TAURON BASKET LIGA KOBIET

Pszczółki wygrywają w akademickich derbach

Feyonda Fitzgerald poprowadziła Pszczółkę AZS UMCS do kolejnej wygranej
Feyonda Fitzgerald poprowadziła Pszczółkę AZS UMCS do kolejnej wygranej (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Koszykarki Pszczółki AZS UMCS pokonały we własnej hali zespół z Gorzowa Wielkopolskiego i zrehabilitowały się za ostatnią domową porażkę przeciwko Basketowi Gdynia

Co prawda lublinianki porażkę w Gdyni powetowały sobie już wcześniej wysoko wygrywając w Poznaniu z tamtejszą Enea AZS, ale tym razem chciały podtrzymać zwycięską passę meczem na swoim parkiecie. Podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego dobrze rozpoczęły sobotnie spotkanie i po pierwszej kwarcie wygrywały 12:9. W kolejnej odsłonie na parkiecie trwała bardzo wyrównana walka. Oba zespoły grały punkt z punkt, ale minimalnie lepsze były akademiczki zwyciężając 14:13 i schodząc na przerwę prowadząc 26:22.

Decydująca dla losów meczu okazała się trzecia kwarta w której lublinianki zagrały świetnie w ofensywie. Szczególnie skuteczna pod koszem rywalek była Feyonda Fitzgerald dzięki której zespół z Lublina wypracował sobie kilkunastopunktową przewagę. Przyjezdne w końcówce pokazały jednak charakter i mimo nikłych szans na wygrana w ostatniej kwarcie nico zmniejszyły rozmiary porażki.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Invest In The West AZS AJP Gorzów Wlkp. 68:58 (12:9, 14:13, 25:17, 17:19)

Pszczółka AZS UMCS: Fitzgerald 29, Butulija 11, Ugoka 8, Dorogobuzowa 7, Cebulska 6, Witkowska 5, Mistygacz 2, Dobrowolska 0.

Gorzów Wlkp: Donders 14, Misiek 13, Swords 13, Spencer 7, Prezelj 6, Pawlak 5, Rytsikava 0, Szajtauer 0, Stelmach 0, Jaworska 0.

bikiniarz
(4) komentarzy

Gość (15 października 2017 o 18:10) 0
Nie wiem jak to Pszczoły robią. Mają mniej zawodniczek. Mają na papierze gorszy skład. Mniej doświadczonego trenera. A widać, że chce im się grać dla Szawarskiego. To postawa już charakterystyczna dla akademików, bo chłopaki w kosza mają ten sam gen.
Gość (15 października 2017 o 15:13) 0
interesujący - i myślę miły dla wszystkich sympatyków pszczółek - komentarz z relacji wczorajszego meczu zamieszczonej w gorzowskiej prasie na temat feyondy. "Śledząc popisy 22-letniej amerykanki feyondy fitzgerald myśleliśmy sobie, ile trzeba mieć szczęścia (i wiedzy) w doborze mniej znanych koszykarek z usa. nasza rozgrywająca miah spencer kolejny raz zagrała przeciętnie (2/8 z gry), gdy przebywała na boisku jej współczynnik +/- był najgorszy ze wszystkich uczestniczek tego pojedynku, bo minus 15. to jej pierwszy sezon w europie i ewidentnie to nie jest dla 23-latki otwarcie jak marzenie, choć podobno poleciła ją stephanie talbot. o rok młodsza fitzgerald prezentuje się o niebo lepiej, ale z tego cieszy się azs umcs. dziś ich jedynka dała aż 29 pkt (11/20 z gry, 3/7 za 3 pkt). jeszcze chwila i będziemy żałować, że talbot zamiast polecać spencer, nie namówiła na pozostanie w gorzowie swojej rodaczki z australii nicole seekamp. przykład fitzgerald pokazuje, że po prostu trzeba graczy na kluczowe pozycje uważniej wybierać". ***gorzow.wyborcza.pl/gorzow/7,36844,22513636,w-krajowej-lidze-nie-poprawilismy-sobie-humorow-azs-ajp-przegrywa.html
bikiniarz
bikiniarz (15 października 2017 o 13:35) 0
undefined napisał:
Miejmy nadzieję, że uraz Kati nie jest groźny i będzie mogła zagrać za tydzień z Zagłębiem. Brawa dla Pszczółek za walkę i zwycięstwo!