Górnik Łęczna - Ruch Chorzów 0:3

Dodano: 21 listopada 2015, 21:06

Przerwa na mecze reprezentacji nie wpłynęła dobrze na piłkarzy Górnika Łęczna. Zielono-czarni ulegli w sobotę Ruchowi Chorzów 0:3.

Goście otworzyli wynik już w 10 minucie, kiedy Michał Koj po rzucie rożnym wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości. Kolejne minuty to niezłe okazje ze strony gospodarzy. Najpierw Leandro zakończył swój rajd strzałem prosto w bramkarza rywali. Później Grzegorz Piesio z bliska nie znalazł sposobu na golkipera Niebieskich.

Nie udało się drużynie Jurija Szatałowa, a tuż przed przerwą ekipa z Chorzowa miała już w zapasie dwa gole. Akcję rozpoczął Koj, który odebrał piłkę, a w pole karne wpadł Kamil Mazek. Minął Sylvio Rodicia i dograł do Mariusza Stępińskiego. Napastnik Ruchu uderzył do siatki po ziemi mimo rozpaczliwej interwencji Lukasa Bielaka i Górnik znalazł się w dużych tarapatach.

Po zmianie stron najlepszą okazję dla łęcznian miał Piesio. Jego główka po rękach bramkarza przyjezdnych trafiła jednak w poprzeczkę. W samej końcówcę mecz zamknęli Michał Efir i Marek Zieńczuk. Pierwszy podawał, a drugi idealnie przerzucił piłkę nad Rodiciem.

Za tydzień Grzegorz Bonin i spółka wybierają się do Zabrza, gdzie zagrają z ostatnim w tabeli Górnikiem.

Górnik Łęczna – Ruch Chorzów 0:3 (0:2)

Bramki: Koj (10), Stępiński (45), Zieńczuk (88).

Górnik: Rodić – Mierzejewski, Bielak, Bożić, Leandro, Pruchnik(67 Pitry), Tymiński, Bonin, Nowak, Piesio, Śpiączka (89 Poźniak)

Ruch: Putnocky – Szyndrowski, Grodzicki, Cichocki, Koj, Mazek (90 Podgórski), Surma, Iwański, Zieńczuk, Lipski, Stępiński (84 Efir).

Żółte kartki: Pruchnik, Tymński, Bielak – Lipski

Sędziował: Marcin Borski (Warszawa). Widzów: 3604.

(6) komentarzy

Gość (22 listopada 2015 o 18:48) 0
Szatałow obudź się .!!!
Gość (22 listopada 2015 o 17:37) 0
GUEST moze zostal bys trenerem pilki noznej chociaz jestes szpecem we wszystkim bo wszedzie cie pelno BOJE SIE OTWORZYC LODOWKI
Gość (22 listopada 2015 o 16:45) 0
Pruchnik czerwona w Poznaniu bo był bezradny, Tymiński jeszcze chyba grał w dziada bo nikogo nie krył i nikomu nie podawał skutecznie tylko tracił piłkę z czego dwie kontry zamienione na bramki. Panie "trenerze" fartem to można jeden dwa mecze wygrać ale cały sezon to już naiwność. Pozdrowienia dla chłopaków grających na poziomie ale siedzących na ławce bo trener zapomniał co to zmiana stylu gry.
Gość (22 listopada 2015 o 15:40) 0
zgadzam się z poprzednikami.To co zobaczyłem na mecz woła o pomstę do nieba.Dziwi brak jakiejkolwiek reakcji trenera po pierwszej połowie.Tymiński ,Pruchnik beznadzieja trener nie widzi.Zmiany zawodników to też sygnał dla innych że to co grają jest do kitu .Za to co zrobił trener na 2 minuty przed końcem meczu,przepraszam zostało doliczone 3 minuty to mistrzostwo świata,wprowadzając zawodnika.Przecież myśmy przegrywali p. trenerze,a pan gra na czas dla kogo.Siedzą na ławie zawodnicy głodni gry,a pan z uporem maniaka nie daje im szansy.Z