AZS UMCS Lublin – Ślęza Wrocław 67:56

Dodano: 20 stycznia 2013, 19:53

(JACEK ŚWIERCZYŃSKI)

AZS UMCS Lublin ograł w hali MOSiR Ślęzę Wrocław 67:56

Po dwóch kolejnych porażkach podopieczne Sławomira Depty zdołały się przebudzić. Zrobiły to w ostatnim momencie, żeby zachować szanse na awans do grupy mistrzowskiej.

Akademiczki, mające po pierwszej rundzie komfortową sytuację, ostatnio obniżyły formę i pojawiło się realne zagrożenie, że w drugiej części sezonu zamiast walczyć o awans do wyższej klasy rozgrywkowej, będą musiały bronić się przed spadkiem.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski, SMS PZKosz Łomianki i MKK Siedlce mocno im odskoczyły, a trzy kolejne zespoły zbliżyły się na tyle, że zachowały spore szanse na miejsce w „czwórce”.

Ewentualna porażka ze Ślęzą wykluczyłyby z tej batalii lublinianki. Daria Cybulak i jej koleżanki doskonale zdawały sobie sprawę z rangi sobotniego spotkania, dlatego przystąpiły do niego bardzo skoncentrowane.

Wygrały pierwszą kwartę 20:16, a kolejna zakończyła się wynikiem remisowym. Początek drugiej części meczu należał jednak do przyjezdnych, które zdołały nawet objąć dwupunktowe prowadzenie.

O wszystkim miało rozstrzygnąć ostatnie dziesięć minut. Lublinianki zagrały w tym okresie bardzo uważnie, twardo w defensywie i co najważniejsze skutecznie. Wygrały kwartę 20:7 i całe spotkanie 67:56.

Dzięki wywalczeni dwóch punktów, na kolejkę przed zakończeniem fazy zasadniczej akademiczki są paniami własnego losu. Jeżeli za tydzień pokonają na wyjeździe Basket Aleksandrów Łódzki, awansują do grupy mistrzowskiej. W wypadku porażki będą musiały walczyć o utrzymanie z najsłabszymi pierwszoligowcami.

AZS UMCS Lublin – Ślęza Wrocław 67:56 (20:16, 13:13, 14:20, 20:7)

AZS UMCS: Dąbkowska 24, Trzeciak 14, Kret 9, Cybulak 8 (2x3) Hajduk 6 (1x3), oraz Kasprzyk 3 (1x3), Szczęśniak 3, Góźdź.

Ślęza: Śnieżek 12, Szczepanik 12, Stelmach 8, Bączkowska 4, Czmochowska 4, oraz Żylczyńska 8, Łata 6, Tajerle 2, Włodarczyk.

Pozostałe wyniki: MKK Siedlce – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 59:70 * Mecze KS JAS FBG Sosnowiec – SMS PZKosz Łomianki i AZS Uniwersytet Warszawski – Basket Aleksandrów Łódzki odbędą się 23 stycznia.

8. Sosnowiec 12 15 705-805

25-26 stycznia: Aleksandrów Łódzki – Lublin * Ostrów Wlkp. – Łomianki * Sosnowiec – Warszawa * Wrocław – Siedlce.

kibic
kibic (21 stycznia 2013 o 08:56) 0
Z panem Deptułą jako "trenerem" to wróżę ledwo utrzymanie się w lidze (albo i spadek) i jak duch święty pomoże. Za tydzień dziewczyny przegrają w Aleksandrowie, przy takim prowadzeniue zespołu (gra jedną piątką trzymaną na boisku na siłę, np. Hajduk). AZS ma najlepszy skład od kilku sezonów, tylko nigdy nie miało szczęścia do TRENERA Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA, podobnie jak i Start.
Panie Deptuła przejdź już pan na emeryturę.