AZS UMCS Lublin pokonał KS Gredar Futsal Team Brzeg 6:4

Dodano: 20 lutego 2017, 17:22

AZS UMCS Lublin jest zdecydowanie skuteczniejszy na własnym parkiecie, ale na wyjazdach również nie ma czego się wstydzić<br />
<br />

(fot. AZS.UMCS.PL)

Dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach ligowych nie wybiła z rytmu podopiecznych Artura Gadzickiego. Futsaliści lubelskiego AZS UMCS po tym, jak w dwóch ostatnich kolejkach przegrywali z Berlandem Komprachcice i Gwiazdą Ruda Śląska, tym razem ograli na wyjeździe KS Gredar Futsal Team Brzeg 6:4.

Dla popularnych Dzików było to trzecie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Pod tym względem lepsze od nich są tylko liderująca Gwiazda Ruda Śląska i zajmujące drugą pozycję Słomniczanka Słomniki.

Akademicy znakomicie rozpoczęli niedzielny mecz. W 6 min na prowadzenie wyprowadził ich Wojciech Boniaszczuk, a kilka minut później wygrywali już 4:0. W odstępie kilkudziesięciu sekund trafiali dwukrotnie Łukasz Mietlicki i raz Wojciech Boniaszczuk. Gospodarze próbowali złapać kontakt. W pierwszej połowie odpowiedzieli golami autorstwa Kacpra Kędry i Mateusza Fabiszewskiego.

Po przerwie spotkanie było bardziej wyrównane, a obie ekipy jeszcze dwukrotnie trafiały do siatki rywali. Swojego trzeciego gola dołożył Wojciech Boniaszczuk, kompletując tym samym hat-tricka. Trafienie dla Dzików zapisał na swoim koncie także Mateusz Szafrański.

Za tydzień ligowcy znów odpoczywają, a w następnej kolejce lublinianie pauzują. Kolejne spotkanie rozegrają dopiero za trzy tygodnie. Pojadą do Tych, gdzie zmierzą się z miejscowym GKS.

KS Gredar Futsal Team Brzeg – AZS UMCS Lublin 4:6 (2:4)

Bramki dla AZS UMCS: Boniaszczuk 3, Mietlicki 2, Szafrański.

6. KOLEJKA 18-21 sierpnia
Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 0:3
Bruk-Bet Termalica - Lech Poznań 1:3
Cracovia - Górnik Zabrze 3:3
Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 1:1
Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 2:3