Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

TAURON BASKET LIGA

26 lipca 2015 r.
20:31

Bartosz Ciechociński, koszykarz Startu Lublin: Wykorzystam każdą minutę

0 5 A A
Bartosz Ciechociński bronił barw Startu w sezonie 2012/13, gdy lubelski zespół występował w pierwszej lidze. Wówczas grał m.in. przeciwko Śląskowi Wrocław<br />
<br />
FOT. as/ARCHIWUM
Bartosz Ciechociński bronił barw Startu w sezonie 2012/13, gdy lubelski zespół występował w pierwszej lidze. Wówczas grał m.in. przeciwko Śląskowi Wrocław

FOT. as/ARCHIWUM

Rozmowa z Bartoszem Ciechocińskim, koszykarzem Startu Lublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Cały poprzedni sezon straciłeś z powodu kontuzji. Gdy wyleczyłeś uraz i byłeś blisko przenosin do Legii, problemy zdrowotne wróciły. Ostatnie miesiące to dla ciebie w całości stracony okres?

– Nie mogę tak powiedzieć. Faktycznie, kontuzja to chyba najgorsze, co może przytrafić się sportowcowi, ale miałem dużo czasu na poprawienie swoich słabych stron, a przede wszystkim podejścia do koszykówki. Mentalnie jestem poziom wyżej niż przed rokiem. Zdecydowanie za szybko wróciłem na pełne obroty po urazie, co spowodowało odnowienie się kontuzji. Dostałem nauczkę na przyszłość, z której na pewno wyciągnąłem już wnioski.

• Teraz jesteś już w stu procentach zdrowy i gotowy do gry?

– Od trzech miesięcy trenuję i dobrze się czuję. Nic mi nie dolega. Od pierwszych zajęć będę do dyspozycji trenera. Zamierzam dać z siebie wszystko i przekonać go, że warto na mnie postawić.

• Latem Start przeszedł kadrową rewolucję. Odeszło bardzo wielu zawodników, w przyszłym sezonie kadra będzie węższa, więc nie powinno zabraknąć ci okazji do pokazania umiejętności. Czujesz, się na siłach, żeby wziąć odpowiedzialność za grę zespołu?

– Bez względu na to, jak będzie wyglądała nasza kadra, za każdym razem gdy dostanę szansę zostawię serce i zdrowie na parkiecie. Muszę wykorzystać każdą minutę.

• Jesteś teraz znacznie bardziej doświadczonym zawodnikiem niż gdy grałeś ze Startem w pierwszej lidze. Jak dużo dał ci rok spędzony w Kotwicy Kołobrzeg?

– Sezon w Kołobrzegu był mi bardzo potrzebny. Miałem możliwość gry na najwyższym poziomie rozgrywkowym, co z pewnością zaprocentuje w kolejnych rozgrywkach.

• Strata głównego sponsora sprawiła, że działacze Startu musieli zacisnąć pasa i odchudzić kadrę. Wydaje się, że 14 miejsce, jakie zespół zajął przed rokiem, w tym sezonie będzie szczytem marzeń. Ciężko będzie chyba powalczyć o coś więcej.

– Ciężko przed sezonem zakładać, które miejsce zajmiemy. Tym bardziej, że kadra nie została jeszcze skompletowana. Nie wyobrażam sobie jednak, żebyśmy nie powalczyli o coś więcej niż w ubiegłym sezonie. Ten zespół ma potencjał.

Rozmawiał Michał Beczek

 

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 09:58
Powodzenia Bartosz, uważam że żle nie będzie, wolę oglądać ambitnych chłopaków z lublina niż mocno średni zaciąg z całej polski
Avatar
Gość / 30 lipca 2015 o 09:39
Allen w serie A2!??...http://www.sportowefakty.pl/koszykowka/536917/bryon-allen-zamienia-tbl-na-wloska-serie-a2 Chyba ma kiepskiego agenta bo serie A2 to dla niego niski poziom. Poza tym Start naprawdę nie ma pieniędzy skoro nie było go stać przedłużyć z nim kontraktu. Myślałem, że chcą go podpisać kluby które grają w pucharach Europejskich i dlatego Start nie może z nimi konkurować finansowo ale klub z serie A2??... no proszę Was działacze Startu, mówicie o wygórowanych żądaniach finansowych Allena a po prostu mydlicie kibicom oczy.
Avatar
Gość / 28 lipca 2015 o 11:39
Będzie szybki powrót do pierwszej ligi bo kibice nie przyjdą na to patrzeć.
Avatar
Gość / 27 lipca 2015 o 19:51
gratuluje optymizmu. Kasa pusta, trener zamiast budować zespół jeździ sobie na kadrę (nie mam pretensji do niego, że chce łapać szansę, ale do klubu że na to zezwala), odchodzą nawet przeciętni Polacy, w temacie obcokrajowców zupełna cisza (spodziewam się że znowu trafią tu wynalazki z youtuba typu Billing). Nie wiem kim oni chcą się utrzymać...
Avatar
Gość / 27 lipca 2015 o 17:22
Brawo Bartoszu... Jak uda się Tobie zaszczepić ten optymizm i wole walki..to nie potrzeba dużo więcej żeby ugrać cos więcej niż w zeszłym sezonie. Trzeba trenować ...i nie słuchac się podpowiadaczy...masz swój rozum ...Ja Tobie zycze jak najlepiej...
Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 09:58
Powodzenia Bartosz, uważam że żle nie będzie, wolę oglądać ambitnych chłopaków z lublina niż mocno średni zaciąg z całej polski
Avatar
Gość / 30 lipca 2015 o 09:39
Allen w serie A2!??...http://www.sportowefakty.pl/koszykowka/536917/bryon-allen-zamienia-tbl-na-wloska-serie-a2 Chyba ma kiepskiego agenta bo serie A2 to dla niego niski poziom. Poza tym Start naprawdę nie ma pieniędzy skoro nie było go stać przedłużyć z nim kontraktu. Myślałem, że chcą go podpisać kluby które grają w pucharach Europejskich i dlatego Start nie może z nimi konkurować finansowo ale klub z serie A2??... no proszę Was działacze Startu, mówicie o wygórowanych żądaniach finansowych Allena a po prostu mydlicie kibicom oczy.
Avatar
Gość / 28 lipca 2015 o 11:39
Będzie szybki powrót do pierwszej ligi bo kibice nie przyjdą na to patrzeć.
Avatar
Gość / 27 lipca 2015 o 19:51
gratuluje optymizmu. Kasa pusta, trener zamiast budować zespół jeździ sobie na kadrę (nie mam pretensji do niego, że chce łapać szansę, ale do klubu że na to zezwala), odchodzą nawet przeciętni Polacy, w temacie obcokrajowców zupełna cisza (spodziewam się że znowu trafią tu wynalazki z youtuba typu Billing). Nie wiem kim oni chcą się utrzymać...
Avatar
Gość / 27 lipca 2015 o 17:22
Brawo Bartoszu... Jak uda się Tobie zaszczepić ten optymizm i wole walki..to nie potrzeba dużo więcej żeby ugrać cos więcej niż w zeszłym sezonie. Trzeba trenować ...i nie słuchac się podpowiadaczy...masz swój rozum ...Ja Tobie zycze jak najlepiej...
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej
galeria

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej 0 0

Do zdarzenia doszło przed godz. 15 w okolicach Biedronki przy ul. Piaskowej w Puławach.

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty 1 5

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek 17 16

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 76 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 9 2

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 1

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 7 2

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 2

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.