Olimp-Start Lublin dwukrotnie pokonał Astorię Bydgoszcz

Dodano: 2 kwietnia 2011, 20:59

Olimp-Start Lublin wygrał pierwszy mecz z Astorią Bydgoszcz 73:63 (MACIEJ KACZANOWSKI)

Nie było niespodzianki w hali MOSiR w Lublinie. Miejscowy Olimp-Start dwukrotnie pokonał Astorię Bydgoszcz i jest już bardzo blisko utrzymania się w rozgrywkach pierwszej ligi.

Sobotnie spotkanie miało niecodzienny przebieg. W pierwszej połowie przyjezdni narzucili niesamowite tempo i po 20 minutach wygrywali 32:21. – Przegrywaliśmy przez własną głupotę. Łatwo traciliśmy piłkę, byliśmy bardzo nieskuteczni – wyliczał Arkadiusz Pelczar, drugi trener Olimpu-Startu.

Goście nie byli w stanie wytrzymać wysokiego tempa spotkania i w połowie trzeciej kwarty zaczęli wyraźnie tracić wigor. Już nie byli tak szybcy, zaczęli spóźniać się na zasłonach i zapominali o zastawieniu.

Olimp-Start zaczął w ekspresowym tempie zbliżać się do rywali. W 31 min po celnym rzucie za trzy punkty Sebastiana Szymańskiego na tablicy wyników pojawił się remis, a chwilę później zza linii 6,75 m trafił Paweł Kowalski i lublinianie wyszli na prowadzenie.

Decydujący moment miał miejsce w 37 min, kiedy Przemysław Łuszczewski najpierw dobrze spisał się w obronie, a w kolejnej akcji trafił trójkę, która pozwoliła miejscowym odskoczyć na cztery punkty. Tego prowadzenia „czerwono-czarni” nie oddali już do końca spotkania.

W niedzielę mecz miał podobny przebieg. Jedyną różnicą było to, że gościom starczyło sił jedynie na dziesięć minut. Już od drugiej kwarty podopieczni Dominika Derwisza dominowali na parkiecie i pewnie zwyciężyli 72:56.

Olimp-Start Lublin – Astoria Bydgoszcz 73:63 (6:13, 15:19, 25:17, 27:14)

Olimp-Start: Szymański 19 (5x3), Sikora 17 (1x3), Łuszczewski 14 (1x3), Aleksandrowicz 8 (2x3), S. Prażmo 2 – Kowalski 10 (1x3), Zalewski 3 (1x3),A. Myśliwiec 0, Prostak 0.

Astoria: Laydych 28 (8x3), Gliszczyński 7 (1x3), Szyttenholm 3, Plebanek 3 (1x3), Szopiński 1 – Bierwagen 10, Trela 7, Grzesiński 4, Gierszewski 0, Robak 0.

Sędziowali: Litawa, Pietrzak i Miszkiewicz. Widzów: 450.

Olimp-Start Lublin – Astoria Bydgoszcz 72:56 (9:19, 23:9, 21:9, 19:19)

Olimp-Start: Sikora 16, Aleksandrowicz 13 (3x3), Łuszczewski 6, S. Prażmo 5 (1x3) Szymański 3 – Prostak 16 (3x3), A. Myśliwiec 9 (1x3), Kowalski 4, Zalewski 0.

Astoria: Szyttenholm 11, Gliszczyński 7 (1x3), Szopiński 6 (1x3), Laydych 6, Robak 0 – Bierwagen 10, Trela 6, Gierszewski 6 (2x3), Plebanek 3 (1x3), Grzesiński 1, Rąpalski 0, Czyżnielewski 0.

Widzów: 450.

WYNIKI

Play-off (do dwóch zwycięstw): AZS Politechnika Warszawska – KS Spójnia Stargard Szczeciński 71:56 (Stan rywalizacji: 1:0) * PTG Sokół Łańcut – Sportino 70:48 (Stan rywalizacji: 1:0) * MKS Dąbrowa Górnicza - Asseco Prokom 2 Gdynia i Rosa Radom – ŁKS Sphinx Łódź zakończyły się po zamknięciu wydania. Kolejne mecze zostaną rozegrane 6 kwietnia.

Play-out (do trzech zwycięstw): SKK Siedlce – Polonia 2011 72:74. Drugi mecz zakończył się po zamknięciu wydania. (Stan rywalizacji: 1:0) * AZS Radex Szczecin – GKS Tychy 76:69 i 61:63 (Stan rywalizacji: 1:1) * Olimp-Start Lublin – KPSW Astoria Bydgoszcz 73:63 i 72:56 (Stan rywalizacji: 2:0) * Mecze Znicza Basket Pruszków z Victorią Górnikiem Wałbrzych zostały odwołane.

jarek k.
chodze od swieta na start
i tak go mamy dość

jarek k.
jarek k. (4 kwietnia 2011 o 13:27) 0
całe szczęście, że wciąż potwierdzamy nasze pochodzenie cały czas marudząc i narzekając. Wiwat malkontenci, co byśmy bez zrobili, byłoby smutno i ponuro, a tak są jaja bez przerwy...Pzdr dla tych, którzy potrafią się cieszyć i czerpać radość ze zwycięstw startu:)
chodze od swieta na start (3 kwietnia 2011 o 14:25) 0
popieram - jego pretensjonalna postawa każdego zniechęciłaby do gry - chłopaki bardzo odważnie zagrali, szczególnie drugą połowę; w czasie meczu szczególnie liczy sie to co jest jeszcze do zrobienia, a wpajanie każdemu zawodnikowi co chwila, że krzywo stawia noge na parkiecie zwycięstwa nie zapewni. na szczęście zawodnicy sami wiedzą co mają robić, więc ten trener moim zdaniem jest zbędny pozdrawiam wszystkich fanów radosnej koszykówki
i tak go mamy dość (2 kwietnia 2011 o 22:25) 0
derwisz powinien rozpłynąć się we mgle !!!

30. KOLEJKA (22-24 kwietnia)
Energa Czarni - BM Slam Stal Ostrów 82:77
Stelmet Zielona Góra - Rosa Radom 85:86
PGE Turów Zgorzelec - Polski Cukier Toruń 86:89
Anwil Włocławek - Trefl Sopot 102:89
TBV Start Lublin - Siarka Tarnobrzeg 79:88
Asseco Gdynia - Polpharma Starogard 69:86