Koszykówka: Start poległ w Tarnobrzegu

Dodano: 16 kwietnia 2008, 20:49
Autor: Artur Toruń

Koszykarzom Startu AZS nie udało się obronić I ligi. Po fatalnym sezonie zasadniczym lublinianie szukali swojej szansy w fazie play-out, rywalizując z Siarką.

W walce do trzech zwycięstw potrafili nawet doprowadzić do meczowego remisu 2-2, jednak w decydującej konfrontacji, w Tarnobrzegu, gospodarze nie pozostawili żadnych złudzeń. Bezbłędnie wykorzystali atut własnej hali i już do przerwy uzyskali bardzo dużą przewagę. Pierwszą kwartę Siarka wygrała 31:16, w drugiej było 25:16.

Niestety, Start AZS pozwalał gospodarzom na wiele. Lublinianie zupełnie zapomnieli o obronie, co ułatwiło zadanie miejscowym, opierającym swoją grę na rzucie z dystansu. W pierwszych 20 minutach Maciej Bielak, były zawodnik Startu, zdobył 12 pkt. Swoje zrobili także Łukasz Grzegorzewski (9 pkt), Piotr Kardaś (8), Krzysztof Zych (8) i Daniel Wall (9). W lubelskiej drużynie trafiali głównie Piotr Jagoda (14) i Paweł Kowalski (11).

Po zmianie stron lublinianie jeszcze poderwali się do walki, odrabiając 10 pkt, jednak był to łabędzi śpiew. Siarka kontrolowała sytuację i to ona pozostanie w gronie I-ligoców, a Lublin, mający olbrzymie tradycje koszykarskie (w ekstraklasie grały Lublinianka, Start i AZS) znowu będzie skazany na zmagania w niższej klasie.

Siarka Tarnobrzeg - Start AZS Lublin 94:73 (31:16, 25:16, 15:25, 23:16)

Końcowy stan rywalizacji: 3-2.
SKŁADY I PUNKTY
Siarka: Grzegorzewski 21, Kardaś 8 (2x3), Bielak 14 (4x3), Zycj 19 (1x3), Wall 14 (1x3) oraz Włodarczyk, Sudowski 7 (1x3), Marciniak 11.
Start: Borkowski 5, Ł. Jagoda 13 (4x3), Kowalski 17 (1x3), P. Jagoda 24, Chelis 5 oraz Olejniczak, Urbański 7 (1x3), Kar-czewski 2.
Sędziowali: M. Bąba z Krakowa, A. Krasucki z Wrocławia, R. Zając. Widzów - 800.