FUTSAL

AZS UMCS Lublin ograł Berland OSiR Komprachcice 5:4

Autor: (micbec)

Lubelscy futsaliści za wszelką cenę chcieli zrehabilitować się po inauguracyjnej porażce z Orłem Futsal Jelcz-Laskowice. Udało się, choć zwycięstwo nad Berlandem OSiR Komprachcice nie przyszło im łatwo.

Od 22 min przegrywali 2:3, później wyszli co prawda na prowadzenie 4:3, ale w 37 min goście doprowadzili do wyrównania za sprawą Patryka Kiliana. Gdy wydawało się już, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, zwycięską bramkę dla akademików strzelił Łukasz Mietlicki.

– Z minuty na minutę graliśmy coraz lepiej, ale niestety popełnialiśmy błędy w obronie. Te strzały z daleka wpadały jakoś do naszej bramki. Ciężko pracowaliśmy, dobrze, że mieliśmy dużo stałych fragmentów, po których zdobywaliśmy bramki. Niestety, zawiedliśmy w obronie – podsumował dla azs.umcs.pl kapitan Berlanda Andrzej Sapa.

AZS UMCS Lublin – Berland OSiR Komprachcice 5:4 (2:2)

Bramki: Kozieł (1), Tarkowski (11), Mika (24 samobójcza), Mietlicki (26, 39) – Grigorescu (8), Sapa (12, 22), Kilian (37).

Lublin: Hajkowski – Ławicki, Wankiewicz, Tarkowski, Kozieł oraz Bijas, Boniaszczuk, Mietlicki, Fularski, Stelmaszczyk, Walęciuk.

Komprachcice: Lech – Mika, Sapa, Przywara, Grigorescu oraz Burduja, Adamowski, Gawin, Krok, Kilian, Zbocz, Małek.

Żółte kartki: Fularski, Walęciuk – Zboch. Czerwona kartka: Zboch (Berland) w 40 min za niesportowe zachowanie.

Sędziowali: Gwiazda, Rutkowski, Podlecki

Pozostałe wyniki: Remedium Pyskowice – GKS Tychy 5:0 * Heiro Rzeszów – Futsal Team Brzeg 7:3 * Futsal Nowiny – Gwiazda Ruda Śląska 3:2 * Słomniczanka Słomniki – Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice 6:6. Pauza: Malwee Łódź.