TENIS STOŁOWY

We Włodawie zostały rozegrane mistrzostwa województwa lubelskiego juniorów w tenisie stołowym

Dodano: 13 marca 2016, 18:26
Autor: mawi

Zawodnicy Kłosa Wola Skromowska mogą być zadowoleni ze swoich ostatnich występów<br />
<br />

W zawodach wzięło udział trzech zawodników z LUKS Kłos Wola Skromowska. Bardzo dobrze zagrał we Włodawie Maciej Krasucki zdobywając dwa brązowe medale. W grze pojedynczej, w drodze do medalu, pokonał po bardzo zaciętej walce Kamila Staniszewskiego z SMS Włodawa 4:3. W grze o wejście do finału przegrał z późniejszym mistrzem województwa Arkadiuszem Żukiem z SMS Włodawa.

Adrian Stachyra w grze indywidualnej zajął miejsce 5-8, a Radosław Drewienkowski został sklasyfikowany na pozycji 9-16. W grze deblowej Maciej Krasucki z Mateuszem Baranowskim (Lewart Lubartów) zdobyli brązowy medal przegrywając w półfinale z późniejszymi mistrzami województwa Kamilami Hamziukiem i K. Skubiszewskim. Duet Kłosa Adrian Stachyra-Radosław Drewienkowski wywalczył miejsce 5-8. W grze mieszanej Maciej Krasucki grając z Zuzanną Serafin (Żaczek Fajsławice) został sklasyfikowany na miejscu 5-8.

Została zakończona też 1. runda III ligi lubelskiej tenisa stołowego. Drużyna LUKS Kłos I Wola Skromowska po pierwszej rundzie plasuje się na drugim miejscu mając 18 punktów. To o 2 mniej niż lider SMS Włodawa.

Zawodnicy LUKS Kłos I odnieśli 8 zwycięstw, 2 remisy oraz przegrali 1 mecz. Wygrali z: Kłosem Chełm 6:4, Żaczkiem Fajsławice 9:1, Lewartem II Lubartów 7:3, MLKS Wola Sernicka 8:2, Dragonem Wojcieszków 6:4, MKS MOW Puławy 10:0, Sokołem Zwierzyniec 9:1 i Grotem Werbkowice 6:4. Zremisowali po 5:5 z AZS UMCS Lublin oraz Huraganem Międzyrzec oraz przegrali 3:7 z liderem tabeli SMS Włodawa. Skład drużyny: Patryk Kostecki (14:8), Robert Kępa (13:9), Maciej Krasucki (19:3), Paweł Pawlas (14:6) Adrian Stachyra (1:1). Trenerem drużyny jest Paweł Pawlas, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Woli Sromowskiej, a prezesem LUKS Kłos Wola Skromowska – Leon Filipek.