Korona Kielce - Górnik Łęczna 1:1. Bramkarz ratuje punkt

Dodano: 23 kwietnia 2016, 17:36

Po trzech porażkach z rzędu Górnik Łęczna wreszcie zapunktował. Zielono-czarni zremisowali w sobotę na wyjeździe z Koroną Kielce 1:1.

W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka, a jej strzelcem okazał się Airam Cabrera. W 22 minucie dośrodkowanie Bartłomieja Pawłowskiego trafiło w słupek, ale skuteczną dobitką popisał się Hiszpan i tym samym zdobył swojego 15 gola w sezonie. Skromne prowadzenie gospodarzy utrzymało się do przerwy, chociaż w końcówce pierwszej części spotkania Bartosz Śpiączka przymierzył w słupek.

W drugiej odsłonie obie ekipy miały swoje okazje. W 70 minucie niewiele do szczęścia zabrakło Grzegorzowi Boninowi, a po chwili Przemysław Pitry uderzył prosto w bramkarza rywali. W 78 minucie Górnik wreszcie dopiął swego. Ręką we własnym polu karnym zagrał Elhadji Pape Diaw, a rzut karny wykorzystał Śpiączka.

W końcówce Sergiusz Prusak faulował Vladislavsa Grabovsa i sędzia ponownie wskazał na wapno. „Serek” obronił jednak strzał Cabrery i uratował punkt dla swojego zespołu. Sytuacja łęcznian nadal jest jednak kiepska. Obecnie mają na koncie 17 „oczek” i zajmują przedostatnią pozycję w tabeli. W następną sobotę piłkarze Jurija Szatałowa zmierzą się na wyjeździe z Termaliką.

Korona Kielce – Górnik Łęczna 1:1 (1:0)

Bramki: Cabrera (22) – Śpiączka (78-z karnego)

Korona: Trela – Rymaniak, Dejmek, Diaw, Sylwestrzak – Pyłypczuk (67 Gabovs), Jovanović, Grzelak (81 Przybyła), Fertovs, Pawłowski (72 Cebula) – Cabrera.

Górnik: Prusak – Sasin (85 Bielak), Pruchnik, Bozić, Leandro – Bonin, Nikitović (65 Szmatiuk), Bednarek, Piesio (67 Nowak), Śpiączka – Pitry.

Żółte kartki: Diaw – Sasin, Bednarek.

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 4503.

Gość (24 kwietnia 2016 o 10:54) 0
Zarządzie po co były nieudane zakupy bramkarzy skoro macie Prusaka w bramce.
Gość (24 kwietnia 2016 o 07:46) 0
Raczej bym napisał ze górnik stracił kolejne dwa punkty a nie zyskał jeden. Bo konkurencja nie śpi. ..