Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Koszykówka

19 grudnia 2009 r.
20:09
Edytuj ten wpis

Koszykówka: Olimp-Start zmarnował przewagę i przegrał z Big Starem

Autor: Zdjęcie autora ARTUR TORUŃ
0 3 A A

Koszykarze Olimpu-Startu mogą mówić o dużym pechu. Lublinianie już w pierwszej kwarcie stracili głównego reżysera gry i minimalnie ulegli w Tychach Big Starowi 74:77.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Michał Sikora musiał opuścić parkiet już po ośmiu minutach spotkania, doznając urazu nogi. Rozgrywający "czerwono-czarnych” upadł na parkiet po ataku przeciwnika, który na domiar złego spadł na lubelskiego koszykarza.

Do feralnego wydarzenia Michał zdobył 4 pkt i miał na koncie aż pięć asyst, a Olimp-Start dyktował warunki na boisku w Tychach.

Podopieczni trenera Dominika Derwisza w pierwszej kwarcie uzyskali wyraźną przewagę (24:12). Zza linii 6,25 m trafiał Tomasz Celej, a pod tablicami rządził Łukasz Kwiatkowski, który w ciągu dziesięciu minut zebrał 7 piłek (w całym spotkaniu 17 zbiórek).

Po 14 minutach lublinianie prowadzili 31:15 i było to najwyższe prowadzenie. Sikorę starał się zastąpić Łukasz Jagoda i trzeba przyznać, że dokąd miał siły, dobrze wywiązywał się z zadania, trafiając nawet dwa razy za 3 pkt.

Kłopoty lublinian zaczęły się w trzeciej odsłonie, kiedy gospodarze zaczęli zmniejszać dystans. Przebudził się Łukasz Pacocha, mający wsparcie Kamila Nowaka. Skuteczne akcje wspomnianych zawodników sprawiły, że w 28 min (po trójce Pacochy) był remis 53:53.

Od tego momentu aż do końcowej syreny trwała zacięta walka. Po rzucie zza linii 6,25 m w wykonaniu Pawła Kowalskiego, Olimp-Start zdołał odskoczyć na 4 pkt (68:72). Niestety, odpowiedź Marcina Salamonika była równie efektywna.

Losy rywalizacji rozstrzygnęły się w końcowych dwóch minutach. Niestety, szkoleniowiec "czerwono-czarnych” miał coraz mniejsze pole manewru, ponieważ za pięć przewinień spadli Jagoda, Kowalski, a tuż przed finiszem także Celej.

Dodajmy, że do Tychów nie wyjechał Artur Bidyński, który znowu ma uraz kolana. Osłabienie gości bezwzględnie wykorzystał Big Star.

Lublinianie nie mają dużo czasu na odpoczynek. Już w poniedziałek rozegrają w Wałbrzychu zaległe spotkanie z Górnikiem.

– Musimy się pozbierać po ostatniej porażce – powiedział Adam Myśliwiec, młodzieżowiec Olimpu-Startu.

– Mnie mecz w Tychach nie wyszedł, dlatego spróbuję się zrehabilitować w kolejnej konfrontacji.

– Walka z Big Starem kosztowała nas sporo sił, które trzeba szybko zregenerować – dodał Łukasz Jagoda. – Nie poddajemy się, chociaż kolejna minimalna przegrana może być dołująca.

Big Star Tychy – Olimp-Start Lublin 77:74 (12:24,16:18, 27:14, 22:18)

Big Star: Pacocha 23 (4x3), Bzdyra 16, Salamonik 13 (2x3), Mielczarek 6, Hałas 6 (1x3) oraz Nowak 12 (1x3), Markowicz 1, Pustelnik 0, Olczak 0.
Olimp-Start: Celej 23 (5x3), Kwiatkowski 20 (17 zbiórek), Kowalski 10 (1x3), Sikora 4, Myśliwiec 3 oraz Jagoda 10 (2x3), Prażmo 4, Samborski 0, Stefaniuk 0.

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Bargiani / 21 grudnia 2009 o 12:41
Zgadzam się z wypowiedzią Marka. To jest parodia że tylu zawodników ma kontuzje, i podejrzewam iż nie jest to przypadek, a wina musi leżeć gdzieś pomiędzy trenerem (nieodpowiednio dobierane zróżnicowanie treningu) a ekipą od odnowy biologicznej (jeżeli tak owa w ogóle istnieje). Myślę jednak że to po prostu są efekty przeciążeń organizmu u poszczególnych zawodników spowodowane źle rozpisanym planem przygotowawczym do sezonu i kontynuowanie tego podczas trwania rozgrywek. Z tego co pamiętam większość z tych graczy nie miała nigdy wcześniej poważniejszych kontuzji (np. Karczewski czy Król) zmęczenie materiału, za duże obciążenia treningowe, nieumiejętne dostosowanie obciążeń treningowych do poszczególnych zawodników Panie trenerze, kłania się teoria sportu i treningu specjalistycznego. Pozdrawiam
Zgadzam się z wypowiedzią Marka. To jest parodia że tylu zawodników ma kontuzje, i podejrzewam iż nie jest to przypadek, a wina musi leżeć gdzieś pomiędzy trenerem (nieodpowiednio dobierane zróżnicowanie treningu) a ekipą od odnowy biologicznej (jeżeli tak owa w ogóle istnieje). Myślę jednak że to po prostu są efekty przeciążeń organizmu u poszczególnych zawodników spowodowane źle rozpisanym planem przygotowawczym do sezonu i kontynuowanie tego podczas trwania rozgrywek. Z tego co pamiętam większość z tych graczy nie miała nigdy wcześniej po... rozwiń
Avatar
marek / 21 grudnia 2009 o 08:05
Główną przyczyną niepowodzeń Startu są kontuzje,nie ulega dla mnie wątpliwości że z Michałem Sikorą mecz byłby wygrany.Zasadniczym pytaniem jest:Dlaczego tylu zawodników ulega tak łatwo kontuzjom i kto jest za to odpowiedzialny? Moim zdaniem Start grając w pełnym składzie tj.również z Karczewskim i Królem walczyłby o czołowe lokaty.Dlaczego inne kluby omija taka plaga kontuzji?Lepsza kadra szkoleniowa? Lepsi masażyści i odnowa biologiczna? Niektórzy kibice tylko złośliwie krytykują,"nie trzymają kciuków" za swoją drużynę.Mam wrażenie że dla nich im gorzej tym lepiej.
Główną przyczyną niepowodzeń Startu są kontuzje,nie ulega dla mnie wątpliwości że z Michałem Sikorą mecz byłby wygrany.Zasadniczym pytaniem jest:Dlaczego tylu zawodników ulega tak łatwo kontuzjom i kto jest za to odpowiedzialny? Moim zdaniem Start grając w pełnym składzie tj.również z Karczewskim i Królem walczyłby o czołowe lokaty.Dlaczego inne kluby omija taka plaga kontuzji?Lepsza kadra szkoleniowa? Lepsi masażyści i odnowa biologiczna? Niektórzy kibice tylko złośliwie krytykują,"nie trzymają kciuków" za swoją drużynę.Mam wrażen... rozwiń
Avatar
stary gracz / 20 grudnia 2009 o 09:46
niezła średnia 2 mecze na + na tyle spotkań .nie czepiam się , tak ja to widzę
Avatar
Bargiani / 21 grudnia 2009 o 12:41
Zgadzam się z wypowiedzią Marka. To jest parodia że tylu zawodników ma kontuzje, i podejrzewam iż nie jest to przypadek, a wina musi leżeć gdzieś pomiędzy trenerem (nieodpowiednio dobierane zróżnicowanie treningu) a ekipą od odnowy biologicznej (jeżeli tak owa w ogóle istnieje). Myślę jednak że to po prostu są efekty przeciążeń organizmu u poszczególnych zawodników spowodowane źle rozpisanym planem przygotowawczym do sezonu i kontynuowanie tego podczas trwania rozgrywek. Z tego co pamiętam większość z tych graczy nie miała nigdy wcześniej poważniejszych kontuzji (np. Karczewski czy Król) zmęczenie materiału, za duże obciążenia treningowe, nieumiejętne dostosowanie obciążeń treningowych do poszczególnych zawodników Panie trenerze, kłania się teoria sportu i treningu specjalistycznego. Pozdrawiam
Zgadzam się z wypowiedzią Marka. To jest parodia że tylu zawodników ma kontuzje, i podejrzewam iż nie jest to przypadek, a wina musi leżeć gdzieś pomiędzy trenerem (nieodpowiednio dobierane zróżnicowanie treningu) a ekipą od odnowy biologicznej (jeżeli tak owa w ogóle istnieje). Myślę jednak że to po prostu są efekty przeciążeń organizmu u poszczególnych zawodników spowodowane źle rozpisanym planem przygotowawczym do sezonu i kontynuowanie tego podczas trwania rozgrywek. Z tego co pamiętam większość z tych graczy nie miała nigdy wcześniej po... rozwiń
Avatar
marek / 21 grudnia 2009 o 08:05
Główną przyczyną niepowodzeń Startu są kontuzje,nie ulega dla mnie wątpliwości że z Michałem Sikorą mecz byłby wygrany.Zasadniczym pytaniem jest:Dlaczego tylu zawodników ulega tak łatwo kontuzjom i kto jest za to odpowiedzialny? Moim zdaniem Start grając w pełnym składzie tj.również z Karczewskim i Królem walczyłby o czołowe lokaty.Dlaczego inne kluby omija taka plaga kontuzji?Lepsza kadra szkoleniowa? Lepsi masażyści i odnowa biologiczna? Niektórzy kibice tylko złośliwie krytykują,"nie trzymają kciuków" za swoją drużynę.Mam wrażenie że dla nich im gorzej tym lepiej.
Główną przyczyną niepowodzeń Startu są kontuzje,nie ulega dla mnie wątpliwości że z Michałem Sikorą mecz byłby wygrany.Zasadniczym pytaniem jest:Dlaczego tylu zawodników ulega tak łatwo kontuzjom i kto jest za to odpowiedzialny? Moim zdaniem Start grając w pełnym składzie tj.również z Karczewskim i Królem walczyłby o czołowe lokaty.Dlaczego inne kluby omija taka plaga kontuzji?Lepsza kadra szkoleniowa? Lepsi masażyści i odnowa biologiczna? Niektórzy kibice tylko złośliwie krytykują,"nie trzymają kciuków" za swoją drużynę.Mam wrażen... rozwiń
Avatar
stary gracz / 20 grudnia 2009 o 09:46
niezła średnia 2 mecze na + na tyle spotkań .nie czepiam się , tak ja to widzę

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Cudowny" filtr do wody za 5 tys. zł. Czytelniczka: Moi rodzice dali się naciągnąć

"Cudowny" filtr do wody za 5 tys. zł. Czytelniczka: Moi rodzice dali się naciągnąć 0 0

Filtr kosztuje prawie 5 tysięcy złotych i ma chronić przed nowotworami oraz sprawiać, że woda będzie bogata w łatwo przyswajalne minerały. Starsi ludzie kupują tak reklamowany produkt. – Jak można w ten sposób ich naciągać?! – oburza się nasza Czytelniczka, której ponad 70-letni rodzice mają problem ze zwrotem „cudownego” urządzenia.

Dalszy ciąg sporu o "zielony plac zabaw". Jest decyzja sądu

Dalszy ciąg sporu o "zielony plac zabaw". Jest decyzja sądu 0 0

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa po raz kolejny przegrała w sprawie planowanej budowy – jak nazywa inwestor - domu seniora na osiedlu Piastowskim. Wojewódzki Sąd Administracyjny podtrzymał decyzję wojewody, który nie pozwolił na rozpoczęcie prac.

Sparta Rejowiec Fabryczny i Eko Różanka grają o Puchar Polski

Sparta Rejowiec Fabryczny i Eko Różanka grają o Puchar Polski 0 0

Konia z rzędem temu, kto przewidział, że w finale okręgowego Pucharu Polski w Chełmie zagrają... Sparta Rejowiec Fabryczny i Eko Różanka. Gospodarzem środowego spotkania będzie pierwsza z ekip, a mecz rozpocznie się o godz. 16.30

CBA weszło do szpitala wojskowego w Lublinie. Chodzi o łapówki od firm

CBA weszło do szpitala wojskowego w Lublinie. Chodzi o łapówki od firm 0 0

Delegatura CBA w Lublinie prowadzi śledztwo w sprawie korupcji. Chodzi o wręczanie i przyjmowanie łapówek od przedstawicieli firm od biorących udział w przetargach publicznych organizowanych przez 1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Politechniką SP ZOZ w Lublinie

Awantura w sądzie. Pijana 31-latka trafiła do aresztu

Awantura w sądzie. Pijana 31-latka trafiła do aresztu 0 2

7 dni w areszcie. Taką karę ma odbyć kobieta, która awanturowała się w sądzie. Była kompletnie pijana.

Górnik Łęczna - Medyk Konin, czyli mecz o mistrzostwo Polski

Górnik Łęczna - Medyk Konin, czyli mecz o mistrzostwo Polski 1 0

Dzisiaj o godz. 16 dojdzie do hitu rozgrywek. W Łęcznej miejscowy Górnik podejmie ekipę Medyka Konin. Jeżeli gospodynie wygrają to ich przewaga nad najgroźniejszym rywalem urośnie do 9 punktów

Wystawa "Marzenia (wio)senne" w Galerii Białej
27 kwietnia 2018, 18:00

Wystawa "Marzenia (wio)senne" w Galerii Białej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na wernisaż wystawy Marzenia (wio)senne, który odbędzie się w tamtejszej Galerii Białej w piątek, 27 kwietnia o godz. 18.

Pękła szyba w samolocie z Tel Awiwu do Lublina. Awaryjne lądowanie

Pękła szyba w samolocie z Tel Awiwu do Lublina. Awaryjne lądowanie 11 3

Pęknięta szyba w samolocie była przyczyną odwołania wczorajszego lotu z Tel Awiwu do Lublina

Piotr Tomala z Lublina weźmie udział w zimowej wyprawie na K2
film

Piotr Tomala z Lublina weźmie udział w zimowej wyprawie na K2 0 0

Za półtora roku polscy himalaiści podejmą kolejną próbę pierwszego w zimie wejścia na K2. Decyzję o organizacji następnej wyprawy ogłosił Pogram Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera. Najprawdopodobniej weźmie w niej udział lublinianin Piotr Tomala

Lotnisko Lublin: Zimą zniknie jedno z połączeń?

Lotnisko Lublin: Zimą zniknie jedno z połączeń? 0 5

Zimą z rozkładów Portu Lotniczego Lublin mogą zniknąć loty do Mediolanu – wynika z systemu rezerwacyjnego linii easyJet. Władze portu uspokajają, że nic w tej sprawie nie jest jeszcze przesądzone.

Ciekawe derby w Świdniku, Avia gra z Chełmianką

Ciekawe derby w Świdniku, Avia gra z Chełmianką 2 3

Tych derbów nie można przegapić. W środę o godz. 17 Avia podejmuje Chełmiankę. Obie drużyny na wiosnę spisują się znakomicie, a to zapowiada duże emocje

Malarstwo Jana Stępki w Kazimierzu Dolnym
27 kwietnia 2018, 16:00

Malarstwo Jana Stępki w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 32/34) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Jana Stępki, który odbędzie się 27 kwietnia o godz. 16.

Retoryka w muzyce baroku - koncert w Filharmonii Lubelskiej
27 kwietnia 2018, 19:00

Retoryka w muzyce baroku - koncert w Filharmonii Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 kwietnia o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się koncert poświęcony muzyce barokowej.

Motor kontra Spartakus Daleszyce, ważny mecz Podlasia

Motor kontra Spartakus Daleszyce, ważny mecz Podlasia 1 2

Po wygranej w Jarosławiu piłkarze i kibice Motoru mocno odetchnęli. W środę trzeba jednak pójść za ciosem. Na Arenie Lublin pojawi się Spartakus Daleszyce, który nad strefą spadkową ma tylko „oczko” przewagi. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19

Wypadek koło Orfeusza w Lublinie. Troje dzieci w szpitalu, duże korki na Czechowie [zdjęcia]
uwaga kierowcy
galeria

Wypadek koło Orfeusza w Lublinie. Troje dzieci w szpitalu, duże korki na Czechowie [zdjęcia] 14 5

Do wypadku doszło rano na skrzyżowaniu al. Kompozytorów Polskich z ul. Smorawińskiego, przy sklepie Orfeusz

TAURON BASKET LIGA
32 KOLEJKA

Wyniki:

PGE Turów Zgorzelec - Legia Warszawa 105:83
Rosa Radom - Asseco Gdynia 89:74
AZS Koszalin - Slam Ostrów Wielkopolski 69:92
MKS Dąbrowa - GTK Gliwice 106:84
Anwil Włocławek - Polpharma Starogard 106:56
Polski Cukier Toruń - Stelmet Zielona Góra 83:74
Trefl Sopot - King Szczecin 64:76
TBV Start - Miasto Szkła 75:62
Trefl Sopot - Czarni Słupsk 20:0

Tabela:

1. Anwil 32 56 2732-2366
2. Ostrów Wlkp. 32 55 2586-2350
3. Polski Cukier 32 55 2730-2427
4. Stelmet 32 53 2738-2505
5. Dąbrowa Górnicza 32 52 2643-2477
6. Rosa Radom 32 52 2659-2531
7. Turów 32 50 2722-2707
8. King Szczecin 32 50 2656-2583
9. TBV Start 32 49 2619-2526
10. Trefl Sopot 32 49 2568-2519
11. Asseco 32 49 2607-2650
12. Polpharma 32 47 2525-2575
13. AZS Koszalin 32 43 2506-2756
14. Gliwice 32 42 2548-2756
15. Miasto Szkła 32 40 2419-2711
16. Legia 32 37 2449-2823
17. Czarni 32 24 1463-1907

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 
Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.