Akademicy nie do zatrzymania, KS Księżak Łowicz – domlublin.pl AZS UMCS Lublin 76:85

Dodano: 31 stycznia 2016, 18:43
Autor: kk

<br />
Przemysław Tradecki rozgrywa fantastyczny sezon

domlublin.pl AZS UMCS wygrywa w Łowiczu. Ekipa Przemysława Łuszczewskiego odniosła jedenaste zwycięstwo z rzędu. Tym razem sukces jest tym cenniejszy, bo został odniesiony na parkiecie lidera – Księżaka Łowicz. Dla ekipy Roberta Kucharka była to pierwsza porażka we własnej hali w tym sezonie.

Bardzo istotny w sobotnim spotkaniu był jego początek. Goście rozpoczęli mecz od serii 7:0, a po chwili wygrywali nawet 14:2. To ustawiło akademików w bardzo dogodnej sytuacji, bo to miejscowi musieli gonić wynik. Na koniec pierwszej kwarty Księżak tracił pięć punktów. W kolejnych dziesięciu minutach przewaga podopiecznych Przemysława Łuszczewskiego znowu zaczęła rosnąć. Momentami sięgała ona nawet czternastu „oczek”.

W drugiej połowie spodziewanych emocji nie było zbyt dużo, bo lublinianie grali bardzo mądrze. Właściwie regulowali tempo akcji, co pozwalało im kontrolować wynik. Rywale próbowali odrabiać straty, ale brakowało im sportowych argumentów.

W lubelskiej ekipie wyróżnił się Przemysław Tradecki. 25-latek przed tym sezonem został sprowadzony z MKS Drogbruk Kalisz. W sobotę spędził na boisku 40 minut i w tym czasie zdobył 24 punkty, zebrał siedem piłek i miał aż jedenaście asyst. Wyróżnić należy także Mateusza Wiśniewskiego, który do jedenastu punktów dołożył dwanaście zbiórek.

Drugi z naszych przedstawicieli na tym poziomie rozgrywkowym, Start II Lublin zaprezentuje się kibicom dzisiaj. W hali Globus o godz. 18.30 rezerwy „czerwono-czarnych” zmierza się z MCS Daniel Gimbaskets2 Przemyśl.

KS Księżak Łowicz – domlublin.pl AZS UMCS Lublin 76:85 (19:24, 18:23, 21:19, 18:19)

Księżak: Włuczyński 20 (4x3), Cukierda 18, Kobus 13 (1x3), Makuch 6, Wójcik 4 (1x3) oraz Świderski 10 (2x3), Siemieńczuk 3, Machowski 2.

AZS UMCS: Tradecki 24 (3x3), Król 19 (3x3), B. Karolak 14 (1x3), Wiśniewski 11 (1x3), Gałan 9 oraz P. Jagoda 5 (1x3), Beczek 2, Krzeszowski 1, Kowalczuk 0.

Sędziowali: Rymarczyk i Seferyński. Widzów: 300.

Pozostałe wyniki: ZKS Stal Stalowa Wola – Polonia Warszawa 65:55 * Sokół Ostrów Mazowiecka – KKS Tur Bielsk Polaski 64:57. Mecz Start II Lublin – MCS Daniel Gimbaskets2 Przemyśl odbędzie się dzisiaj. Spotkanie KK Warszawa – KS Shmoolky Warszawa zostanie rozegrane w czwartek. Mecz AZS UŁ Szkoła Gortata – KS Rosa Sport Radom został przełożony na 17 lutego.

6-7 lutego: Shmoolky – Księżak * AZS UMCS – Sokół * Rosa – Start II * Tur – Stal * Polonia – Łódź * Gimbaskets2 – KK.

Gość (1 lutego 2016 o 22:42) 0
AZS AZS !!!
Gość (1 lutego 2016 o 15:23) 0
Byc moze lubelska koszykowka odrodzi sie w AZSie czego bardzo zycze temu zasluzonemu klubowi. W zenskim wydaniu juz jest ekstraklasa, teraz powoli trzeba wprowadzic tam chlopakow! Mysle ze, Luszczewski i byc moze Szawarski podolali by zadaniu w roli trenerow, jest jeszcze Karolak Igner, Depta, Urbanski......tylu zasluzonych ludzi, Szkoda ze Prezes Startu tego nie zauwazyl i sciagnal miernego Radovicia, po prostu chcial sie koles uniezalezni od srodowiska lubelskiego:) zenada - Ale nie bedziemy tu mowic o Starcie:)