Olimp-Start Lublin wygrał z Polonią 2011 Warszawa 90:82

Dodano: 2 marca 2011, 23:43
Autor: Kamil Kozioł

Sergiusz Prażmo zdobył w środę 26 punktów (WOJCIECH NIEŚPIAŁOWSKI)

Ten mecz dał odpowiedź, dlaczego niektórzy koszykarze przebywają na parkiecie zaledwie przez kilka minut – powiedział po spotkaniu z Polonią 2011 Warszawa Dominik Derwisz, opiekun Olimpu-Startu Lublin.

Jego podopieczni wprawdzie wygrali 90:82, ale momentami byli bezradni wobec poczynań ekipy, której średnia wieku ledwo przekracza osiemnaście lat.

Już pierwsze minuty pokazały, że młodzi warszawianie nie mają respektu dla starszych rywali i w 3 min przyjezdni wygrywali 11:6.

Gospodarze otrząsnęli się z szoku w 7 min, kiedy po raz pierwszy wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, zwłaszcza, że "czerwono-czarni” byli dużo silniejsi fizycznie od swoich przeciwników.

Za środowe zawody trzeba pochwalić Sergiusza Prażmo, który znakomicie współpracował z Michałem Sikorą. Dwie akcje wspomniany duet zakończył niezwykle efektownymi wsadami 23-letniego centra, po których dość oszczędna w wyrażaniu emocji publiczność wstała z miejsc.

Wysokie prowadzenie pozwoliło trenerowi Derwiszowi wpuścić na boisko rezerwowych. Dużo czasu na parkiecie spędził Adam Myśliwiec, ale otrzymanej szansy nie wykorzystał.

Co gorsza, kilka razy 20-latek nie był w stanie zapakować piłki w sytuacji sam na sam z koszem. – Jego warunki predestynują go do gry w ekstraklasie. Niestety, ale przez swoją mentalność jest tu, gdzie jest – powiedział Derwisz.

W drugiej połowie szkoleniowiec "czerwono-czarnych” postanowił oszczędzić czołowych graczy przed sobotnim (początek o godz. 19) meczem z ŁKS Łódź.

Właśnie dlatego na boisku nie pojawił się Przemysław Łuszczewski, a tylko przez kilka minut przebywał na nim Sikora.

– ŁKS to bardzo trudny rywal. Oni bardzo agresywnie bronią i mocno naciskają rozgrywającego. W ataku są dobrze dysponowani rzutowo, dlatego nie możemy stracić koncentracji nawet przez moment – powiedział Derwisz.

Olimp-Start Lublin – Polonia 2011 Warszawa 90:82 (30:22, 24:11, 17:20, 19:29)
Olimp Start: Prażmo 26, Szymański 16 (3x3), Aleksandrowicz 15 (1x3), Łuszczewski 7, Sikora 4 oraz Kowalski 10 (1x3), Prostak 8 (1x3), Myśliwiec 4, Zalewski.
Polonia 2011: Jankowski 30 (6x3), Michalak 20 (3x3), Kucharek 20 (3x3), Kowalczyk 5 (1x3), Łańcucki 5 (1x3) oraz Holnicki-Szulc 2, Olesiński. Zięba.
Sędziowali: M. Żmuda, D. Nejman, J. Chrząszcz. Widzów: 350.

XYZ
XYZ (3 marca 2011 o 11:43) 0
w Starcie nie szanuje się wychowanków, wydaje się pieniądze na ludzi spoza Lublina, a miejscowym płacą grosze, słyszałem, że najlepiej grający we wczorajszym meczu zawodnik ma w kontrakcie jedynie 1000 zł pensji, więc po odliczeniu podatku otrzymuje na rękę śmieszną kwotę, do profesjonalizmu działaczy Startu więc bardzo daleko, w sumie wyniki drużyny odpowiadają poziomowi trenera i dyrektora klubu
spadek zasłużony (3 marca 2011 o 07:05) 0
czy to nie derwisz decydował o składzie ??? zrezygnował z celeja , a nasprowadzał nie wiadomo co ? znormował tylu z i tak malej grupy lubelskich nadziei !!! dziwnie rządzicie tym klubem !

18-20 sierpnia