Bezkonkurencyjna Bjoergen triumfuje w Lillehammer. Kowalczyk dziesiąta

Dodano: 7 grudnia 2014, 13:00

Po dobrym biegu na 10 km "klasykiem Justyna Kowalczyk została sklasyfikowana na dziesiątym miejscu w minicyklu Lillehammer. Po słabym występie w piątkowym sprincie, Justyna Kowalczyk zawiodła także w sobotnim biegu na 5 km stylem dowolonym, który ukończyła na 28 pozycji.

Wygrała Therese Johaug. Nieźle spisały się za to pozostałe Polki, które pobiegły szybciej od swojej liderki. Punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zdobyły Sylwia Jaśkowiec (25) i Ewelina Marcisz (27). Po dwóch słabych występach, przed niedzielnym finałem minicyklu Kowalczyk znajdowała się w bardzo trudnej sytuacji. Nie miała już szans na czołowe miejsce, ale postanowiła dać z siebie wszystko. Ruszyła na trasę z 30 pozycji z ponad półtora minutową stratą do Bjoergen, ale biegła bardzo mocno i szybko "połykała” kolejne rywalki. Ostatecznie dobiegła do mety jako dziesiąta, tracąc do zwyciężczyni 2.15,6. Podium było wewnętrzną sprawą Norweżek. Na najwyższym stopniu stanęła Marit Bjoergen, a obok niej ustawiły się druga Therese Johaug i trzecia Heidi Weng. Pozostałe Polki tym razem spisały się słabiej. Jaśkowiec była 36, Marcisz 40, Kornelia Kubińska 55, a Paulina Maciuszek 61. - Już zapomniałam jak to jest startować z tak dalekim numerem. Był i salon gigant pod górę i napalstwo w czystej postaci. Zapomniałam też jak wiele takie harce energii kosztują. Lubię taką Justynę. Nawet jak w końcówce zdycha. Dzięki Lillehammer! - napisała Kowalczyk na swoim profilu w jednym z portali społecznościowych. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Polka (181 punktów) awansowała z dziewiątej na ósmą pozycję. Prowadzi Bjoergen (519) przed Johaug (388) i Weng (304). Kolejne zawody odbędą się w weekend 13-14 grudnia w szwajcarskim Davos.

15. KOLEJKA 3-5 listopada
Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 0:1
Bruk-Bet Termalica - Piast Gliwice 2:1
Górnik Zabrze - Lech Poznań 3:1
Korona Kielce - Śląsk Wrocław 3:0
Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 1:3
Wisła Kraków - Sandecja Nowy Sącz 3:0
Wisła Płock - Jagiellonia Białystok 1:2