Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

25 stycznia 2016 r.
10:46

Artur Kern znowu wygrał bieg Grand Prix Lublin City Trail

0 4 A A
Artur Kern znowu nie miał sobie równych<br />
FOT. MATERIAŁY ORGANIZATORÓW<br />
Artur Kern znowu nie miał sobie równych
FOT. MATERIAŁY ORGANIZATORÓW

W sobotę nad Zalewem Zemborzyckim można było sprawdzić swoją formę w ramach czwartego biegu Grand Prix Lublin City Trail. Temperatura sięgała -10 stopni, ale nie przejmował się tym Artur Kern, który zaliczył trzeci triumf

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tym razem na starcie zameldowało się 290 biegaczy. Dodatkowo do rywalizacji w młodszych grupach wiekowych przystąpiło 40 dzieci. Ponownie najlepszy wśród mężczyzn okazał się Artur Kern, który tym razem wygrał zmagania z czasem 15 minut, 55 sekund. – Nie walczyłem o wynik, tylko o wygraną. Z takim podejściem przystępowałem do rywalizacji – wyjaśnia Artur Kern. – Przyznam, że to nie było trudne, w zasadzie już po dwóch kilometrach wiedziałem, że nikt mi nie zagrozi, bo miałem bezpieczną przewagę i do końca musiałem ją tylko kontrolować. Przyspieszyłem na ostatnich dwustu metrach, kiedy zauważyłem że jest szansa złamać 16 minut – dodaje zawodnik.

Druga lokata przypadła Jarosławowi Bimkiewiczowi (16,03), a trzeci był Rafał Buczak (16,24). Walkę w kategorii pań ponownie wygrała Joanna Wasilewska, która przy okazji zapewniła sobie triumf w całym cyklu. Wasilewska osiągnęła rezultat 19,35 i wyprzedziła: Julię Pleskaczyńska (20,03) i Dorotę Jargieło-Mróz (20,23).

Zawody z cyklu City Trail z Nationale-Nederlanden odbywają się w 10 lokalizacjach w całej Polsce. W każdym z miast w okresie wrzesień-marzec zaplanowano po sześć biegów. Aby zostać sklasyfikowanym, walczyć o nagrody i otrzymać pamiątkowy medal należy pobiec co najmniej cztery razy. Kolejna impreza w Lublinie zostanie rozegrana 20 lutego, a ostatnie zawody zaplanowano na 19 marca.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
FC / 26 stycznia 2016 o 08:31

Gratuluję wszystkim uczestnikom! Zapewne zwycięzcy uzyskali świetne czasy, choć nic one mi nie mówią, bo nie wiadomo, na jakim dystansie zawody były rozgrywane. Pewnie autor tekstu uważa, że dystans takiego biegu powinien być powszechnie znany...

Za 50PLN mogę Ci zainstalować google na komputerze - następnym razem sobie wygooglasz ;)

Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 16:25
Cykl City Trail jest rozgrywany w 10 miastach w Polsce na dystansie 5km. Oczywiście nie każdy o tym wie i autor powinien o tym wspomnieć.
Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 15:50
Po czasach to wygląda na 5 km. Przynajmniej na moje warunki:)
Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 15:18
Gratuluję wszystkim uczestnikom! Zapewne zwycięzcy uzyskali świetne czasy, choć nic one mi nie mówią, bo nie wiadomo, na jakim dystansie zawody były rozgrywane. Pewnie autor tekstu uważa, że dystans takiego biegu powinien być powszechnie znany...
Avatar
FC / 26 stycznia 2016 o 08:31

Gratuluję wszystkim uczestnikom! Zapewne zwycięzcy uzyskali świetne czasy, choć nic one mi nie mówią, bo nie wiadomo, na jakim dystansie zawody były rozgrywane. Pewnie autor tekstu uważa, że dystans takiego biegu powinien być powszechnie znany...

Za 50PLN mogę Ci zainstalować google na komputerze - następnym razem sobie wygooglasz ;)

Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 16:25
Cykl City Trail jest rozgrywany w 10 miastach w Polsce na dystansie 5km. Oczywiście nie każdy o tym wie i autor powinien o tym wspomnieć.
Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 15:50
Po czasach to wygląda na 5 km. Przynajmniej na moje warunki:)
Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 15:18
Gratuluję wszystkim uczestnikom! Zapewne zwycięzcy uzyskali świetne czasy, choć nic one mi nie mówią, bo nie wiadomo, na jakim dystansie zawody były rozgrywane. Pewnie autor tekstu uważa, że dystans takiego biegu powinien być powszechnie znany...
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 0

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 3

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 1

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 36

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 17

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Sport EXTRA

Ekstraklasa
37. KOLEJKA

Wyniki:

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:3 walkower
Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2:1
Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2
Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 0:1
Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica 4:0
Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:4
Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 1:1

Tabela:

1. Legia 37 70 55-35
2. Jagiellonia 37 67 55-41
3. Lech 37 60 53-34
4. Górnik 37 60 68-54
5. Wisła P. 37 57 53-45
6. Wisła K. 37 55 51-42
7. Korona 37 52 45-42
8. Zagłębie 37 49 49-54
9. Cracovia 37 50 51-52
10. Śląsk 37 50 50-54
11. Pogoń 37 45 46-54
12. Arka 37 43 46-48
13. Lechia 37 39 46-58
14. Piast 37 37 40-48
15. Bruk-Bet 37 36 39-66
16. Sandecja 37 33 34-54

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.