Start Lublin - Znicz Basket Pruszków 70:57

Dodano: 14 grudnia 2011, 19:32

Michał Aleksandrowicz zdobył w meczu ze Zniczem Basket Pruszków 15 punktów (JACEK ŚWIERCZYŃSKI)

Koszykarze Startu szybko pozbierali się po porażce z MKS Dąbrowa Górnicza. W środę podopieczni trenera Dominika Derwisza w kolejnym meczu ligowym pokonali Znicz Basket Pruszków 70:57. A w sobotę znowu w Lublinie "czerwono-czarni" zmierzą się z ekipą z Torunia.

Do przerwy jednym punktem prowadzili goście (30:31). Po zmianie stron gospodarze wzięli się jednak ostro do pracy i odwrócili losy spotkania.

Przed finałową odsłoną Start wygrywał różnicą czterech "oczek" (48:44) i w ostatnich 10 minutach Michał Aleksandrowicz i jego koledzy kontrolowali wydarzenia na parkiecie, wygrywając ostatecznie 70:57.

Warto podkreślić dobrą postawę graczy obwodowych, Aleksandrowicza, Sebastiana Szymańskiego i Kamila Michalskiego. Ten ostatni od kilkunastu dni zmaga się z kontuzją stopy. Mimo to w środę wytrzymał na boisku ponad 30 minut.

Start Lublin - Znicz Basket Pruszków 70:57 (20:13, 10:18, 18:13, 22:13)

Start: Aleksandrowicz 15, Michalski 14, Król 12, Szymański 8, Kowalski 7, Pustelnik 5, Łuszczewski 4, Myśliwiec 3, Prażmo 2.

Znicz: Malewski 15, Suliński 12, Szymański 9, Czubek 7, Szumełda-Krzycki 6, Matuszewski 6, Misiewicz 2, Bonarek 0, Osiakowski 0.

+2 punkty
+2 punkty (14 grudnia 2011 o 20:08) 0
mecz nieco ponad przeciętną , goście przegrali tylko i wyłącznie na własne życzenie ! Sami ze sobą !!!

14. KOLEJKA 14-18 stycznia
Polfarmex Kutno - King Szczecin 63:69
AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gd. 83:75
Anwil Włocławek - Polski Cukier 91:73
Stelmet Zielona Góra - BM Slam Stal Ostrów Wlkp 74:63
Turów Zgorzelec - Rosa Radom 82:69
Czarni Słupsk - Dąbrowa Górnicza 68:82
TBV Start Lubin - Trefl Sopot 87:79