Start Lublin – Sokół Łańcut 59:49, sensacja w hali MOSiR

Dodano: 20 listopada 2011, 16:00
Autor: (kk)

Przemysław Łuszczewski (z piłką) był najlepszym zawodnikiem Startu w meczu z Sokołem (MACIEJ KACZANO

Mecz z Sokołem Łańcut pokazał, że zarząd Startu Lublin wybrał najlepszą z możliwych dróg dla "czerwono-czarnych”. Pozostawienie na stanowisku szkoleniowca Dominika Derwisza okazało się właściwym ruchem, co potwierdził sobotni mecz. Lider pierwszej ligi poległ w hali MOSiR 49:59.

Lepiej w mecz weszli przyjezdni, którzy po ośmiu minutach prowadzili 14:6. Wtedy jednak gracze Sokoła stanęli, co wykorzystali gospodarze. Zdobyli czternaście punktów z rzędu i w 15 min prowadzili 20:14.

Gości stać było jeszcze tylko na jeden zryw, kiedy na początku trzeciej kwarty po rzucie Bartosza Dubiela odzyskali na chwilę prowadzenie. Tego dnia na Start nie było jednak mocnych. Bohaterem "czerwono-czarnych” był Przemysław Łuszczewski, który zebrał aż osiemnaście piłek.

Warto pochwalić również Kamila Michalskiego, który grał od drugiej kwarty z czterema faulami na koncie. Mimo to lubelski rozgrywający, co chwila znakomicie wymuszał na rywalach przewinienia ofensywne. – Po ostatniej serii porażek porozmawialiśmy sobie po męsku. Padło wiele ostrych słów i, jak widać, to poskutkowało – powiedział Przemysław Łuszczewski.

Start Lublin – Sokół Łańcut 59:49 (11:14, 15:8, 12:12, 21:15)

Start: Kowalski 14 (1x3), Szymański 8 (2x3), Michalski 5, Prażmo 2, A. Myśliwiec 0 – Łuszczewski 18 (2x3), Aleksandrowicz 9 (1x3), Pustelnik 3 (1x3).

Sokół: Dubiel 14, Pisarczyk 11 (1x3), Szurlej 9, Chromicz 6 (1x3), Fortuna 4 – Bogdanowicz 3 (1x3), Buszta 2, Hałas 0, Balawender 0.

Sędziowali: Jacek Litawa, Marcin Gandor, Marcin Wasilewski. Widzów: 300.

Pozostałe wyniki: AZS WSGK POLFARMEX Kutno – Rosa Radom 76:58 * MKS Dąbrowa Górnicza – KS Spójnia Stargard Szczeciński 91:62 * AZS Radex Szczecin – Focus Mall Sudety Jelenia Góra 89:77 * POLSKI CUKIER SIDEn Toruń – Siedlecki Klub Koszykówki Siedlce * MKS Znicz Basket Pruszków – POLOmarket Sportino Inowrocław * MKS Budimpex Polonia Przemyśl – Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno zakończyły się po zamknięciu wydania.

15. Sportino 8 8 443-584

26-27 listopada: Spójnia – Znicz * Gdynia – Lublin * Sokół – Dąbrowa Górnicza * Sportino – Toruń * Rosa – Polonia * Sudety – Kutno * Siedlce – Szczecin.

xyz
xyz (20 listopada 2011 o 20:21) 0
ten facet nie nadaje się na prowadzenie zespołu seniorów, Start będzie walczył o utrzymanie się w lidze przy obecnej polityce klubu, zespół Sokoła nie popisał się, ale grał bez dwóch podstawowych graczy