Olimp-Start Lublin wygrał z Astorią Bydgoszcz i utrzymał się w I lidze

Dodano: 17 kwietnia 2011, 21:58
Autor: KAMIL KOZIOŁ

Michał Sikora zdobył wczoraj 17 punktów (MACIEJ KACZANOWSKI)

Olimp-Start Lublin utrzymał się w rozgrywkach pierwszej ligi. Wczoraj w piątym, decydującym, meczu podopieczni Dominika Derwisza pokonali 68:60 Astorię Bydgoszcz.

Lublinianie dobrze rozpoczęli wczorajsze spotkanie i po dwóch minutach prowadzili już 5:0. W kolejnych „czerwono-czarni” utrzymywali przewagę, głównie dzięki dobrej postawie Michała Sikory, Sergiusza Prażmo i Przemysława Łuszczewskiego.

Ten nieźle funkcjonujący mechanizm zaciął się w końcówce drugiej kwarty. W 18 min Astoria po celnym rzucie Igora Treli wyszła na prowadzenie i zaczęła konsekwentnie budować swoją przewagę, która na koniec trzeciej odsłony sięgnęła już pięciu punktów.

Początek czwartej kwarty należał jednak do gospodarzy. Dobra gra Sikory pozwoliła „czerwono-czarnym” w 32 min odzyskać prowadzenie. W końcówce lublinianie zaczęli spadać za faule. Ten los spotkał graczy podkoszowych – Prażmo i Pawła Kowalskiego.

Na szczęście w końcówce odpowiedzialność na swoje barki wziął Tomasz Prostak, który najpierw „ukradł” bydgoszczanom piłkę, później trafił dwa rzuty osobiste, a w kolejnej akcji zanotował zbiórkę. To pozwoliło „czerwono-czarnym” odskoczyć na kilka punktów. Przyjezdni próbowali jeszcze szukać szczęścia w rzutach za trzy punkty, ale nie byli w stanie trafić do kosza.

Olimp-Start Lublin – KPSW Astoria Bydgoszcz 68:60 (22:16, 17:23, 10:15, 19:6)

Olimp-Start: Łuszczewski 21 (2x3), Sikora 17 (1x3), Prażmo 8, Szymański 7 (1x3), Aleksandrowicz 4 – Prostak 11 (1x3), A. Myśliwiec 0, Kowalski 0.

Astoria: Bierwagen 14 (2x3), Szyttenholm 13 (1x3), Gliszczyński 8, Plebanek 2, Laydych 1 – Trela 11, Paul 5, Szopiński 4, Grzesiński 2, Gierszewski 0, Robak 0.

Widzów: 700. Stan rywalizacji: 3:2. Olimp-Start Lublin utrzymał się w rozgrywkach.

WYNIKI

Play-off (do 3 zwycięstw): AZS Politechnika Warszawska – PTG Sokół Łańcut 71:64 i 74:65 (Stan rywalizacji: 2:0). * MKS Dąbrowa Górnicza – ŁKS Sphinx Łódź zakończył się po zamknięciu wydania.

Play-out: SKK Siedlce – Polonia 2011 Warszawa 57:54 (Stan rywalizacji: 3:2. SKK Siedlce utrzymało się w rozgrywkach) * AZS Radex Szczecin – GKS Tychy 78:56 (Stan rywalizacji: 3:2. AZS Radex Szczecin utrzymał się w rozgrywkach) * Olimp-Start Lublin – KPSW Astoria Bydgoszcz (Stan rywalizacji: 3:2. Olimp-Start Lublin utrzymał się w rozgrywkach) * Znicz Basket Pruszków – Victoria Górnik Wałbrzych – Znicz utrzymał się na skutek zawieszenia w rozgrywkach wałbrzyszan.

trolujący
trolujący (19 kwietnia 2011 o 21:41) 0
SERGIUSZA??????????!!!!!!!!!!! chyba żarty i nie byłeś na meczu. do zwycięstwa pociągnął drużynę wyłącznie Przemek ŁUSZCZEWSKI. A oprócz Przemka tam gra jeszcze: ALeksandrowicz i Szymański.
adam
adam (19 kwietnia 2011 o 16:40) 0
Start w ostatnich trzech minutach nie trafił dziewić rzutow osobistych - swoisty rekord!