III Liga koszykarzy: Pogoń Puławy rozbiła NOVUM

Dodano: 14 grudnia 2008, 17:53
Autor: (kk)

Pogoń Puławy odniosła już piąte zwycięstwo w rozgrywkach trzeciej ligi. Sukces smakuje wyjątkowo, gdyż został odniesiony nad najgroźniejszym rywalem w walce o pierwsze miejsce NOVUM Lublin.

Niedzielny pojedynek miał zupełnie inny przebieg niż potyczka w pierwszej rundzie. Tym razem wszystko, co było ciekawe zdarzyło się w pierwszej kwarcie. W tej odsłonie zobaczyliśmy aż siedem celnych rzutów za trzy.

Cztery były zasługą gospodarzy, w tym trzy Ziółkowskiego, a trzy gości. Duża liczba rzutów z za linii 6,25 m wynikała ze strefy postawionej przez gości, którą jednak popularny "Ziółek”, jak i Grzegorz Mordel umieli skutecznie rozbijać.

Już od szóstej minuty podopieczni Andrzeja Kozłowskiego rozpoczęli budowanie przewagi. Szczególnie efektownie zaprezentowali się w drugiej kwarcie, którą wygrali 24:12.

- Najlepsi byli Ziółkowski i Mordel. Niezłe zawody rozegrał również Mateusz Kłosowski, który godnie zastąpił pauzującego za przewinienia techniczne Jarosława Drozda - ocenił szkoleniowiec gospodarzy.

Formę z początku sezonu zagubił Marcin Jung. - On chyba jest przemęczony występami w lidze uczelnianej w barwach Akademii Rolniczej. Wydaje mi się, że brakuje mu wiary w siebie. Musimy nad tym popracować - tłumaczy Kozłowski.

Teraz w rozgrywkach nastąpi prawie miesięczna przerwa. Puławianie nie będą jednak leniuchować, gdyż przez ten okres treningi przebiegać będą normalnym trybem. - Skupimy się na pracy nad taktyką, bo gramy bardzo jednostronnie. Musimy poprawić również dogrywanie piłki pod kosz - zapowiada trener Pogoni.

Być może mecz z AZS AWF Biała Podlaska będzie debiutem w puławskim barwach Arkadiusza Pelczara. - Propozycja ze strony klubu padła, ale ja muszę jeszcze ją przemyśleć. Pomagam Dominikowi Derwiszowi w pracy z rezerwami Startu i chcę być fair zarówno wobec niego, jak i tych chłopaków. Muszę się zastanowić i ułożyć klika spraw - powiedział enigmatycznie Pelczar.

Pogoń Puławy - NOVUM Lublin 84:62 (27:22, 24:12, 14:14, 19:14)

Pogoń: Ziółkowski 21, Mordel 23, Owczarewicz 18, Ćwikła 11, Macieszczuk 4, Kłosowski 7, Piasecki 0, Wójcik 0, Janiszewski 0, Jung 0.
Novum: Kozak 14, J. Karolak 12, Kozłowski 8, Gospodarek 8, Ogórek 7, Podstawka 7, Krzeszowski 3, Ciechociński 2, Drążyk 1, Mróz 0.
Sędziował: Dariusz Kurman i Marcin Lipiec. Widzów: 50.

AZS AWF Biała Podlaska - Start Lublin 68:67 (22:9, 12:20, 50:48, 68:67)

AZS AWF: Lichota 8, Wasilewski 9, Łokaj 21, Krzyśko 0, Surmacz 2, Chruściel 0, Januk 3, Biegajło 6, Sadowski 7, Tomasiak 12.
Start: Wasiłek 2, Wojciechowski 0, Szadura 15, Ejiofor 10, Świątkowski 6, Rogala 5, C. Jung 13, Pawelczak 2, Stefaniak 10, Oszóst 4.
Sędziował: Dariusz Piorun i Dariusz Nieradko. Widzów: 100.

1. Pogoń 6 11 509-400
2. NOVUM 6 10 447-431
3. Start 6 8 417-459
4. AZS AWF 6 7 391-474
11 stycznia: AZS AWF - Pogoń * NOVUM - Start.