Olimp-Start Lublin przegrał z Rosą Radom 66:73

Dodano: 19 stycznia 2011, 20:34
Autor: Kamil Kozioł

Sergiusz Prażmo (z piłką) rzucił Rosie 15 punktów (FOT. Bartłomiej Żurawski)

Kolejna porażkę w rozgrywkach pierwszej ligi ponieśli koszykarze Olimpu-Startu Lublin. Tym razem dla podopiecznych Dominika Derwisza za silny okazał się zespół Rosy Radom.

Lublinian należy jednak pochwalić za postawę w środowym spotkaniu. Już od pierwszych minut w grze gości było widać olbrzymią determinację. Po pierwszej kwarcie nasi koszykarze prowadzili 22:18, a w kolejnych minutach skrupulatnie budowali przewagę. W 17 min było już 34:28 dla "czerwono-czarnych”, ale wtedy Olimpowi-Startowi zdarzył się przestój, który kosztował utratę prowadzenia.

W drugiej połowie dała o sobie znać wąska kadra gości. Dominik Derwisz przywiózł do Radomia dziesięciu zawodników. Jednak Marcin Kowalczuk i Kacper Chmiel to juniorzy, którym jeszcze daleko do poziomu pierwszoligowego, dlatego lubelski szkoleniowiec korzystał z usług jedynie ośmiu graczy.

W końcówce spotkania "czerwono-czarnym” wyraźnie zabrakło sił, co pozwoliło rywalom przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. - Uważam, że gdyby Paweł Kowalski był zdrowy, to odnieślibyśmy sukces. Wyglądało to dość dobrze, niestety zabrakło nam jednego gracza podkoszowego. Walkę na tablicach przegraliśmy 27:41 – tłumaczy Dominik Derwisz.

W sobotę lublinianie zmierzą się z Astorią Bydgoszcz. Najgroźniejszym zawodnikiem Jarosława Zawadki jest Dorian Szyttenholm. 27-letni silny skrzydłowy w tym sezonie zdobywa średnio około jedenastu punktów w meczu. Początek zawodów został zaplanowany na godz. 19 w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich.

Rosa Radom – Olimp-Start Lublin 73:66 (18:22, 16:12, 19:17, 20:15)

Rosa: Wiekiera 19, Donigiewicz 12 (2x3), Kardaś 11 (2x3), Przybylski 10, Nikiel 6 – Radke 8, Prus 3, Piros 3 (1x3), Zalewski 2, Podkowiński 2, Urbaniak 0, Maj 0, Cetnar 0.

Olimp- Start: Prażmo 15 (1x3), Szymański 7 (1x3), Łuszczewski 9, Sikora 8, Zalewski 3 (1x3) – Aleksandrowicz 11 (1x3), Prostak 9 (3x3), Myśliwiec 4.