INNE

Miłocin doceniony przez ministra. Nagroda z Ministerstwa Sportu i Turystyki

Dodano: 29 listopada 2015, 19:27

Nagrodę w Warszawie odebrali Marek Wieczerzak i Krzysztof Górecki<br />
<br />
Fot. dw
Nagrodę w Warszawie odebrali Marek Wieczerzak i Krzysztof Górecki

Fot. dw

Sport powszechny Miłocin (pow. lubelski) dostał 8 tys. zł nagrody z Ministerstwa Sportu i Turystyki za wzorową organizację imprezy Moja Ojczyzna – Mój sport – Moja duma i radość.

To była kolejna edycja konkursu ministerstwa na najlepsze projekty realizowane w środowisku wiejskim. W tym roku organizatorzy imprez sportowych z terenu całej Polski zgłosili 89 projektów, w których zaplanowali udział prawie 42 tys. osób. W konkursie, podobnie jak w latach ubiegłych, mogły uczestniczyć kluby sportowe, stowarzyszenia sportowe i związki stowarzyszeń szczebla gminnego.

Zwycięzcą konkursu zostało Gminne Zrzeszenie LZS Wola Krzysztoporska (woj. łódzkie), a na wysokim piątym miejscu uplasował się jedyny przedstawiciel woj. lubelskiego – LZS Miłocin. Dzięki temu otrzymał 8 tys. zł. Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na zakup sprzętu sportowego dla Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie. Z Lubelskiego wyróżnienie, ale bez nagrody pieniężnej, otrzymał jeszcze tylko ULKS Center Bit Stare Kobiałki (pow. łukowski).

„Moja Ojczyzna – Mój sport – Moja duma i radość” – to hasło imprezy sportowej, która odbyła się 3 czerwca na boisku szkolnym w Miłocinie, a także hasło szerszego projektu realizowanego na terenie gminy Wojciechów w tym roku. Jego głównym celem jest zwiększenie zaangażowania społecznego mieszkańców w lokalne inicjatywy kulturalno-sportowe. Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”.

Szkoła, na której zorganizowano zawody nosi imię Polskich Olimpijczyków więc nie mogło ich zabraknąć. Gośćmi byli Wiesława Wolak, łuczniczka (Igrzyska Paraolimpijskie Ateny i Pekin) oraz Leszek i Małgorzata Duneccy, byli lekkoatleci. Przygotowano także wystawę pt. „Olimpijskie sukcesy naszych rodaków”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na boisku było gwarnie, wesoło i tłoczno, bowiem w imprezie wzięły udział wszystkie szkoły z gm. Wojciechów oraz gmin ościennych. Łącznie w tym sportowym święcie wzięły udział 422 osoby.

Patronat honorowy nad imprezą sprawował Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego a patronat medialny Dziennik Wschodni i Radio Lublin. Organizacyjnie i finansowo projekt wspierali m.in. Urząd Gminy Wojciechów, Stowarzyszenie „U Źródeł Ciemięgi”, SP im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie, Rada Sołecka, Urząd Marszałkowski w Lublinie< Starostwo Powiatowe w Lublinie i Bank Spółdzielczy w Nałęczowie.

 

 

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!