Koszykarki AZS UMCS Lublin pokonały Finepharm 86:59

Dodano: 19 grudnia 2010, 18:19
Autor: (kk)

Stawka meczu pomiędzy AZS UMCS Lublin i MKS MOS Finepharm Karkonosze Jelenia Góra była ogromna. Przegrany praktycznie mógł żegnać się z rozgrywkami pierwszej ligi.

Nasze koszykarki zdecydowanie lepiej zniosły presję związaną z tym spotkaniem. Widać to było zwłaszcza w pierwszej kwarcie, po której akademiczki wygrywały 29:1.

Pięć minut później było już 40:8. Gospodyniom tego dnia wychodziło praktycznie wszystko – Katarzyna Trzeciak grała na znakomitej skuteczności, a Anita Goźdź trafiła trzy "trójki”. Z kolei w obronie dobrze spisywały się Daria Cybulak i Marta Borówka.

To dzięki tej drugiej miejscowe wreszcie wygrały walkę na deskach. Lublinianki miały również sporo szczęścia. W ostatniej akcji meczu celnym rzutem zza połowy boiska popisała się Barbara Bukowska.

– To było podsumowanie tego spotkania. Zagrałyśmy bardzo dobry mecz, choć trzeba przyznać, że rywal nie był zbyt wymagający. Cieszy mnie również fakt, że wreszcie zagrałyśmy w hali MOSiR.

Terminarz ułożył nam się dość nieszczęśliwie, bo ostatni mecz u siebie rozegrałyśmy 6 listopada. Uważam, że utrzymanie jest bardzo realne, a po tym meczu jestem zdecydowanie większą optymistką – dodała Barbara Bukowska, rozgrywająca AZS UMCS.

AZS UMCS Lublin – MKS MOS Finepharm Karkonosze Jelenia Góra 86:59 (29:1, 22:12, 22:18, 13:28)

AZS UMCS: Trzeciak 30 (3x3), Góźdź 18 (3x3), Gozdur 11, Cybulak 11, Bukowska 3 (1x3) – Borówka 8, Kasprzyk 3, Niewiadomska 2, Ludwin 0, Górecka 0, Smoleń 0, Całka 0.

Finepharm: Pawlukiewicz 17, Mićkow 7, Podgajna 6, Myćka 5, Krawczyszyn 5 – Szczęśniak 9, Iwanowicz 3, Kowalczyk 2, Wójtowicz 2, Piwowarczyk 2, Kowiel 1, Gomołysek 0.

Sędziowali: A. Kołoszewski, P. Jaszczuk. Widzów: 250.