Polonia Przemyśl – Start Lublin 79:65. Kolejne lanie na wyjeździe

Autor: (kk)

Rafał Król (z piłką) był wczoraj najskuteczniejszym koszykarzem Startu<br />
 (JACEK ŚWIERCZYŃSKI)
Rafał Król (z piłką) był wczoraj najskuteczniejszym koszykarzem Startu

Fatalnie zaprezentowali się koszykarze Startu Lublin w Przemyślu. Podopieczni Dominika Derwisza przegrali z miejscową Polonią 65:79. Końcowy wynik może być nieco mylący, gdyż "czerwono-czarni” tracili do rywali nawet 27 punktów, a wynik udało się poprawić tylko dlatego, że w końcówce na parkiet wybiegli rezerwowi gospodarzy.

Tradycyjnie, lublinianie dobrze rozpoczęli spotkanie i po trzech minutach prowadzili 12:8. Niestety, ale do końca pierwszej kwarty przyjezdni zdobyli zaledwie trzy oczka, pozwalając sobie rzucić w tym czasie aż 13 punktów.

Goście ambitnie próbowali odrobić straty i w 13 min po rzucie Sebastiana Szymańskiego udało im się zbliżyć nawet na pięć punktów. Chwilę później zaliczyli jednak kolejny przestój i na przerwę schodzili przegrywając 34:45.

Trzecia kwarta była najsłabszym fragmentem gry lubelskiego zespołu. "Czerwono-czarni” zdobywając w ciągu 10 minut zaledwie osiem punktów potwierdzili, że w tym sezonie skuteczność nie jest ich najmocniejszą stroną.

Lublinianie po raz kolejny nie potrafili poradzić sobie z graczami podkoszowymi Polonii. "Pod dziurą” szaleli Artur Mikołajko (14 zbiórek) i Alexander Machowski (12 pkt).

Dopiero w czwartej kwarcie, kiedy na boisku pojawili się rezerwowi Polonii, różnica pomiędzy obiema drużynami nieco zmniejszyła się.

MKS Budimpex Polonia Przemyśl – Start Lublin 79:65 (21:15, 24:19, 21:8, 13:23)

Polonia: Mazur 18 (3x3), Bal 17 (1x3), Mikołajko 16 (1x3), Pydych 10 (2x3), Machowski 12 (1x3) – Cukierda 2, Musijowski 2, Sołtysiak 2, Przewrocki 0, Urban 0, Miszczuk 0.

Start: Kowalski 16 (1x3), Szymański 12 (2x3), Myśliwiec 7, Łuszczewski 6, Aleksandrowicz 3 (1x3) – Król 19 (1x3), Sobiło 2, Pawelec 0, Gazarkiewicz 0.
Widzów: 500.

Pozostałe wyniki: SKK Siedlce – Sportino Inowrocław 72:64 * Sudety Jelenia Góra – Spójnia Stargard Szczeciński 54:71 * Rosa Radom – Sokół Łańcut 68:66 * AZS WSGK Kutno – MKS Dąbrowa Górnicza 66:65 * AZS Szczecin – Znicz Basket Pruszków 86:78 * MOSiR Krosno – Strt Gdynia zakończył się po zamknięciu wydania.

15. Krosno 2 2 116-154

19 października: Sokół – Sudety * Spójnia – Siedlce * Toruń – Szczecin * Gdynia – Rosa * Lublin – Krosno * Dąbrowa Górnicza – Polonia * Znicz – Kutno.

marek
marek (17 października 2011 o 12:46) 0
W przytomności swojej umysłu, redaktorze,podaj mi przyczyny nieobecności Michalskiego i Prażmy na meczu w Przemyślu.
Jeśli pana lubelski sport w ogóle obchodzi?
ciekawe co powiecie jak ? (17 października 2011 o 12:27) 0
Zawsze czymś tłumaczycie nieudolność !
marek
marek (17 października 2011 o 11:58) 0
Dlaczego nie grali Michalski i Prażmo??Pan redaktor o tym nawet nie wspomniał.O wartości tego pierwszego dla
zespołu Startu, wobec kontuzji Sikory,mogliśmy się przekonać.Do Przemyśla pojechało zaledwie dziewięciu zawodników.