Zespół Poniewieża wygrał Lublin Basket Cup

Dodano: 30 maja 2016, 13:10
Autor: kk

<br />
Koszykarze Poniewieża wygrali Lublin Basket Cup

To było prawdziwe święto koszykówki w Lublinie. Przez trzy dni dwanaście zespołów rywalizowało w turnieju Lublin Basket Cup. Wygrał litewski Poniewież, który w finale pokonał turecki Nilufer.

Co ciekawe mecz finałowy trwał jedynie 34 minuty, ponieważ Turcy po jednej z decyzji sędziowskich postanowili nie wznawiać spotkania. Trzecie miejsce przypadło izraelskiemu Rishon Le Zion, które w małym finale wygrało z Łuckiem. Z lokalnych ekip najlepiej spisał się pierwszy zespół Lublina, który zajął piąte miejsce.

Kibice w stolicy województwa mogli nacieszyć oczy postawą wielu młodych zawodników z całego świata. Tytuł MVP przypadł Vytautasowi Jakubaitisowi z Poniewieża, a królem strzelców został Bartłomiej Pelczar z pierwszej drużyny Lublina. Warto jednak wspomnieć o innych ciekawych koszykarzach, którzy za kilka lat mogą stać się gwiazdami światowych parkietów. U zwycięzców wyróżniał się Antanas Karaniauskan, a w tureckiej drużynie bardzo dobrze spisywał się Kaan Ozen. Świetnie grał również Mor Almog z Rishon Le Zion czy Ukrainiec Ivan Myskovets. Z koszykarzy z województwa lubelskiego ten turniej do udanych na pewno mogą zaliczyć Michał Grądzki, Jan Piliszczuk i Piotr Szokało. (kk)

Lublin Basket Cup

Faza grupowa

Grupa A: Warszawa – Rishon Le Zion 55:91 * Rishon Le Zion – Alcala de Henares 77:33 * Warszawa – Alcala de Henares 82:41. Klasyfikacja: 1. Rishon Le Zion, 2. Warszawa, 3. Alcala de Henares.

Grupa B: Lublin I – Brześć 92:31 * Brześć – Nilufer 26:102 * Lublin I – Nilufer 58:78. Klasyfikacja: 1. Nilufer, 2. Lublin I, 3. Brześć.

Grupa C: Biała Podlaska – Łuck 45:64 * Łuck – Nowy Sad 74:68 * Biała Podlaska – Nowy Sad 74:68. Klasyfikacja: 1. Łuck, 2. Biała Podlaska, 3. Nowy Sad.

Grupa D: 1. Lublin – Niksić 40:74 * Niksić – Poniewież 57:98 * Lublin II – Poniewież 63:91. Klasyfikacja: 1. Poniewież 63:81, 2. Niksić, 3. Lublin II.

Play-off

Mecze o miejsca 9-12: Alcala de Hernanes – Brześć 65:60 * Nowy Sad – Lublin II 91:45.

Mecze o miejsca 5-8: Biała Podlaska – Niksić 45:66 * Warszawa – Lublin I 64:73.

Mecze o miejsca 1-4: Łuck – Poniewież 56:89 * Rishon Le Zion – Nilufer 69:86.

Mecz o 11 miejsce: Lublin II – Brześć 72:68.

Mecz o 9 miejsce: Nowy Sad – Alcala de Hernanes 59:42.

Mecz o 7 miejsce: Biała Podlaska – Warszawa 70:65.

Mecz o 5 miejsce: Lublin I – Niksić 77:75.

Mecz o 3 miejsce: Rishon Le Zion – Łuck 86:76.

Mecz o 1 miejsce: Nilufer – Poniewież 87:94. Mecz przerwany w 34 minucie, Nilufer nie wznowił spotkania.