Polski Cukier AZS UMCS wygrał w Gorzowie pierwszy mecz o finał!

Autor: Zdjęcie autora Kamil Kozioł
0 6 A A
(fot. azs.umcs.pl)

Polski Cukier AZS UMCS odniósł niespodziewane zwycięstwo w Gorzowie Wielkopolskim i wykonał olbrzymi krok w kierunku awansu do finału rozgrywek.

Ten wynik to niesamowite zaskoczenie, ponieważ gospodynie były najlepszym zespołem sezonu zasadniczego. Po raz kolejny potwierdziła się teza mówiąca o tym, że faza play-off to zupełnie inna sprawa niż cotygodniowa gra o punkty. Miejscowe może i były najlepsze w sezonie zasadniczym, ale wówczas ich ważnym punktem była Tilbe Senyurek. Turczynki jednak zabrakło w sobotnim spotkaniu, a bez niej Dariusz Maciejewski miał rotację zawężoną praktycznie do minimum. Doświadczony szkoleniowiec zaryzykował i skorzystał z usług tylko sześciu zawodniczek.

Eksploatowane do maksimum gorzowianki miały olbrzymie problemy z utrzymaniem równej dyspozycji przez cały mecz. Po pierwszej kwarcie prowadziły 30:25, ale później przyszło załamanie fizyczne. Drugą kwartę przyjezdne wygrały aż 25:9 i na przerwę schodziły prowadząc 11 pkt.

Kilka chwil oddechu w szatni pozwoliło gorzowiankom odzyskać wigor. Poskutkowało to odrobieniem strat. Nastąpiło to 21 sek. przed końcem trzeciej kwarty, kiedy do kosza trafiła Chantel Horvat. Pogoń kosztowała jednak miejscowe zawodniczki mnóstwo sił, co znalazło odbicie w ostatnich akcjach. W nich skuteczniejsze były koszykarki z Lublina, które dodatkowo znakomicie wykonywały rzuty osobiste.

Polski Cukier ostatecznie wygrał 92:86, co oznacza, że odzyskał przewagę własnego parkietu. Wczorajszy mecz zakończył się po zamknięciu wydania naszej gazety. Niezależnie od jego wyniku wiadomo jednak, że awans do finału Energa Basket Ligi dadzą dwa zwycięstwa w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli. Gra w półfinałowej serii toczy się bowiem do trzech wygranych spotkań.

Za sobotni mecz największe słowa uznania należą się Aleksandrze Stanaćev. Serbska rozgrywająca zdobyła 24 pkt i miała aż 12 asyst. Dzielnie wspierała ją Natasha Mack. Amerykańska środkowa dołożyła do dorobku drużyny 20 pkt. U rywalek występ ocierający się o perfekcję zanotowała Alanna Smith. Australijka grała przez pełne 40 min i w tym czasie zdobyła 22 pkt, zebrała 12 piłek i miała 8 asyst.

– Planu na ten mecz nie udało się zrealizować w 100 procentach Szczególnie tego w defensywie, bo straciliśmy 86 punktów. Były momenty, że go dobrze realizowaliśmy i wtedy nasza gra wyglądała zdecydowanie lepiej. Po przerwie Natasha Mack złapała szybko trzy faule i kiedy zeszła z parkietu, to nie mieliśmy odpowiedzi na Allanę Smith. Kilka indywidualnych błędów spowodowało, że wkradło się trochę nerwowości w ataku i Gorzów Wielkopolski to wykorzystał. Najważniejsze jest to, że wygraliśmy. To są jednak play-offy i dopiero mamy a koncie jedno zwycięstwo. W dodatku rywalizujemy z zespołem, który był najlepszy w rundzie zasadniczej, więc nie będzie łatwo – podkreśla na łamach klubowych mediów Krzysztof Szewczyk, szkoleniowiec Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski – Polski Cukier AZS UMCS Lublin 86:92 (30:25, 9:25, 30:19, 17:23)

Gorzów Wielkopolski: Horvat 27 (2x3), Smith 22 (1x3), Allen 21 (2x3), Keller 12 (2x3), Wadoux 4 oraz Bazan 0.

Lublin: Stanaćev 24 (3x3), Taylor 20 (1x3), Mack 20, Ziętara 5 (1x3), Trzeciak 0 oraz Zięmborska 12 (4x3), Zec 11 (1x3), Kuczyńska 0, Yurkevichus 0.

Sędziowali: Wierzman, Koralewski i Zuchowicz. Widzów:890.

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 0:1. Drugie spotkanie zakończyło się po zamknięciu wydania naszej gazety. Kolejne mecze odbędą się 29, 30 (ew.) marca i 2 kwietnia (ew.).

"Wysokiej klasy samorządowiec". Prezydent musi dobrać nowego zastępcę

Zastępca prezydenta Michała Litwiniuka (PO) 14 maja odejdzie do innego urzędu. Nazwisko nowego bliskiego współpracownika mamy poznać za kilka dni.

Zmiany w strefie płatnego parkowania. Nasz gość: Tomasz Fulara prezes MPK
Dzień Wschodzi

Rewolucyjne zmiany w strefie płatnego parkowania w Lublinie. Samochód z kamerami sprawdzający, czy pojazdy mają opłacone parkowanie. Nowe aplikacje w tym te pokazujące wolne miejsca. Takie zmiany już za kilka dni.

Co dzieje się w branży transportu kontenerowego w świetle globalnej niestabilności?

Rok 2024 rozpoczął się intensywnymi wydarzeniami w świecie logistyki oraz transportu towarów i kontenerów. Wydarzenia i kryzysy w niektórych częściach świata wydłużyły czas dostaw, ceny, a także wpłynęły na całą globalną logistykę transportu. W tym artykule porozmawiamy o najważniejszych światowych wydarzeniach w branży transportu kontenerowego.

Studenci na planie filmowym. Jest taka szansa

Podpisana przez miasto umowa z Politechniką Lubelską, ale także z Lubelskim Funduszem Filmowym jest elementem Strategii Lublin 2030 i starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

Gotówka rozsypana w sklepie. Oni wiedzieli, jak należy postąpić

Taka postawa zasługuje na uznanie. W sklepie w Werbkowicach mieszkańcy znaleźli 5 tys. zł. Gotówkę przynieśli na komendę.

Polski Czerwony Krzyż szuka wolontariuszy. Mile widziani studenci
zdjęcia

Gry plenerowe, mobilne centrum poboru krwi i nauka pierwszej pomocy. Tak swoje urodziny świętował lubelski oddział PCK.

Matura 2024. Dzisiaj królują języki obce

Maturalny maraton trwa. Dzisiaj uczniowie zdają egzaminy z języków obcych.

Prezydent Zamościa powołał swojego pierwszego zastępcę

Jest pierwsza kadrowa decyzja nowego prezydenta Zamościa. W środę Rafał Zwolak powołał swojego I zastępcę.

Największe ważą pół tony. Saperzy jeszcze wrócą po bomby

Saperzy wydobyli w sumie 22 bomb lotniczych w Białej Podlaskiej. Część z nich będzie dzisiaj zniszczona. Ale prace przy ulicy Sidorskiej mają być kontynuowane w piątek.

Nowe władze azotowego giganta. Powołano wiceprezesa

Nowe władze w Zakładach Azotowych. Po powołaniu prezesa, Rada Nadzorcza wyznaczyła też wiceprezesa. Został nim Wojciech Szmyła.

Przed nami zimna noc. IMGW wydaje alert

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o przymrozkach. W kilku powiatach temperatura może spaść do -3 stopni Celsjusza.

Pożar drewnianego budynku. Ogień gasiło 6 zastępów strażaków

W nocy z wtorku na środę doszło do pożaru drewnianego budynku. Z żywiołem walczyło 23 strażaków.

PiS wybory wygrało, ale w powiecie lubelskim rządzić nie będzie
WYBORY 2024

Mimo, że Prawo i Sprawiedliwość wybory do rady powiatu lubelskiego wygrało i wprowadziło aż 15 radnych, to rządzić samodzielnie nie będzie. Przegrało bowiem większość głosowań na pierwszej sesji.

Łada wygrała w finale Pucharu Polski z Kryształem. „Zniszczyli nas zmianami”

Kryształ dwa razy prowadził w środowym finale okręgowego Pucharu Polski z Ładą. Trofeum do domu zabrali jednak goście. Bohaterem drużyny z Biłgoraja był zdecydowanie Patryk Dorosz, który zdobył… cztery gole, a jego zespół pokonał rywali 4:2.

Avia i Opolanin w finale okręgowego Pucharu Polski

Obyło się bez niespodzianek w środowych meczach półfinałowych Pucharu Polski okręgu lubelskiego. Trzecioligowa Avia w drugiej połowie meczu z Górnikiem II Łęczna przechyliła szalę na swoją stronę i wygrała ostatecznie 3:0. Po przerwie kwestię awansu rozstrzygnął też Opolanin, który pokonał LKS Wierzchowiska 4:0.