
Avatar
Gość / 25 grudnia 2015 o 13:50
Temu nasiemu Prezesowi od pływaków. Węgrzy najwięcej medali IO zdobyli trenując na basenie w Budapeszcie, który przed wojną 39 r był kotłownią. A i nasza zawodniczka Barzycka na IO w Atenach w finale na 200 m stylem dowolnym zajęła 4 miejsce. Brąz przegrała minimalnie. Wzięli Ją siłą z Lublina do warszafki na 50 metrowy basen i już nawet nie zbliżyła się mimo treningu na dużym obiekcie do rezultatu z Aten.
Avatar
Wyrwa / 22 grudnia 2015 o 18:59

wracaj na kolana do prezesa i przestań lać żółć marny klakierze

żal czytać takie wypociny

Synek nie każdy jest tyłkolizem jak brać z sekty "Pancernej brzozy". Czy widziałeś obiekty światowe i olimpijskie? Na pewno światowa federacja pływania nie skusi się na obiekt co ma widownię na 2 tys kibiców. Ponadto na tym nasi obiekcie nie ma miejsca dla sędziów , podium a dekoracja zwycięzców na zawodach światowych i IO to tradycja i wymaga odpowiedniej oprawy. Z Tym Prezesem to nie przesada . Moim guru był, jest i będzie Kornel Morawiecki. W 1968 roku razem walczyliśmy o wolność. A Ci z warszafki jak: Ariel czy Karolek Modzelewski w tamtych czasach ( 1968 r )wiesz jak śpiewali hymn polski. Śmiało i bez ogródek walili:" dał nam przykład Mosze Dajan jak zwyciężać mamy".  Masz swoje zdanie na Prezesa i innych co nie pierdzą w POkraczną tubę - wolno Ci bo jest demokracja, którą wywalczyli przeważnie Ci co teraz są na uboczu. A wg mnie teraz demokracji nie ma bo żaden polityk nie powiesił się samobójczo jak za rządów POkrak i Korniszona. POczekamy zobaczymy może znajdą POlityków wiszących na sznurach. Wtedy wrócimy do demokracji. 

Synek nie każdy jest tyłkolizem jak brać z sekty "Pancernej brzozy". Czy widziałeś obiekty światowe i olimpijskie? Na pewno światowa federacja pływania nie skusi się na obiekt co ma widownię na 2 tys kibiców. Ponadto na tym nasi obiekcie nie ma miejsca dla sędziów , podium a dekoracja zwycięzców na zawodach światowych i IO to tradycja i wymaga odpowiedniej oprawy. Z Tym Prezesem to nie przesada . Moim guru był, jest i będzie Kornel Morawiecki. W 1968 roku razem walczyliśmy o wolność. A Ci z warszafki jak: Ariel czy Karolek Modzelewski w ... rozwiń

Avatar
Gość / 22 grudnia 2015 o 13:24
oj widać jak niektórych boli fakt, że w mieście dzieje się tyle pozytywnych rzeczy ....... banda wiecznych malkontentów i życiowych frustratów opanowała fora i przy byle okazji toczy jad
Avatar
Gość / 22 grudnia 2015 o 13:21
brawo Żuk! brawo Lublin! ta impreza to kolejny sukces miasta pod rządami pana Żuka! a Aqua to kolejna piękna wizytówka rozwijającego się Lublina!
Avatar
Gość / 22 grudnia 2015 o 12:39
Boże!Abel człowieku idż do lekarza .Tyle nienawiści w tobie,czy naprawdę masz tak wielkie kompleksy i problemy emocjonalne.Mogę ci jakoś pomóc ,nie jestem psychiatrą ale spróbuję.Może jakiś ksiądz egzorcysta.
Avatar
abel / 22 grudnia 2015 o 12:28

POkraki porównajcie nasi lubelski obiekcik z obiektem w Kazaniu. Nasi to miednica. Obiekt światowy jak to określają POkraki to ma 15 tys miejsc dla widzów a Wasi obiekt ma 2 tys. Ale gadać: olimpijski, światowy itp brednie to to POtraficie. Najważniejsze , że każdą kichę usprawiedliwiacie jak ten żebrak co dla lepszego efektu wywalał na wierzch kikut obciętej ręki. I ludzie sypali mu większe ochłapy za efekt?

wracaj na kolana do prezesa i przestań lać żółć marny klakierze

żal czytać takie wypociny

wracaj na kolana do prezesa i przestań lać żółć marny klakierze

żal czytać takie wypociny

rozwiń
Avatar
Gość / 22 grudnia 2015 o 09:41
szkoda tylko, że nie było kompletu publiczności pomimo darmowego wejścia na zawody. Nawet 2 tys ludzi w Lublinie nie jest zainteresowanych zawodami w pluskaniu. A czy Lublin tak świetnie wspiera sport? Ciekawe co mogą o tym powiedzieć kibice żużla.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2015 o 09:18
Były MŚ w handbalu kobiet i czy któryś z organizatorów zachwalał obiekty sportowe w których odbywały się mecze? Wystarczyły transmisje TV i podanie oficjalnych rezultatów. I wokół tego była dyskusja środków masowego przekazu. Jak mawiają w UE - Lublin i przyległy region to zadupie całej Europy. A w nasim Kozim Gródku od lat : " przed nami nic nie było - Hiroszima po wybuchu atomu a jak siedliśmy na stołki to wszystko git". Dziadkowie dawno temu po kielichu mawiali:" Kumie chwalą nas. Ty mnie a ja Was". Było minęło.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2015 o 07:24
żuk dalej się promuje ohydnie zacierając rączki
Avatar
Gość / 22 grudnia 2015 o 04:33
POkraki porównajcie nasi lubelski obiekcik z obiektem w Kazaniu. Nasi to miednica. Obiekt światowy jak to określają POkraki to ma 15 tys miejsc dla widzów a Wasi obiekt ma 2 tys. Ale gadać: olimpijski, światowy itp brednie to to POtraficie. Najważniejsze , że każdą kichę usprawiedliwiacie jak ten żebrak co dla lepszego efektu wywalał na wierzch kikut obciętej ręki. I ludzie sypali mu większe ochłapy za efekt?