Pod Koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego: Bracia Mrozik mają finał!

Dodano: 22 marca 2010, 15:06

Dzięki wygranej nad Curkopolem Pszczółką (56:44) drużyna Braci Mrozik awansowała do wielkiego finału pierwszej ligi rozgrywek Pod Koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. Paweł Hołota i jego koledzy o miano najlepszych w sezonie 2009/2010 zagrają z AUX Matematyką.

W sobotnim spotkaniu pomiędzy Cukropolem i Braćmi Mrozik tą drugą ekipę do zwycięstwa poprowadził Piotr Karolak, który był najskuteczniejszym zawodnikiem całego meczu – zdobył 13 punktów. Po 11 dołożyli Hołota i Michał Dąbek.

Po stronie przegranych 10 "oczek” uzyskał tylko Rafał Grzegorczyk. W pierwszej kwarcie obie drużyny szły łeb w łeb i po 10 minutach tablica wyników wskazywała rezultat 12:12. W drugiej części zawodów do pracy ostro wzięli się Bracia Mrozik i na efekt nie trzeba było czekać zbyt długo, bo objęli prowadzenie 26:15, a po trzeciej ćwiartce było nawet 40:22.

Pogoń Cukropolu na niewiele się już zdała i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 56:44 na korzyść Braci Mrozik, którzy zrewanżowali się rywalom za porażkę z minionego sezonu, także w parze półfinałowej.

– Prawdę mówiąc ten trzeci mecz był dla nas najłatwiejszy. Już od drugiej kwarty w pełni kontrolowaliśmy sytuację. Wcześniej zabrakło nam nieco zaangażowania, bo potencjał na pewno mieliśmy większy od rywali. Skąd lepsza postawa na sam koniec rywalizacji?

Po prostu najlepsze zostawiliśmy na koniec i najbardziej skoncentrowaliśmy się właśnie w minioną sobotę. Teraz przed nami finał i zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Na pewno mamy zamiar bawić się dalej i liczymy, że uda się nam ograć także Matematykę – powiedział Paweł Hołota. Pierwsze spotkanie finałowe zostanie rozegrane już w najbliższą niedzielę i można być pewnym, że emocji nie zabraknie.

W niedzielę z kolei z pierwszą ligą pożegnały się ostatecznie drużyny: Oknoplastiku i {m|make.pl. Przed degradacją uciekli za to koszykarze Groszek Team, ale o utrzymanie będą musieli jeszcze powalczyć w barażach. A w nich spotkają się ze zwycięzcą pary: Refsteam – Białowąs Judo Team.

W trzeciej lidze odbyły się tylko dwa spotkania i w obu nie było wątpliwości, kto bardziej zasłużył na zwycięstwa. Polanica 2009 łatwo poradziła sobie z Wioską (51:35). Do wygranej najbardziej przyczynili się Grzegorz Chmielnicki (14 punktów ) i Marcin Stefaniuk – zdobywca 11 "oczek”.

Jeszcze łatwiej poszło drużynie z Poniatowej, która okazała się lepsza od WiG-u o 20 punktów (69:49). Świetne zawody rozegrał zwłaszcza Karol Książek, który zapisał na swoim koncie 25 punktów.

I LIGA

O miejsca 1-4: Bracia Mrozik – Cukropol Pszczółka 56:44. Awans: Bracia Mrozik.

O miejsca 5-8: Inwest Dźwig Czuby – Alco 85:59 * WKS – Skarpa Nadar 62:99.

O miejsca 9-12: Oknoplasik – Groszek Team 39:48 * Farmed – {m|make.pl 49:58.
9. Farmed 17 23 -120

10. Groszek 17 23 -52
11. Oknoplastik 17 22 -153
12. {m|make.pl 17 21 -152

II LIGA

O miejsca 7-8: AT Vision – Jurand 63:60.

O miejsca 9-12: Zdrój II MPWiK – CL Rodmos 49:54 * Avexim.eu – Mavricks 72:49.

9. CL Rodmos 16 22 -5
10. Zdrój II MPWiK 16 21 -111
11. Avexim.eu 16 20 -121
12. Mavericks 16 18 -264

III LIGA, GRUPA WALCZĄCA O MIEJSCA 1-12

Polanica 2009 – Wioska 51:39 * Poniatowa – WiG 69:49.

1. Polanica 8 15 +75
2. Polmak 8 14 +50
3. Poniatowa 8 14 +27
4. Dbros 8 13 +87
5. Modex 8 13 +46
6. Mintmedia 8 12 +21

spadkowicz (22 marca 2010 o 22:42) 0
Wiem, że to nic nie zmieni, ale Make.pl ma 22 pkt. Leżącego się nie kopie...! Swoją drogą utrzymanie w I lidze przegraliśmy z ekipą, która też spadła (3 porażki z Oknami), a z Farmedem i Groszkiem w bezpośrednich starciach byliśmy o wiele lepsi. Takie życie

30. KOLEJKA (22-24 kwietnia)
Energa Czarni - BM Slam Stal Ostrów 82:77
Stelmet Zielona Góra - Rosa Radom 85:86
PGE Turów Zgorzelec - Polski Cukier Toruń 86:89
Anwil Włocławek - Trefl Sopot 102:89
TBV Start Lublin - Siarka Tarnobrzeg 79:88
Asseco Gdynia - Polpharma Starogard 69:86
AZS Koszalin - King Szczecin 81:111