Olimp-Start lepszy od Spójni (wideo)

Dodano: 10 lutego 2010, 20:30
Autor: ARTUR TORUŃ

Koszykarze Olimpu-Startu rozegrali najlepszy mecz w sezonie przed własną publicznością. Lublinianie zwyciężyli silną ekipę ze Stargardu Szczecińskiego i była to siódma wygrana z rzędu.

W pierwszej połowie koszykarze obydwu drużyn uraczyli kibiców świetną, skuteczną grą. Obejrzeliśmy wiele przygotowanych akcji. W tej fazie spotkania lublinianie uzyskali 54-procentową skuteczność w rzutach zza linii 6,25 m, trafiając sześciokrotnie na 11 prób.

Trójką popisał się nawet center "czerwono-czarnych” Łukasz Kwiatkowski. Zawodnicy Spójni nie ustępowali gospodarzom, stąd wysoki wynik do przerwy – 54:47. Lublinianom dużo krwi napsuł Marcin Stokłosa, a po zmianie stron Hubert Mazur, który zaaplikował miejscowym aż siedem trójek.

W początkowej fazie spotkania "czerwono-czarni” nie mogli znaleźć recepty na wytrenowane zagranie gości do strefy podkoszowej, gdzie trudno było powstrzymać wysokiego Wiktora Grudzińskiego. W 6 minucie goście wygrywali 18:13, ale po serii trafień Adama Myśliwca, Tomasza Celeja i Kwiatkowskiego, pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 25:22.

W następnej odsłonie, po kolejnych udanych akcjach Celeja (17 pkt do przerwy) Olimp-Start objął dziesięciopunktowe prowadzenie, najpierw 32:22 (12 minuta), później 49:39 (18 minuta). W drużynie gospodarzy dobre zmiany dali Artur Bidyński i Tomasz Prostak, który popisał się wieloma asystami, otwierającymi drogę do kosza przeciwników.

Po zmianie stron trwał koncert podopiecznych trenerów Dominika Derwisza i Arkadiusza Pelczara. Prostak nadal kapitalnie kierował poczynaniami kolegów. Z determinacją walczył Kowalski i w efekcie Olimp-Start zaczął systematycznie powiększać przewagę, niesiony głośnym dopingiem kibiców. Po trafieniach Prostaka było 88:71 (36 min). Rywale zmniejszyli różnicę dzięki rzutom zza linii 6,25 m.

Olimp-Start Lublin – Spójnia Stargard Szczeciński 97:89 (25:22, 29:25, 13:13, 30:29)

Olimp-Start: Celej 29 (3x3), Myśliwiec 8, Kwiatkowski 16 (1x3), Kowalski 16 (2x3), Jagoda 0 oraz Bidyński 14 (1x3), Prostak 12 (8 asyst), Król 2.
Spójnia: Mazur 33 (7x3), Stokłosa 19 (5x3), Koszuta 7 (1x3), Grudziński 15 (1x3), Bodych 6 oraz Grzegorzewski 7, Molęda 2, Soczewski 0, Dylik 0.
Widzów: 800.

Olimp-Start Lublin - Spójnia Stargard Szczeciński. Autor: Michał Beczek

marek
marek (11 lutego 2010 o 12:26) 0
Super mecz!!! świetna gra Tomka Celeja jak i całej drużyny !!! szkoda że nie było 100 punktów; świetne zmiany Tomka Prostaka i Artura Bidyńskiego lepiej zagrał Kowal
zuch
zuch (11 lutego 2010 o 09:25) 0
brawo START! najepszy mecz sezonu! 7 zwycięstwo z rzędu! play-offy prawie nasze!