TAURON BASKET LIGA KOBIET

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wygrała w Siedlcach

Dodano: 17 stycznia 2017, 22:08
Autor: (micbec)

Nie było niespodzianki we wtorkowym meczu MKK Siedlce – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS. Lublinianki zgodnie z planem pokonały najgorszy zespół w lidze 66:49

W pierwszej kwarcie nic nie zapowiadało jednak, że to będzie spacerek dla przyjezdnych. W końcówce pierwszej odsłony gospodynie prowadziły nawet 14:10. Tę część MKK przegrał jedna 14:15.

To co wydarzyło się później nie zdarza się zbyt często. Lublinianki w sumie zanotowały serię... 29:0. Od stanu 14:10 w drugiej odsłonie zrobiło się 14:39. I było już jasne, że Pszczółka AZS UMCS zanotuje wygraną numer dziewięć w obecnym sezonie.

W kolejnych częściach meczu drużyna trenera Krzysztofa Szewczyka kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie i bez problemów dowiozła korzystny wynik do końcowego gwizdka.

O zwycięstwie akademiczek zdecydowała przede wszystkim dobra gra w obronie i wygrana rywalizacja na deskach. Pszczółki zanotowały 48 zbiórek, podczas gdy rywalki zaledwie 25.

C- ieszymy się ze zwycięstwa, ponieważ w Siedlcach nie gra się łatwo. W pierwszej - i szczególnie czwartej - kwarcie daliśmy narzucić sobie szalony styl gry, w którym dobrze czuje się zespół z Siedlec. W drugiej i trzeciej kwarcie opanowaliśmy to i nasza przewaga była zdecydowana. Ten mecz nie mógł się skończyć innym wynikiem, bo mamy większy potencjał - powiedział Szewczyk.

W zespole z Siedlec zagrały dwie byłe zawodniczki AZS UMCS - Magdalena Koperwas i Katarzyna Trzeciak. Pierwsza z nich zakończyła mecz bez punktu, z trzema zbiórkami i dwoma asytami na koncie, a druga zanotowała sześć punktów, dwie zbiórki i dwie asysty.

W najbliższym spotkaniu, w niedzielę o godz. 18 lublinianki podejmą na własnym parkiecie Basket Gdynia. Tydzień później wezmą udział w Final Six Pucharu Polski w Krakowie, gdzie będą broniły wywalczonego przed rokiem tytułu.

MKK Siedlce – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 49:66 (14:15, 5:26, 12:17, 18:8)

MKK: Mołłova 10, Schmidt 10, Poboży 8, Parysek 8, Trzeciak 6, Naczk 5, Parzeńska 2.

Pszczółka: Ugoka 13, Madgen 12, Dorogobuzowa 12, Owczarzak 9, Boyd 7, Mistygacz 7, Jujka 4, Dobrowolska 2.

(9) komentarzy

Gość (18 stycznia 2017 o 11:35) 0
''W najbliższym spotkaniu, w niedzielę o godz. 22 lublinianki podejmą na własnym parkiecie Basket Gdynia'' hahaha bardzo interesujaca godzina meczu. JAK COS TO NIE O 22 A O 18 JEST MECZ POZDRO
Gość (18 stycznia 2017 o 10:15) 0
Po wczorajszym meczu wcale nie dziwie się, że nasza Reprezentacja nie ma przyszlosci powolywanie takich zawodniczek jak Koperwas, Naczk czy chociazby Trzeciak to jest nieporozumienie..jak zreszta cale te powolania MKK Siedlce.. Mollow nie potrafi przygotować druzyny do meczu,a co mowic prowadzic reprezentacje...jesli nie zmieni się trener i nie powola zawodniczek, ktore rzeczywiscie prezentuja dobry poziom to nawet te 3 lata to bedzie za malo zeby przygotować reprezentacje na IO..przykre to, ale prawdziwe..
Gość (18 stycznia 2017 o 10:05) 0
to prawda co piszesz, ale wazne, aby Pszczolki zagraly na 110% i jestem spokojny o wynik :)
Gość (18 stycznia 2017 o 10:04) 0
Grigalauskyte obniżyła ostatnio nieco loty:) A Miłoszewska z kolei gra nierówno. Podstawowym problemem Gdyni jest wąska rotacja zwłaszcza jeśli chodzi o Polki.
Gość (18 stycznia 2017 o 09:53) 0
Monika Grigalauskyte i Dominika Miłoszewska też potrafią swoje rzucić, więc Pszczółki w strefie podkoszowej beda musialy zagrac chociazby tak jak we wczorajszej drugiej kwarcie z Siedlcami :) A swoja droga to K.Trzeciak moglaby zaczac grac ,a nie za wszelką cene swoim zachowaniem wymuszac faule bo to juz sedziow nie rusza a te jej ruchy i padanie na parkiet jest zalosne.