Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Koszykówka

18 grudnia 2010 r.
17:54
Edytuj ten wpis

GKS Tychy - Olimp-Start Lublin 80:71

Autor: Zdjęcie autora KAMIL KOZIOŁ
0 14 A A

Można mówić, że GKS Tychy zajmuje niższą pozycję, niż powinien. Jednak trzeba też jasno powiedzieć – Olimp-Start Lublin w meczu z ostatnim zespołem pierwszej ligi nie miał zbyt dużo do powiedzenia i przegrał jak najbardziej zasłużenie. To już nie jest mały problem, ale prawdziwy dramat "czerwono-czarnych”!

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Moralnego kaca po tym spotkaniu mogą nie mieć jedynie Tomasz Prostak i Przemysław Łuszczewski. Pierwszy zdobył 25 punktów, w tym siedem "trojek”, a drugi zapisał na swoim koncie 15 "oczek”. Reszta pokazała, że nie zasługuje na grę w pierwszej lidze. Przykładowo, Paweł Kowalski trafił tylko dwa z siedmiu rzutów, a Adam Myśliwiec ani razu nie spróbował trafić do kosza.

Ślązacy od pierwszej minuty stłamsili przyjezdnych. Po inauguracyjnej odsłonie "czerwono-czarni” przegrywali 14:26. Nie pomagały zmiany, przerwy na żądanie, prośby i groźby. Lublinianie ponownie nie byli w stanie zmobilizować się i nawiązać wyrównanej walki z rywalami.

– Pierwsza kwarta ustawiła mecz, ponieważ później musieliśmy gonić wynik. Szkoda, że nie udało nam się odnieść zwycięstwa. Nie potrafię wytłumaczyć przyczyn naszej słabszej dyspozycji. Czy spadniemy do drugiej ligi? Nie dopuszczam takiej opcji – przyznał ze smutkiem Tomasz Prostak.

Po raz kolejny koszykarze Olimpu-Startu Lublin przegrali walkę na deskach. W całym meczu zebrali zaledwie 24 piłki. Wystarczy powiedzieć, że najwięcej zbiórek w lubelskim zespole zanotował Łukasz Jagoda, na co dzień rozgrywający.

Zwraca uwagę również fakt, że startowcy wykonywali zaledwie cztery rzuty osobiste. Wniosek jest prosty – lublinianie nie próbowali penetrować strefy podkoszowej rywali.

Mimo fatalnych wyników, trener Dominik Derwisz może raczej spać spokojnie. Olimpu-Startu nie stać na zatrudnienie szkoleniowca spoza województwa lubelskiego. Coach spoza regionu kosztuje, co najmniej siedem tysięcy złotych miesięcznie, a na taką rozrzutność działacze "czerwono-czarnych” nie mogą sobie pozwolić.

W takim razie może warto postawić na trenera z regionu? Pozostaje pytanie – na kogo? W województwie lubelskim nie widać kogoś, kto byłby w stanie poprowadzić klub na poziomie pierwszej ligi.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że okres świąteczno-noworoczny będzie bardzo gorący dla koszykarzy Olimpu-Startu. Prawdopodobnie kilku z nich pożegna się z klubem. Należy pamiętać także, że lublinianie po raz kolejny stracili część swoich wynagrodzeń.

Plan działaczy na grudzień zakładał, co najmniej dwa zwycięstwa. Tymczasem zawodnicy Olimpu-Startu odnieśli tylko jeden sukces.

GKS Tychy - Olimp-Start Lublin 80:71 (26:14, 17:20, 17:15, 20:22)

GKS: Witos 26 (2x3), Hałas 20 (1x3), Bzdyra 16 (4x3), Bacik 14, Goldammer 2 oraz Olczak 2, Kijanowski 0, Markowicz 0.

Start: Prostak 25 (7x3), Łuszczewski 15 (2x3), Aleksandrowicz 11 (1x3), Szymański 3 (1x3), Prażmo 2 oraz Kwiatkowski 9, Kowalski 4, Jagoda 2, Myśliwiec 0.


Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
obserwator / 21 grudnia 2010 o 16:41
Po ostatnich zmianach w ustawie o sporcie jest pełna demokracja. Nikt i w nic nie ma prawa ingerować. Lublin jest zagłębiem bezrobotnych trenerów i instruktorów koszykówki. Naliczyłem ich około setki. Wszyscy od sportu wyczynowego już dawno odeszli.
Zarząd LOZKosz to sami sędziowie. Gwiżdżą, albo kiedyś gwizdali.Z prezesem włącznie, który teraz ma problem ze sprawnym poruszaniem się, bo waży dwa razy więcj niż powinien. Do Zarządu Startu przyszli "fachowcy" w rodzaju Czrneckiego, Wichy, Szaniawskiego itp. Sami się wybrali i sami się napewno nie zwolnią. Jest demokracja i sami swoi na zebraniach sprawozdawczo-wyborczych!!! Start promuje "działaczy", a nie zwodników. Młodzież koszykarską szkolą nie trenerzy tylko nie wiele umiejący instruktorzy.Są tańsi. Szanowni dyskutaci - przestańcie gnoić Derwisza. On się zna szkoleniu i rozumie trening. To, że jako zwodnik nie był gwiazdą PLK o niczym nie świadczy.
Potwierdzają to przykłady Łopatki, Kijewskiego i wielu innych Polaków i obcokrajowców. Tak to jest,że wielcy zawodnicy nigdy nie zostają wielkimi trenerami. Nie tylko w koszykówce.Derwisz ma związane ręce realiami i durnymi decyzjami prezesa/dyrektora Czarneckiego. Wyrzucić go /Czarneckiego/ mogą tylko ci, którzy mu dają pieniądze na działalność bez widoczych efektów. Kto na te patologie powinien zaregować? Wielu! Ale nikt tego nie zrobi, bo tak osobiście jest im wygodniej. Głupawym urzędnikom od sportu przedewszystkim.
Trenerzy, którzy wyszkolili od podstaw wielu doskonałych, lubelskich kszykarzy, to teraz ludzie w wieku 70-80 lat. Są u schyłku życia i zawsze pozostaną godni szacunku za swoje, zawodowe osiągnięcia. Można ich symapatycznie i z sentymentem wspominać, ale nie w kontekście powrotu do zawodu.
Po ostatnich zmianach w ustawie o sporcie jest pełna demokracja. Nikt i w nic nie ma prawa ingerować. Lublin jest zagłębiem bezrobotnych trenerów i instruktorów koszykówki. Naliczyłem ich około setki. Wszyscy od sportu wyczynowego już dawno odeszli.
Zarząd LOZKosz to sami sędziowie. Gwiżdżą, albo kiedyś gwizdali.Z prezesem włącznie, który teraz ma problem ze sprawnym poruszaniem się, bo waży dwa razy więcj niż powinien. Do Zarządu Startu przyszli "fachowcy" w rodzaju Czrneckiego, Wichy, Szaniawskiego itp. Sami się wybrali i... rozwiń
Avatar
kibic / 20 grudnia 2010 o 16:10
brak trenerow to jedno, a brak stawiania na lubelską młodzież to drugie. Ja sie absolutnie nie zgodzę, że nie ma w starcie zawodnikow (juniorow) ktorzy nie mogliby grac w 1 lidze. Oni mogą grać a nawet powinni, bo "armia zacięzna" jak się ja nazywa jest lepsza wyłącznie w jednym - w ograniu. Jestem przekonany, że kazdy z grupy młodszych zawodników, będąc ogrywanym i mając zaufanie trenera, tak jak mają zawodnicy "podstawowi", tzn. nie zdejmujemy ich z boiska po jednym, czy dwóch błędach(wliczam w to np Myśliwca), graliby na tym samym poziomie, a nie wykluczam, że lepiej. Załosny jest klub, który stawia na obcych, a sam od kilku lat nie promuje swoich zawodnikow. Gdyby jeszcze wygrywali, to rozumiem, ale nie wygrywają i wygrywać nie będą- nie z tym trenerem, nie w tym składzie.Dziwie się, że miasto nie ingeruje(w końcu daje całkiem sporo pieniędzy) i nie rozlicza klubu z wyszkolenia młodzieży i wprowadzania młodzieży do drużyny. Ta drużyna (choć na to nie wygląda) nie jest prywatnym folwarkiem pana Derwisza i pana Prezesa. Ktoś powinien zareagować - ta drużyna się stacza.
brak trenerow to jedno, a brak stawiania na lubelską młodzież to drugie. Ja sie absolutnie nie zgodzę, że nie ma w starcie zawodnikow (juniorow) ktorzy nie mogliby grac w 1 lidze. Oni mogą grać a nawet powinni, bo "armia zacięzna" jak się ja nazywa jest lepsza wyłącznie w jednym - w ograniu. Jestem przekonany, że kazdy z grupy młodszych zawodników, będąc ogrywanym i mając zaufanie trenera, tak jak mają zawodnicy "podstawowi", tzn. nie zdejmujemy ich z boiska po jednym, czy dwóch błędach(wliczam w to np Myśliwca), graliby ... rozwiń
Avatar
Zorientowany / 20 grudnia 2010 o 12:05
Szanowny mało zorientowany Panie Redaktorze!
Taka sama sytuacja ma miejsce w przypadku trenerów jak i zawodników. Tak jak w Starcie połowę drużyny można wymienić chociażby na grających w LLK lub w Novum (przykład Kwiatkowskiego - na pewno dużo gorszy od Olejniczaka,czy Aleksandrowicz o dwie klasy gorszy od Hołoty, Łuszczewski gorszy od Króla itd.) tak i u trenerów. Do Pańskiej wiadomości: są w Lublinie trenerzy dla których słabiutki poziom I ligi to zbyt kiepskie wyzwanie. Mamy trenerów którzy wychowali wielu doskonałych zawodników (reprezentantów Polski),wprowadzali zespoły lubelskie do ekstraklasy, zdobywali najwyższe trofea krajowe w koszykówce dorosłej i młodzieżowej i o baskecie wiedzą nawet dużo więcej niż nie jeden "obcokrajowiec" prowadzący drużynę w PLK.W zasadzie rozkład lubelskiej koszykówki zaczął się od sprowadzenia "obcokrajowca" Mołłowa, który przyciągnął za sobą zaciężną armię przeważnie z Warszawy, podczas gdy mieliśmy wtedy dużo lepszych zawodników lubelskich.Proponuję wnikliwe przestudiowanie historii lubelskiej koszykówki z ostatnich kilkunastu lat (widać tutaj u Pana olbrzymie zaległości). Problemy są dwa:
1. Obecni działacze klubowi mający niewiele wiedzy nawet o lubelskiej koszykówce i totalny brak rozeznania zatrudniają od wielu lat ludzi przypadkowych nie mających predyspozycji do pracy trenerskiej(słusznie powiedział jeden z kibiców, że lepiej poprowadziłby zespół z trybun a na pewno lepiej skompletowałby skład drużyny przed sezonem korzystając z lubelskich wychowanków).
2. Po drugie - trzeba stworzyć odpowiednie warunki organizacyjne i finansowe by dobrzy trenerzy zainteresowani byli podjęciem pracy w zawodzie.

Inny problem to całkowita degrengolada jeżeli chodzi o szkolenie młodzieży. W zasadzie ostatni uzdolnieni gracze to wychowankowie trenera Myśliwca z AZS sprzed kilku lat - aby się przekonać prosze przyjrzeć się na "zmienników" w Starcie, nie ma tam ani jednego juniora (młodzieżowca)reprezentującego I ligowy poziom. Zamiast pisać o realiach (chociażby o tym, że w obecnej sytuacji przy tym składzie osobowym żaden trener niewiele mógłby pomóc), żeby coś w tym bałaganie wreszcie zmienić - wstawia Pan komentarze daleko odbiegające od rzeczywistości i godzące w dobre imię prawdziwych trenerów koszykówki.
Szanowny mało zorientowany Panie Redaktorze!
Taka sama sytuacja ma miejsce w przypadku trenerów jak i zawodników. Tak jak w Starcie połowę drużyny można wymienić chociażby na grających w LLK lub w Novum (przykład Kwiatkowskiego - na pewno dużo gorszy od Olejniczaka,czy Aleksandrowicz o dwie klasy gorszy od Hołoty, Łuszczewski gorszy od Króla itd.) tak i u trenerów. Do Pańskiej wiadomości: są w Lublinie trenerzy dla których słabiutki poziom I ligi to zbyt kiepskie wyzwanie. Mamy trenerów którzy wychowali wielu doskonałych zawodników... rozwiń
Avatar
bravo derwisz bravo pelcza / 20 grudnia 2010 o 08:42
ale wszystkich nabrali ;-)) sponsorów na ekstraklasę , kibiców a nawet samych siebie !!!!!!!
Avatar
marek / 20 grudnia 2010 o 07:01
[quote name='tf' timestamp='1292764138' post='408190']
A tak świetnych zawodników jak teraz nie było nigdy!!!???Myśliwiec 13 min i nie oddał rzutu ? Podobno Prostak ma zaległości treningowe a jest najlepszy, to może inni są słabi.Kwiatkowski - nieporozumienie , to samo Jagoda.Prażmo - ok, Łuszczewski - ok, Aleksandrowicz - ok, Szymański - ok.Ten zespół potrzebuje wzmocnień na pozycję 2 i 4.Wtedy to może coś z tego będzie bo tak to tutaj nawet Magik nie pomoże no i jeszcze trzeba się schylić po piłkę lecącą po parkiecie a nie stać na prostych nogach.
[/quote]
Nie ma świetnych zawodników w tej lidze,są tylko tacy którym się mniej lub bardziej chce.Wiele zespołów ma słabsze
potencjalnie składy ale tam zawodnicy,jak to się mówi,gryzą parkiet.A trenerzy nie są amatorami!
Czy Start jest, zresztą, jakimś wyjątkiem w swojej beznadziejności na tle innych lubelskich drużyn?
Za wyjątkiem piłkarek ręcznych,które też powoli się kończą,wszyscy osiągają bardzo słabe wyniki.
Można powiedzieć,że Lublin jest na samym sportowym,zresztą nie tylko sportowym,dnie!
[quote name='tf' timestamp='1292764138' post='408190']
A tak świetnych zawodników jak teraz nie było nigdy!!!???Myśliwiec 13 min i nie oddał rzutu ? Podobno Prostak ma zaległości treningowe a jest najlepszy, to może inni są słabi.Kwiatkowski - nieporozumienie , to samo Jagoda.Prażmo - ok, Łuszczewski - ok, Aleksandrowicz - ok, Szymański - ok.Ten zespół potrzebuje wzmocnień na pozycję 2 i 4.Wtedy to może coś z tego będzie bo tak to tutaj nawet Magik nie pomoże no i jeszcze trzeba się schylić po piłkę ... rozwiń
Avatar
tf / 19 grudnia 2010 o 14:08
A tak świetnych zawodników jak teraz nie było nigdy!!!???Myśliwiec 13 min i nie oddał rzutu ? Podobno Prostak ma zaległości treningowe a jest najlepszy, to może inni są słabi.Kwiatkowski - nieporozumienie , to samo Jagoda.Prażmo - ok, Łuszczewski - ok, Aleksandrowicz - ok, Szymański - ok.Ten zespół potrzebuje wzmocnień na pozycję 2 i 4.Wtedy to może coś z tego będzie bo tak to tutaj nawet Magik nie pomoże no i jeszcze trzeba się schylić po piłkę lecącą po parkiecie a nie stać na prostych nogach.
Avatar
ev / 19 grudnia 2010 o 10:20
Zaorać i zasiać od nowa, większa szansa że coś wyrośnie. Teraz wszystko jest już za bardzo zachwaszczone.
Avatar
sięgnęliśmy dna / 19 grudnia 2010 o 10:00
tak fatalnego zarządzania i sztabu szkoleniowego w starcie to dawno nie było ! nie wiem czy nie lepszy byłby poprzednik pana prezesa ?!
Avatar
malina / 19 grudnia 2010 o 09:29
czarus w.-kierownik od siedmiu bolesci.,trener co jest takim samym terenerm jak byl koszykarzem-miernym, prezesem klubu co jest figurantem za spoleczne pieniadze....UKLAD SPORTOWY START LUBLIN-WSTYD DLA TRADYCJI I MIASTA!GASIMY SWIATLO!!!
Avatar
FUN / 19 grudnia 2010 o 08:45
Derwisz odejdz nie rob wstydu !!!!!!!!
Avatar
obserwator / 21 grudnia 2010 o 16:41
Po ostatnich zmianach w ustawie o sporcie jest pełna demokracja. Nikt i w nic nie ma prawa ingerować. Lublin jest zagłębiem bezrobotnych trenerów i instruktorów koszykówki. Naliczyłem ich około setki. Wszyscy od sportu wyczynowego już dawno odeszli.
Zarząd LOZKosz to sami sędziowie. Gwiżdżą, albo kiedyś gwizdali.Z prezesem włącznie, który teraz ma problem ze sprawnym poruszaniem się, bo waży dwa razy więcj niż powinien. Do Zarządu Startu przyszli "fachowcy" w rodzaju Czrneckiego, Wichy, Szaniawskiego itp. Sami się wybrali i sami się napewno nie zwolnią. Jest demokracja i sami swoi na zebraniach sprawozdawczo-wyborczych!!! Start promuje "działaczy", a nie zwodników. Młodzież koszykarską szkolą nie trenerzy tylko nie wiele umiejący instruktorzy.Są tańsi. Szanowni dyskutaci - przestańcie gnoić Derwisza. On się zna szkoleniu i rozumie trening. To, że jako zwodnik nie był gwiazdą PLK o niczym nie świadczy.
Potwierdzają to przykłady Łopatki, Kijewskiego i wielu innych Polaków i obcokrajowców. Tak to jest,że wielcy zawodnicy nigdy nie zostają wielkimi trenerami. Nie tylko w koszykówce.Derwisz ma związane ręce realiami i durnymi decyzjami prezesa/dyrektora Czarneckiego. Wyrzucić go /Czarneckiego/ mogą tylko ci, którzy mu dają pieniądze na działalność bez widoczych efektów. Kto na te patologie powinien zaregować? Wielu! Ale nikt tego nie zrobi, bo tak osobiście jest im wygodniej. Głupawym urzędnikom od sportu przedewszystkim.
Trenerzy, którzy wyszkolili od podstaw wielu doskonałych, lubelskich kszykarzy, to teraz ludzie w wieku 70-80 lat. Są u schyłku życia i zawsze pozostaną godni szacunku za swoje, zawodowe osiągnięcia. Można ich symapatycznie i z sentymentem wspominać, ale nie w kontekście powrotu do zawodu.
Po ostatnich zmianach w ustawie o sporcie jest pełna demokracja. Nikt i w nic nie ma prawa ingerować. Lublin jest zagłębiem bezrobotnych trenerów i instruktorów koszykówki. Naliczyłem ich około setki. Wszyscy od sportu wyczynowego już dawno odeszli.
Zarząd LOZKosz to sami sędziowie. Gwiżdżą, albo kiedyś gwizdali.Z prezesem włącznie, który teraz ma problem ze sprawnym poruszaniem się, bo waży dwa razy więcj niż powinien. Do Zarządu Startu przyszli "fachowcy" w rodzaju Czrneckiego, Wichy, Szaniawskiego itp. Sami się wybrali i... rozwiń
Avatar
kibic / 20 grudnia 2010 o 16:10
brak trenerow to jedno, a brak stawiania na lubelską młodzież to drugie. Ja sie absolutnie nie zgodzę, że nie ma w starcie zawodnikow (juniorow) ktorzy nie mogliby grac w 1 lidze. Oni mogą grać a nawet powinni, bo "armia zacięzna" jak się ja nazywa jest lepsza wyłącznie w jednym - w ograniu. Jestem przekonany, że kazdy z grupy młodszych zawodników, będąc ogrywanym i mając zaufanie trenera, tak jak mają zawodnicy "podstawowi", tzn. nie zdejmujemy ich z boiska po jednym, czy dwóch błędach(wliczam w to np Myśliwca), graliby na tym samym poziomie, a nie wykluczam, że lepiej. Załosny jest klub, który stawia na obcych, a sam od kilku lat nie promuje swoich zawodnikow. Gdyby jeszcze wygrywali, to rozumiem, ale nie wygrywają i wygrywać nie będą- nie z tym trenerem, nie w tym składzie.Dziwie się, że miasto nie ingeruje(w końcu daje całkiem sporo pieniędzy) i nie rozlicza klubu z wyszkolenia młodzieży i wprowadzania młodzieży do drużyny. Ta drużyna (choć na to nie wygląda) nie jest prywatnym folwarkiem pana Derwisza i pana Prezesa. Ktoś powinien zareagować - ta drużyna się stacza.
brak trenerow to jedno, a brak stawiania na lubelską młodzież to drugie. Ja sie absolutnie nie zgodzę, że nie ma w starcie zawodnikow (juniorow) ktorzy nie mogliby grac w 1 lidze. Oni mogą grać a nawet powinni, bo "armia zacięzna" jak się ja nazywa jest lepsza wyłącznie w jednym - w ograniu. Jestem przekonany, że kazdy z grupy młodszych zawodników, będąc ogrywanym i mając zaufanie trenera, tak jak mają zawodnicy "podstawowi", tzn. nie zdejmujemy ich z boiska po jednym, czy dwóch błędach(wliczam w to np Myśliwca), graliby ... rozwiń
Avatar
Zorientowany / 20 grudnia 2010 o 12:05
Szanowny mało zorientowany Panie Redaktorze!
Taka sama sytuacja ma miejsce w przypadku trenerów jak i zawodników. Tak jak w Starcie połowę drużyny można wymienić chociażby na grających w LLK lub w Novum (przykład Kwiatkowskiego - na pewno dużo gorszy od Olejniczaka,czy Aleksandrowicz o dwie klasy gorszy od Hołoty, Łuszczewski gorszy od Króla itd.) tak i u trenerów. Do Pańskiej wiadomości: są w Lublinie trenerzy dla których słabiutki poziom I ligi to zbyt kiepskie wyzwanie. Mamy trenerów którzy wychowali wielu doskonałych zawodników (reprezentantów Polski),wprowadzali zespoły lubelskie do ekstraklasy, zdobywali najwyższe trofea krajowe w koszykówce dorosłej i młodzieżowej i o baskecie wiedzą nawet dużo więcej niż nie jeden "obcokrajowiec" prowadzący drużynę w PLK.W zasadzie rozkład lubelskiej koszykówki zaczął się od sprowadzenia "obcokrajowca" Mołłowa, który przyciągnął za sobą zaciężną armię przeważnie z Warszawy, podczas gdy mieliśmy wtedy dużo lepszych zawodników lubelskich.Proponuję wnikliwe przestudiowanie historii lubelskiej koszykówki z ostatnich kilkunastu lat (widać tutaj u Pana olbrzymie zaległości). Problemy są dwa:
1. Obecni działacze klubowi mający niewiele wiedzy nawet o lubelskiej koszykówce i totalny brak rozeznania zatrudniają od wielu lat ludzi przypadkowych nie mających predyspozycji do pracy trenerskiej(słusznie powiedział jeden z kibiców, że lepiej poprowadziłby zespół z trybun a na pewno lepiej skompletowałby skład drużyny przed sezonem korzystając z lubelskich wychowanków).
2. Po drugie - trzeba stworzyć odpowiednie warunki organizacyjne i finansowe by dobrzy trenerzy zainteresowani byli podjęciem pracy w zawodzie.

Inny problem to całkowita degrengolada jeżeli chodzi o szkolenie młodzieży. W zasadzie ostatni uzdolnieni gracze to wychowankowie trenera Myśliwca z AZS sprzed kilku lat - aby się przekonać prosze przyjrzeć się na "zmienników" w Starcie, nie ma tam ani jednego juniora (młodzieżowca)reprezentującego I ligowy poziom. Zamiast pisać o realiach (chociażby o tym, że w obecnej sytuacji przy tym składzie osobowym żaden trener niewiele mógłby pomóc), żeby coś w tym bałaganie wreszcie zmienić - wstawia Pan komentarze daleko odbiegające od rzeczywistości i godzące w dobre imię prawdziwych trenerów koszykówki.
Szanowny mało zorientowany Panie Redaktorze!
Taka sama sytuacja ma miejsce w przypadku trenerów jak i zawodników. Tak jak w Starcie połowę drużyny można wymienić chociażby na grających w LLK lub w Novum (przykład Kwiatkowskiego - na pewno dużo gorszy od Olejniczaka,czy Aleksandrowicz o dwie klasy gorszy od Hołoty, Łuszczewski gorszy od Króla itd.) tak i u trenerów. Do Pańskiej wiadomości: są w Lublinie trenerzy dla których słabiutki poziom I ligi to zbyt kiepskie wyzwanie. Mamy trenerów którzy wychowali wielu doskonałych zawodników... rozwiń
Avatar
bravo derwisz bravo pelcza / 20 grudnia 2010 o 08:42
ale wszystkich nabrali ;-)) sponsorów na ekstraklasę , kibiców a nawet samych siebie !!!!!!!
Avatar
marek / 20 grudnia 2010 o 07:01
[quote name='tf' timestamp='1292764138' post='408190']
A tak świetnych zawodników jak teraz nie było nigdy!!!???Myśliwiec 13 min i nie oddał rzutu ? Podobno Prostak ma zaległości treningowe a jest najlepszy, to może inni są słabi.Kwiatkowski - nieporozumienie , to samo Jagoda.Prażmo - ok, Łuszczewski - ok, Aleksandrowicz - ok, Szymański - ok.Ten zespół potrzebuje wzmocnień na pozycję 2 i 4.Wtedy to może coś z tego będzie bo tak to tutaj nawet Magik nie pomoże no i jeszcze trzeba się schylić po piłkę lecącą po parkiecie a nie stać na prostych nogach.
[/quote]
Nie ma świetnych zawodników w tej lidze,są tylko tacy którym się mniej lub bardziej chce.Wiele zespołów ma słabsze
potencjalnie składy ale tam zawodnicy,jak to się mówi,gryzą parkiet.A trenerzy nie są amatorami!
Czy Start jest, zresztą, jakimś wyjątkiem w swojej beznadziejności na tle innych lubelskich drużyn?
Za wyjątkiem piłkarek ręcznych,które też powoli się kończą,wszyscy osiągają bardzo słabe wyniki.
Można powiedzieć,że Lublin jest na samym sportowym,zresztą nie tylko sportowym,dnie!
[quote name='tf' timestamp='1292764138' post='408190']
A tak świetnych zawodników jak teraz nie było nigdy!!!???Myśliwiec 13 min i nie oddał rzutu ? Podobno Prostak ma zaległości treningowe a jest najlepszy, to może inni są słabi.Kwiatkowski - nieporozumienie , to samo Jagoda.Prażmo - ok, Łuszczewski - ok, Aleksandrowicz - ok, Szymański - ok.Ten zespół potrzebuje wzmocnień na pozycję 2 i 4.Wtedy to może coś z tego będzie bo tak to tutaj nawet Magik nie pomoże no i jeszcze trzeba się schylić po piłkę ... rozwiń
Avatar
tf / 19 grudnia 2010 o 14:08
A tak świetnych zawodników jak teraz nie było nigdy!!!???Myśliwiec 13 min i nie oddał rzutu ? Podobno Prostak ma zaległości treningowe a jest najlepszy, to może inni są słabi.Kwiatkowski - nieporozumienie , to samo Jagoda.Prażmo - ok, Łuszczewski - ok, Aleksandrowicz - ok, Szymański - ok.Ten zespół potrzebuje wzmocnień na pozycję 2 i 4.Wtedy to może coś z tego będzie bo tak to tutaj nawet Magik nie pomoże no i jeszcze trzeba się schylić po piłkę lecącą po parkiecie a nie stać na prostych nogach.
Avatar
ev / 19 grudnia 2010 o 10:20
Zaorać i zasiać od nowa, większa szansa że coś wyrośnie. Teraz wszystko jest już za bardzo zachwaszczone.
Avatar
sięgnęliśmy dna / 19 grudnia 2010 o 10:00
tak fatalnego zarządzania i sztabu szkoleniowego w starcie to dawno nie było ! nie wiem czy nie lepszy byłby poprzednik pana prezesa ?!
Avatar
malina / 19 grudnia 2010 o 09:29
czarus w.-kierownik od siedmiu bolesci.,trener co jest takim samym terenerm jak byl koszykarzem-miernym, prezesem klubu co jest figurantem za spoleczne pieniadze....UKLAD SPORTOWY START LUBLIN-WSTYD DLA TRADYCJI I MIASTA!GASIMY SWIATLO!!!
Avatar
FUN / 19 grudnia 2010 o 08:45
Derwisz odejdz nie rob wstydu !!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 5 0

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 6

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 37 6

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 213 47

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 15

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 59 59

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 19 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

TAURON BASKET LIGA
Półfinały

Wyniki:

Slam Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Toruń
Slam Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Toruń
Polski Cukier Toruń - Slam Ostrów Wielkopolski
Anwil Włocławek - Stelmet Zielona Góra
Anwil Włocławek - Stelmet Zielona Góra
Stelmet Zielona Góra - Anwil Włocławek

Tabela:

1. Anwil 32 56 2732-2366
2. Ostrów Wlkp. 32 55 2586-2350
3. Polski Cukier 32 55 2730-2427
4. Stelmet 32 53 2738-2505
5. Dąbrowa Górnicza 32 52 2643-2477
6. Rosa Radom 32 52 2659-2531
7. Turów 32 50 2722-2707
8. King Szczecin 32 50 2656-2583
9. TBV Start 32 49 2619-2526
10. Trefl Sopot 32 49 2568-2519
11. Asseco 32 49 2607-2650
12. Polpharma 32 47 2525-2575
13. AZS Koszalin 32 43 2506-2756
14. Gliwice 32 42 2548-2756
15. Miasto Szkła 32 40 2419-2711
16. Legia 32 37 2449-2823
17. Czarni 32 24 1463-1907

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.