INNE

Cykliści Hetmana Lublin zdobyli trzy złote medale mistrzostw świata w Szwajcarii

Dodano: 2 sierpnia 2015, 18:55

<br />
Aleksandra Wnuczek zdobyła dwa złote medale mistrzostw świata

Prawdziwymi bohaterkami mistrzostw świata były Iwona Podkościelna i Aleksandra Wnuczek. Zawodniczki na co dzień trenujące w lubelskim Hetmanie, zdobyły złote medale zarówno w jeździe indywidualnej na czas, jak i w wyścigu ze startu wspólnego.

Szczególnie ciekawie było w „czasówce”, gdzie Polki wyprzedziły Emmę Foy i Laurę Thompson z Nowej Zelandii zaledwie o 0.03 sek. W wyścigu ze startu wspólnego o złoto również rywalizowały te dwa duety. Polki były lepsze o jedenaście sekund. Trzecie na mecie, Kim van Dijk i Odette van Deudekom, straciły do zwyciężczyń blisko sześć minut.

W czasówce mężczyzn wielkie chwile przeżywali Marcin Polak i Michał Ładosz. Reprezentanci Hetmana wyprzedzili Carlosa Gonzaleza Garcię i Noela Martina Infante z Hiszpanii o ponad minutę. W wyścigu ze startu wspólnego było już znacznie gorzej, bo lublinianie zajęli czwarte miejsce. Wygrali Joan Font Alera i Ignacio Avila Rodriguez z Hiszpanii.

Jazda indywidualna na czas tandemów mężczyzn: 1. Marcin Polak i Michał Ładosz (Polska): 43.34; 2. Carlos Gonzalez Garcia i Noel Martin Infante (Hiszpania) + 1.11; 3, Emanuele Bersini i Ricardo Panizza (Włochy) + 2.26.

Jazda indywidualna na czas tandemów kobiet: 1. Iwona Podkościelna i Aleksandra Wnuczek (Polska) 52.05; 2. Emma Foy i Laura Thompson (Nowa Zelandia) + 0.01; 3. Odette van Deudekom i Kim van Dijk (Holandia) + 0.58.

Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn: 1. Joan Font Alera i Ignacio Avila Rodriguez (Hiszpania) 2:48.33; 2. Timo Fransen i Vincent Ter Schure (Holandia) – ten sam czas; 3. Noel Martin Infante i Carlos Gonzalez Garcia (Hiszpania) + 1.59; 4. Michał Ładosz i Marcin Polak (Polska) + 2.53.

Wyścig ze startu wspólnego kobiet: 1. Aleksandra Wnuczek i Iwona Podkościelna (Polska) 2:19.11; 2. Laura Thompon i Emma Foy (Nowa Zelandia) + 0.11; 3. Kim van Dijk i Odette van Deudekom (Holandia) + 5.53.