Siostry na medal. Wygrana w prestiżowym turnieju

Autor: micbec

Karolina Krawczyk wygrała turniej Flatz Open<br />
<br />
Karolina Krawczyk wygrała turniej Flatz Open

Katarzyna Krawczyk wygrała prestiżowy turniej we Francji, a Karolina Krawczyk okazała się najlepsza w Austrii. Najbardziej utytułowana zawodniczka Cementu Gryfa Chełm, Katarzyna Krawczyk, mocnym akcentem rozpoczęła swój tegoroczny zapaśniczy sezon. Podczas międzynarodowego turnieju Paris Tournament 2016 we wspaniałym stylu zdobyła złoty medal.

Krawczyk zmagania w turnieju rozpoczęła od wygranej z Finką Janiką Annilną Vakkilą (10-0). W ćwierćfinale równie wysoko pokonała Francuzkę Mathilde Helene Riviere (13-3), a w półfinale brązową medalistkę Igrzysk Europejskich, Białorusinkę Nadeshdę Shushko (5-4). W finale reprezentantka Polski nie dała szans Wenezuelce Betzabeth Angelica Arguello Villegas (6-1).

Paryski turniej był udany także dla innych biało-czerwonych. Najlepsze w swoich kategoriach wagowych okazały się również Anna Łukasiak i Daria Osocka, a rywalizację na podium ukończyły: Agnieszka Król, Monika Michalik, Agnieszka Wieszczek-Kordus (drugie miejsca) oraz Paula Kozłow (trzecie miejsce).

W weekend duży sukces osiągnęła też młodsza z sióstr Krawczyk. Karolina wygrała międzynarodowy turniej Flatz Open, tradycyjnie organizowany w Austrii. Młodzieżowa mistrzyni Polski i wicemistrzyni Europy juniorek drogę do najwyższego stopnia podium rozpoczęła od zwycięstwa nad zawodniczką gospodarzy Jeanie Kessler. W drugim starciu los Austriaczki podzieliła Szwedka Johanna Lindborg. W finałowej walce o złoty medal Karolina zwyciężyła koleżankę z kadry Katarzynę Michalak, reprezentującą AZS AWF Warszawa.

W składzie reprezentacji Polski na te zawody znalazły się także trzy inne zapaśniczki Cementu-Gryfa. Patrycja Dudek stanęła na najniższym stopniu podium, a Karolina Dubij oraz Angelika Dytrych nie zdołały przebrnąć do strefy medalowej.

Świetne wyniki we Flatz Open zanotowały także zapaśniczki Suplesu Kraśnik. Aleksandra Wólczyńska zdominowała rywalizację w swojej kategorii, w znakomitym stylu sięgając po złoto, a Dominika Szynkowska wywalczyła srebrny medal, przegrywając tylko z Niemką Ellen Riesterer.

Za tydzień najlepsze zawodniczki i zawodnicy Cementu Gryfa Chełm zainaugurują swój krajowy sezon podczas Pucharu Polski Seniorek i Seniorów w Raciborzu. Na Śląsk chełmska ekipa wyjedzie w 16-osobowym składzie. Dla czołowych zapaśników i zapaśniczek będzie to kolejny sprawdzian przed turniejami kwalifikacyjnymi do igrzysk olimpijskich.