MKS Dąbrowa Górnicza - Olimp-Start Lublin 88:81

Dodano: 23 marca 2011, 20:07
Autor: (kk)

Paweł Kowalski i jego koledzy prowadzili w Dąbrowie Górniczej nawet 10 punktami, ale ostatecznie prz

Koszykarze Olimpu-Startu byli bliscy sprawienia ogromnej niespodzianki w meczu z MKS Dąbrowa Górnicza. Niestety, ale do zwycięstwa zabrakło nieco szczęścia i opanowania.

Podopieczni Dominika Derwisza bardzo dobrze rozpoczęli wczorajsze spotkanie i po 20 minutach prowadzili dziesięcioma punktami. Nieźle spisywali się gracze wysocy, a koncertowo rozgrywał piłkę Michał Sikora, który w całym meczu zanotował dziewięć asyst.

Ten dobrze funkcjonujący mechanizm zaciął się na początku czwartej kwarty, kiedy to miejscowi zdobyli dziesięć "oczek” z rzędu.

W efekcie, w 35 minucie gospodarze wyszli na pierwsze od dłuższego czasu prowadzenie. Niemoc strzelecką przerwał dopiero Przemysław Łuszczewski, który trafił dwa rzuty osobiste. Od tego momentu gra toczyła się w stylu punkt za punkt.

W końcówce regulaminowego czasu gry obie ekipy miały szansę na wygraną, ale nerwy sprawiły, że żaden rzut przez półtorej minuty nie znalazł drogi do kosza. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, w której lepsi okazali się miejscowi.

Koszykarze Dąbrowy Górniczej w 43 min prowadzili już 82:75, a lublinianie niepotrzebnie próbowali szybko odrobić straty szukając szczęścia w rzutach za trzy punkty. Niestety, ale próby Tomasza Prostaka i Sebastiana Szymańskiego były niecelne.

Niektórzy z moich podopiecznych przestraszyli się możliwości wygranej. W dogrywce spudłowaliśmy aż pięć na sześć rzutów osobistych. Poza tym Paweł Kowalski w ważnym momencie zarobił głupi faul techniczny, który skutkuje absencją w sobotnim meczu z GKS Tychy – powiedział Dominik Derwisz.

MKS Dąbrowa Górnicza – Olimp-Start Lublin 88:81 (18:20, 14:22, 24:22, 17:9, d. 15:8)

Dąbrowa Górnicza: Piotrkowski 19, Zieliński 13, Szczypka 11 (2x3), Basiński 10 (1x3), Bogdanowicz 5 (1x3) – Marek Piechowicz 16 (1x3), Zmarlak 12, Lemański 2.

Olimp-Start: Sikora 13 (2x3), Szymański 13 (1x3), Łuszczewski 12 (1x3), Aleksandrowicz 8, S. Prażmo 3 – Prostak 13 (3x3), Kowalski 12, A. Myśliwiec 7.

Widzów: 500.

Historyk
Historyk (24 marca 2011 o 10:46) 0
Nie ma się czym cieszyć - trafimy pewnie na GKS TYchy i II liga wisi w powietrzu - można powiedzieć, że to dawna III liga - a przecież Start był 2 razy na III miejscu w POlsce, a AZS Lublin dokładnie 20 lat temu awansował po raz pierwszy do ekstraklasy (2 lata poźniej po raz drugi) i wiele lat gral w tej klasie rozgrywkowej; dzisiaj AZS nie ma a Start plącze się na tyłach II ligi (obecnie zmieniono nazwę i nazywa się pierwsza)-