AZS UMCS Lublin - KKS Olsztyn 82:56. Pewna wygrana na otwarcie 2014 roku (wideo)

Dodano: 5 stycznia 2014, 21:39

Lublinianki w pełni zrewanżowały się rywalkom za nieznaczną wyjazdową porażkę z piątej kolejki. Podopieczne trenera Sławomira Depty w niedzielę dominowały od pierwszej do ostatniej minuty meczu.

Mimo, że przyjezdne spotkanie rozpoczęły od celnego rzutu za trzy punkty, to w kolejnych minutach kontrolę nad przebiegiem gry powoli przejmowały akademiczki. W połowie pierwszej kwarty koszykarki AZS UMCS zaczęły wypracowywać sobie przewagę, którą potem sukcesywnie powiększały. Po dziesięciu minutach lublinianki prowadziły różnicą jedenastu punktów.

Obraz gry nie zmienił się w drugiej odsłonie, podopieczne Sławomira Depty grały pewnie w obronie, ponadto często wykorzystując liczne błędy olsztynianek. Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 48:27 na korzyść gospodyń. Pewne swego zawodniczki AZS UMCS w trzeciej kwarcie pozwoliły rywalkom na więcej, przy okazji notując również większą nieskuteczność w ataku. Koszykarki KKS nie były jednak w stanie zbliżyć się do dobrze dysponowanych tego dnia lublinianek. Do rywalizacji w ostatniej odsłonie lubelskie akademiczki przystępowały z osiemnastopunktową przewagą. W czwartej części spotkania gospodynie ponownie przejęły inicjatywę, jeszcze powiększając rozmiary swojego zwycięstwa w niedzielnej rywalizacji. Ostatecznie zespół AZS UMCS pokonał KKS Olsztyn 82:56. - Obawialiśmy się tego meczu pod tym kontem, że ciężko pracowaliśmy w okresie poświątecznym i to było widać, że brakło nam lekko świeżości w tej trzeciej i czwartej kwarcie, ale na szczęście taka pełna koncentracja w zespole była, zbudowaliśmy szybko przewagę i kontrolowaliśmy mecz do końca - dodał Sławomir Depta, szkoleniowiec wicelidera. Niedzielne zwycięstwo pozwoliło akademiczkom przyklepać awans do grupy mistrzowskiej. W dwóch ostatnich spotkaniach zagrają już tylko o to, żeby do rywalizacji o ekstraligę przystąpić z jak najlepszym bilansem. W następnej kolejce, 8 stycznia, akademiczki zmierzą się na wyjeździe z siódmą drużyną gr. A I ligi, Mon-Pol Płock. AZS UMCS Lublin - KKS Olsztyn 82:56 (27:16, 21:11, 14:17, 20:12) AZS UMCS: Kotonowicz 18, Łodygowska 15, Furdak 13, Stanek 12, Witkoś 10, Skrzecz 6, Antczak 5, Poleszak 3, Grygiel, Buksińska, Smoleń. KKS: Różyńska 23, Markiewicz 15, Wichłacz 6, Spittal 6, Żukowska 2, Polak 2, Zajączkowska 2, Burandt, Wełnicka, Todys. Sędziowali: Marcin Miszkiewicz, Tomasz Seferyński. Pozostałe wyniki: AZS Uniwersytet Warszawski - SMS PZKosz Łomianki 65:44 * MKK Siedlce - MON-POL Płock 70:36 * VBW GTK Gdynia - Baton Basket 25 Bydgoszcz 70:50 * Pauza: AZS Uniwersytet Gdański. 1. Siedlce 14 28 1042-687 2. Lublin 14 25 921-802 3. Warszawa 13 23 855-685 4. Łomianki 13 21 792-710 5. Olsztyn 13 20 851-926 6. Gdynia 13 18 817-863 7. Płock 13 17 698-825 8. Bydgoszcz 14 15 799-1069 9. Gdańsk 13 13 651-859 8-9 stycznia: Olsztyn - Warszawa * Łomianki - Gdynia * Płock - Lublin * Bydgoszcz - Gdańsk * Pauza: Siedlce.