Konrad Kozłowski drugi w mistrzostwach Europy Karate Kyokushin

Dodano: 15 maja 2015, 18:59
Autor: (MAWI)

Konrad Kozłowski z Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin FOT. DW

W Berlinie odbyły się 29. Mistrzostwa Europy. To były udane zawody dla Lublina. Konrad Kozłowski, zawodnik Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin, zajął w nich drugie miejsce w konkurencji kata mężczyzn. Jest to pierwszy tytuł z czempionatu Europy w kolekcji trofeów Konrada.

Warto przypomnieć , że Konrad jest już posiadaczem tytułu mistrza świata z ubiegłego roku. W Berlinie, w bardzo wyrównanym pojedynku, ustąpił jedynie miejsca swojemu stałemu rywalowi Denisowi Kukharevowi z Rosji, który tę kategorie wygrał.

Pozostali zawodnicy LKKK reprezentujący Polskę na tych zawodach uplasowali się w pierwszej ósemce swoich kategorii: Katarzyna Daniluk w konkurencji kata kobiet zajęła miejsce piąte, Roman Wojciechowski w kategorii kumite +85 kg sklasyfikowany został na pozycji 5-8 , podobnie jak Izabela Olszak, która rywalizowała w kumite 14-15 latek.

Przygotowania oraz wyjazd na ME w Berlinie wspomagane były przez Urząd Miasta Lublin.