AZS UMCS Lublin – SMS PZKosz Łomianki 69:65, doświadczenie górą w dogrywce

Niedzielny mecz był szczególny dla Moniki Skrzecz (z prawej), która w ubiegłym sezonie występowała w

AZS UMCS Lublin pokonał SMS PZKosz Łomianki 69:65. Faworytki zaskakująco długo się jednak męczyły.

– One są młodsze, bardziej wybiegane i lubią grać agresywnie. Nie możemy pozwolić, żeby narzuciły nam swoje szalone tempo, bo będziemy miały problem. Zabiegają nas – przestrzegała przed niedzielnym spotkaniem z naszpikowanym juniorskimi reprezentantkami kraju SMS PZKosz Łomianki Grażyna Witkoś, środkowa lubelskiego zespołu.

Przedmeczowe założenia nie do końca udało się jednak zrealizować. Od pierwszych minut na parkiecie dominowały przyjezdne, które szybko objęły kilkupunktowe prowadzenie. Na koniec pierwszej kwarty znów był jednak remis, 18:18.

W kolejnych częściach meczu gra była bardzo wyrównana i kilka minut przed końcem ciężko było przewidzieć, kto zwycięży.

Na 31 sekund przed ostatnią syreną do wyrównania doprowadziła Sylwia Bujniak. Lublinianki mogły jeszcze odpowiedzieć, ale Lucyna Kotonowicz ani Paulina Antczak nie zmieściły piłki w obręczy.

O losach meczu musiała zadecydować więc dogrywka. W niej górę wzięło doświadczenie i podopieczne Sławomira Depty wygrały po raz piąty w tym sezonie, tym razem 69:65.

Niedzielny mecz był szczególny dla Moniki Skrzecz, która w ubiegłym sezonie występowała w Łomiankach. 18-latka przeciwko byłym koleżankom wypadła znakomicie, zapisując na swoim koncie 16 punktów i 6 zbiórek.

AZS UMCS Lublin – SMS PZKosz Łomianki 69:65 (18:18, 11:14, 18:17, 14:12, d. 8:4)

Lublin: Skrzecz 16, Furdak 13, Kotonowicz 13, Antczak 9, Witkoś 9 , Kaczmarska 5, Łodygowska 4, Kasperska.

Łomianki: Stankiewicz 18, Bujniak 17, Gwarda 13, Naczk 7, Pyka 4, Ossowska 3, Sklepowicz 3.Rembiszewska, Grymek, Wajler.

Pozostałe wyniki: Baton Basket 25 Bydgoszcz – AZS Uniwersytet Warszawski 41:81 * WBG GTK Gdynia – AZS Gdańsk 58:47 * MKK Siedlce – KS Olsztyn 81:52 * Pauza: MON-POL Płock.

1. Siedlce 5 10 369-248
2. Lublin 5 10 376-282
3. Warszawa 4 7 268-200
4. Łomianki 4 6 244-217
5. Płock 4 6 224-234
6. Olsztyn 4 6 223-267
7. Gdynia 4 5 196-250
8. Gdańsk 5 5 238-317
9. Bydgoszcz 5 5 266-389

31 października: Olsztyn – Lublin * 3 listopada: Bydgoszcz – Gdynia, Płock – Siedlce * 6 listopada: Łomianki – Warszawa. * Pauza: Gdańsk.