Decka Pelplin – AZS UMCS 65:69. Coraz bliżej szczęścia

Dodano: 10 kwietnia 2017, 14:12

Bartłomiej Karolak (z piłką) jest liderem AZS UMCS)

AZS UMCS Lublin lepszy od Decki Pelplin. Podopiecznym Przemysława Łuszczewskiego do awansu do półfinału brakuje już tylko jednego zwycięstwa

Akademicy rozpoczęli mecz od bardzo mocnego uderzenia i w 6 min prowadzili 12:7. W końcówce pierwszej kwarty ta różnica jeszcze się powiększyła. W kolejnych minutach lublinianie kontynuowali dobrą grę – w ataku byli bardzo skuteczni, a w defensywie nie pozwalali rywalom na zdobywanie łatwych punktów. W efekcie po pierwszej połowie AZS UMCS wygrywał 39:23.

Tuż po przerwie ta przewaga urosła nawet do 20 pkt. Od tego momentu jednak w szeregi akademików wdarło się niepotrzebne rozprężenie, które o mało co nie skończyło się porażką. Decka w 33 min zbliżyła się na dystans 2 pkt. Goście jednak obudzili się we właściwym momencie i wygrali nerwową końcówkę. W ich szeregach najlepiej spisał się Bartłomiej Karolak, zdobywca 21 pkt. Jego notę obniża jednak słaba skuteczność w rzutach za 3 pkt. Starszy z braci Karolaków wykorzystał tylko 1 z 8 prób. U rywali wyróżnił się Marcin Chudy, autor 23 pkt. (kk)

Decka Pelplin – AZS UMCS Lublin 65:69 (10:18, 13:21, 25:18, 17:12)

Decka: Chudy 23 (4x3), Dębski 22 (1x3), Sarzało 9 (1x3)Kowalczuk 5, Muntowski 1 oraz Krzywdziński 3 (1x3), Czyżewski 2, Kamiński 0, Reszka 0.

AZS UMCS: B. Karolak 21 (1x3), Dusiło 12 (2x3), Wiśniewski 8, Stefaniuk 7 (1x3), Tradecki 4 oraz P. Jagoda 9 (1x3), A. Myśliwiec 6, Ł. Beczek 2, Krzeszowski 0.

Sędziowali: Kustosz i Cichowski. Widzów: 250. Stan rywalizacji: 0:1. Gra w tej fazie toczy się do 2 zwycięstw.

Pozostałe wyniki: R8 Basket AZS Politechnika Kraków – Górnik Trans.eu Wałbrzych 73:58. Stan rywalizacji: 1:0 * WKS Śląsk Wrocław – Syntex Księżak Łowicz 89:79. Stan rywalizacji: 1:0 * KK Warszawa – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 62:54. Stan rywalizacji: 1:0. Kolejne mecze zostaną rozegrane 22-23 i 26 (ew.) kwietnia. Gra w tej fazie toczy się do 2 zwycięstw.

Gość (10 kwietnia 2017 o 16:14) 0