FUTSAL

AZS UMCS Lublin – Heiro Rzeszów 7:2, skończyli na podium

Dodano: 2 maja 2015, 20:34
Autor: micbec

Futsaliści AZS UMCS Lublin w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego pokonali 7:2 Heiro Rzeszów. Dzięki znakomitej postawie w rundzie rewanżowej zakończyli rozgrywki na trzeciej pozycji.

Akademicy już przed meczem z Heiro byli pewni, że zwycięstwo da im miejsce na podium. BSF Bochnia, który do tej pory zajmował trzecią pozycję ze względu na problemy finansowe postanowił bowiem oddać walkowerem spotkanie z Futsalem Nowiny.

Podopieczni Artura Gadzickiego nie zmarnowali szansy. Rozpoczęli zawody znakomicie, szybko trafiając do bramki przeciwników. Po pierwszej połowie prowadzili 4:0, a z bramek cieszyli się Łukasz Gromba, Jakub Drzewiecki i dwukrotnie Marco Aurelio.

Po przerwie lublinianie jeszcze powiększyli przewagę, ostatecznie wygrywając 7:2.

Trzecie miejsce to najwyższa pozycja AZS UMCS w historii występów w pierwszej lidze. Co ciekawe, po rundzie jesiennej akademicy znajdowali się na miejscu spadkowym, ale znakomita dyspozycja wiosną pozwoliła wywalczyć im znaczny awans w tabeli.

AZS UMCS Lublin – Heiro Rzeszów 7:2 (4:0)

Bramki: Aurelio 2, Mietlicki 2, Gromba, Drzewiecki, Lenartowicz.

Lublin: Górski – Boniaszczuk, Mietlicki, Banachiewicz, Ławicki oraz Bijas, Drzewiecki, Zgierski, Kozioł.