MKK Siedlce – AZS UMCS Lublin 55:54

Dodano: 18 listopada 2013, 20:16

Lublinianki przegrały kolejny mecz z siedleckim zespołem ( azs.umcs.lublin.pl)

Podopieczne Sławomira Depty przegrały z MKK drugie spotkanie w ciągu dwóch dni, tym razem w ramach II rundy Pucharu Polski. W poniedziałkowym meczu lublinianki walczyły jednak o zwycięstwo do ostatnich sekund.

Pierwsza kwarta toczyła się pod dyktando przyjezdnych. Akademiczki trzykrotnie w ciągu tej części spotkania trafiały za trzy punkty, dzięki czemu premierową odsłonę wygrały 16:11.

W kolejnej kwarcie role się odwróciły i to gospodynie przejęły inicjatywę, wygrywając drugie dziesięć minut różnicą ośmiu oczek. Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 30:27 na korzyść MKK.

Po zmianie stron ponownie dobrze zaprezentowały się podopieczne Sławomira Depty. Dobrą skutecznością popisała się Grażyna Witkoś, która zdobyła w trzeciej kwarcie osiem punktów dla lubelskiego zespołu. Na dziesięć minut przed końcem AZS UMCS prowadził 43:39.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatniej partii. Mecz do końca był niezwykle wyrównany, jeszcze w ostatniej minucie gry sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. O zwycięstwie gospodyń zadecydował celny rzut Magdaleny Bibrzyckiej na 22 sekundy przed syreną końcową.

Po poniedziałkowej porażce lublinianki żegnają się z rozgrywkami Pucharu Polski Kobiet. MKK w następnej rundzie zagra z ŁKS-em SMS Łódź.

W następnej kolejce gr. A I ligi AZS UMCS pauzuje, akademiczki wrócą na ligowe parkiety trzydziestego listopada meczem wyjazdowym z AZS-em Uniwersytet Warszawski.

MKK Siedlce – AZS UMCS Lublin 55:54 (11:16, 19:11, 9:16, 16:11)
MKK: Dobrowolska 17, Bibrzycka 14, Salska 8, Chaliburda 6, Krzywoń 4, Mukosiej 4, Prochenka 2, Paczkowska, Urbaniak.
AZS UMCS: Furdak 15, Witkoś 11, Kaczmarska 10, Antczak 9, Łodygowska 4, Grygiel 3, Smoleń 2, Poleszak, Skrzecz.
Sędziowie: Piotr Stepaniuk, Tomasz Seferyński.