TAURON BASKET LIGA KOBIET

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Basket 90 Gdynia 62:79 (zdjęcia)

(fot. WOJTEK NIEŚPIAŁOWSKI)

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrała po raz pierwszy w tym sezonie. Akademiczki uległy 62:77 Basketowi Gdynia

Lublinianki do pierwszego w sezonie meczu przed własną publicznością przystępowały podbudowane wyjazdowym zwycięstwem nad CCC Polkowice na inaugurację rozgrywek. Kibice, którzy zasiedli w Hali MOSiR liczyli na powtórkę z rozrywki i ogranie kolejnego faworyzowanego przeciwnika. Gdynianki – w tygodniu rozegrały pierwszy mecz kwalifikacyjny do Euro Cup – również miały jednak swój plan na to spotkanie, który od samego początku konsekwentnie realizowały.

Koszykarki z Trójmiasta były zdecydowanie bardziej pewne siebie, popełniały mniej błędów w rozegraniu i systematycznie wypracowywały sobie przewagę. Minęły niespełna cztery minuty, a one prowadziły już 12:2. Jeszcze mocniej wyśrubowały prowadzenie 180 sekund później, odskakując lubliniankom na 14 „oczek”. Na szczęście podopieczne Wojciecha Szawarskiego w końcu nieco się „podciągnęły” i ostatecznie pierwszą kwartę przegrały tylko ośmioma punktami.

Od początku kolejnej odsłony na parkiecie znów dominował jednak Basket, który szybko wrócił na 12-punktowe prowadzenie, a na koniec połowy powiększył je o kolejne dwa „oczka”.

Pszczółki straty zaczęły odrabiać dopiero w trzeciej kwarcie, gdy głównie dzięki dobrej skuteczności Dajany Batulijy i Feyondy Fitzgerald „doszły” przeciwniczki na sześć punktów (49:55 na półtorej minuty przed końcem), ale gdynianki nie pozwoliły im złapać kontaktu, zdobywając ostatnie punkty w tej odsłonie.

Pszczółki nie były w stanie tego dnia nawiązać równorzędnej walki z Basketem. W czwartej kwarcie gdynianki odskoczyły im jeszcze mocniej, ostatecznie wygrywając zasłużenie 79:62.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Basket 90 Gdynia 62:79 (21:29, 13:19, 15:11, 13:20)

Pszczółka: Mistygacz 0, Witkowska 11, Batulija 20 (2x3), Fitzgerald 11 (1x3), Ugoka 6, Cebulska 4, Dobrowolska 3 (1x3), Dorogobuzowa 7 (1x3).

Basket: Aleksandrevicius 16, Skerovic 2, Vitola 10, Copper 22 (4x3), Makurat 10 (2x3), Jankoska 14 (2x3), Kotnis 3 (1x3), Morawiec 2.

bikiniarz
(24) komentarzy

Gość (5 października 2017 o 12:05) 0
Twoja wiedza o kobiecej koszykówce jest "niesamowita". A jeżeli "nie przywiązuje się do czegoś większej wagi", to się zwyczajnie o tym się nie mówi lub nie pisze się na ten temat. Czy "znawca" to rozumie?
bikiniarz
bikiniarz (4 października 2017 o 13:58) 0
undefined napisał:
Ta rosyjska drużyna, którą ograł Basket w rundzie kwalifikacyjnej, w ubiegłym sezonie ekstraklasy rosyjskiej przegrała wszystkie mecze ligowe. Podniecanie się statystykami poszczególnych zawodniczek z Gdyni z tak słabym przeciwnikiem jest co najmniej śmieszne - ten zespół z Rosji to poziom najlepszych zespołów naszej I ligi lub co najwyżej takich zespołów BLK jak obecny Widzew czy Poznań. W rosyjskiej ekstraklasie są 3, góra 4 zespoły prezentujące najwyższy lub wysoki europejski poziom, a reszta to drużyny porównywalne poziomem do zespołów naszej ligi, lub dużo słabsze jak choćby niedawny przeciwnik Basketu, czyli Spartak Nogińsk.
 To do mnie pijesz z tym "podniecaniem się statystykami"??  Śmieszny, a raczej żałosny to jest fakt,  że póki co przychodza tu ze mną polemizować jacyś analfabeci i manipulatorzy.  Jak można podnosić, że się "podniecam statystykami", kiedy wyraźnie napisałem w swoim poście, że:" Nie przywiązuję do tego wiekszej wagi, ale zawodniczki BG, liderują w lidze Euro Cup".  Gdzie więc to moje podniecenie? Na tym komentarzu kończę.  Póki nie przyjdzie tu ktoś o minimalnej choćby wiedzy nt. koszykówki - a przede wszystkim ze zdolnością czytania ze zrozumieniem - moje wpisy to perły przed wieprze.
Gość (4 października 2017 o 07:13) 0
bikiniarz
bikiniarz (3 października 2017 o 21:28) 0
Basket nie może być liderem w Euro Cup, bo nie rozegrał póki co żadnego meczu w fazie grupowej, a jedynie dwa mecze rundy kwalifikacyjnej. Wiadomo było już przed niedzielnym meczem, że to gdynianki są faworytem tego spotkania, ale to nie usprawiedliwia tego, że na swojej hali Kaśka ma skuteczność z gry na poziomie 22%, a Dorota grając przez 14 minut nie podejmuje ani jednej próby rzutu.
 A gdzie ja napisałem, że "Basket jest liderem w Euro Cup"??? Możesz mi to wskazać? Przecież wyraźnie napisałem, że " Nie przywiązuję do tego wiekszej wagi, ale zawodniczki BG, liderują w lidze Euro Cup"! I zdanie podtrzymuję. W statystykach "Player statistics" one przodują (np. Skera, Cooper, Litwinka, Jankoska). A to czy są to mecze kwalifikacyjne, czy grupowe, to mam w nosie. Rozgrywki odbywają się pod egidą FIBA Europe i mają nazwę "EuroCup Womens", więc wszszystko co napisałem jest prawdą.