Górnik Łęczna - Legia Warszawa, w sobotę o godz. 18 na Arenie Lublin

Dodano: 12 sierpnia 2016, 14:48

Bartosz Śpiączka w pojedynku z Michałem Kucharczykiem<br />
Bartosz Śpiączka w pojedynku z Michałem Kucharczykiem

Datę 13 sierpnia kibice mieli od dawna zaznaczoną w swoich kalendarzach na czerwono. W sobotę na Arenie Lublin Górnik Łęczna zmierzy się z mistrzem Polski Legią Warszawa. Początek spotkania zaplanowano na godz. 18

Drużyna trenera Andrzeja Rybarskiego po czterech meczach ligowych nadal czeka na pierwsze zwycięstwo. Zielono-czarni mają nadzieję, że przełomem okaże się wtorkowa wygrana w Pucharze Polski. Górnik pokonał na wyjeździe Miedź Legnica 3:2 i awansował do 1/8 finału tych rozgrywek. – Plusem jest przede wszystkim zwycięstwo. Graliśmy z solidnym rywalem i na pewno po każdym spotkaniu są rzeczy, do których mógłbym się przyczepić. Liczy się jednak, że gramy dalej – wyjaśnia Andrzej Rybarski, trener ekipy z Łęcznej.

Niestety w starciu z Miedzią już w pierwszej połowie kontuzji doznał Radosław Pruchnik. Stoper zielono-czarnych ma stłuczone biodro i nie wiadomo, czy lekarzom uda się go postawić na nogi. Coraz lepiej prezentuje się za to Vojo Ubiparip. Były napastnik Lecha Poznań zdobył gola w meczu z Miedzią i ogólnie mógł być zadowolony ze swojego występu. – Radek Pruchnik jest pod opieką sztabu medycznego i ma szansę na występ. Jeżeli chodzi o Vojo Ubiparipa to powoli dochodzi do siebie i wkrótce powinien być już w optymalnej formie fizycznej – mówi szkoleniowiec Górnika.

Kiedy kibice wspominają poprzednie pojedynki Górnika z Legią, to mają w pamięci przede wszystkim spotkanie sprzed dwóch lat. W grudniu 2014 roku łęcznianie pokonali rywali 3:1. Już po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 3:0. Dopiero w samej końcówce na otarcie łez gola zdobył Ondrej Duda.

Czy w sobotę powtórka jest możliwa? Na pewno zespół Besnika Hasiego jest w trudnej sytuacji. „Wojskowi” właśnie odpadli z Pucharu Polski po porażce z pierwszoligowym Górnikiem Zabrze. Prowadzili 2:0, ale przegrali ostatecznie 2:3. Na dodatek musieli rozegrać aż 120 minut, bo do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Co więcej, na środę zaplanowano pierwsze starcie o Ligę Mistrzów. Stołeczny klub najpierw zagra z irlandzkim Dundalk FC na wyjeździe. Dlatego w sobotę można się spodziewać mocno rezerwowego składu Legii. Pewnie w Lublinie na boiskach Lotto Ekstraklasy zadebiutuje Vadis Odjidja-Ofoe. Angielski Norwich City dwa lata temu zapłacił za Belga pięć milionów euro.

– W ogóle nie patrzymy na sytuację rywali. Bez względu na to, jakim wyjdą składem i tak mają bardzo szeroką i mocną kadrę. My jednak skupiamy się na sobie. Chcemy być optymalnie przygotowani do spotkania i powalczyć o dobry wynik – przekonuje trener Rybarski.

GKS JASTRZĘBIE CZEKA

Wiadomo już, że Górnik w 1/8 finału Pucharu Polski zmierzy się z GKS Jastrzębie. Trzecioligowiec w środę pokonał Radomiaka 2:1. Spotkanie zostanie rozegrane 21 września i odbędzie się na boisku rywali. W przypadku kolejnego awansu drużyna trenera Rybarskiego zmierzy się z lepszym, z pary: Górnik Zabrze – Wigry Suwałki.

(5) komentarzy

Gość (13 sierpnia 2016 o 20:29) 0
I co kibolstwo z Lecznej? Lyso?
Gość (13 sierpnia 2016 o 09:52) 0
Rozkaz wydał stary emerytowany trep.
Gość (12 sierpnia 2016 o 22:49) 0
wybieramy sie cala ekipa! mamy juz bilety! Brawo Gornik!
fan
fan (12 sierpnia 2016 o 15:06) 0
na czerwono to mam zaznaczoną środe panie redaktorze
fan
fan (12 sierpnia 2016 o 15:03) 0
Nie ma to jak połączyć mecz i Świeto Wojska Polskiego ,frekfencja murowana wydano rozkaz ,że każdy żołnierz ma być w mundurze i sprowadzić min 3 cywili.