Koszykówka: Pogoń bez awansu

Dodano: 28 kwietnia 2008, 11:41

Puławianie wracają z Limanowej na tarczy. Drugi rok z rzędu koszykarze Pogoni przegrywają w finałowym turnieju o drugą ligę.

Tym razem gracze Piotra Karolaka nie sprostali ani Limblachowi Limanowa, ani Tytanowi Częstochowa i zakończyli zawody na ostatnim, czwartym miejscu.

W sobotę zawodnicy Pogoni przegrali z Tytanem 82:100. Od pierwszego gwizdka więcej do powiedzenia mieli częstochowianie, ale po 10 minutach wypracowali sobie tylko 7 "oczek” przewagi.

W kolejnych odsłonach gra toczyła się w stylu kosz za kosz i o końcowym wyniku zdecydowała ostatnia kwarta, w której żadnych złudzeń nie pozostawili gracze z pod Jasnej Góry. Dowodzeni przez doświadczonych: Dariusza Szynkiela i Janusza Sośniaka zawodnicy Tytana wygrali czwartą ćwiartkę 32:20 i całe spotkanie aż 100:82.

Wczoraj o zwycięstwo było jeszcze trudniej, bo prócz dobrej gry rywali doszło zmęczenie. Limblach już po pierwszej odsłonie prowadził 28:17 i wydawało się, że szybko będzie po meczu. Pogoń rozegrała jednak świetną drugą kwartę i do przerwy obie ekipy dzieliły tylko 2 pkt. Po zmianie stron puławianie słabli z każdą minutą, a to skrzętnie wykorzystywali gospodarze, którzy "odjechali” w końcówce i po ostatnim gwizdku cieszyli się z awansu do drugiej ligi. Dodatkowo puławianom zaliczono porażkę z Basketem Kraków (61:74) z turnieju półfinałowego.

- Niestety, powtórzyła się historia z przed roku i ponownie w decydującym momencie zawiedliśmy. Na pewno nie zagraliśmy tutaj świetnych spotkań, ale mieliśmy też pecha, chociażby z zatruciem Pawła Szeleźniaka, który nie mógł grać na maksimum swoich możliwości - mówi Piotr Karolak. - Myślę także, że graliśmy zbyt dużymi falami. Kiedy wysoko prowadziliśmy, za chwilę rywale całkowicie odrabiali straty. Ciężko powiedzieć co będzie dalej z tym zespołem, na pewno nie będziemy żadnych decyzji podejmować w pośpiechu - kończy zawiedziony trener Pogoni.

Powrót do domu będzie tym smutniejszy, że z grona finalistów smakiem musieli się obejść tylko puławianie. Limblach, Tytan i Basket zagrają w drugiej lidze.