Wicemistrz okazał się zbyt mocny, Turów Zgorzelec – Start Lublin 76:66

Autor: Kamil Kozioł

<br />
Marcin Salamonik rozegrał w Zgorzelcu niezłe zawody

Turów Zgorzelec w przerwie letniej doznał poważnych osłabień. Z drużyny wicemistrza Polski odeszło kilku istotnych zawodników, a na ich miejsce sprowadzono zawodników o teoretycznie nieco mniejszych umiejętnościach. Do zmiany doszło również na stanowisku trenera, nowym opiekunem zgorzelczan został Piotr Ignatowicz. Młody szkoleniowiec potrzebował nieco czasu na zgranie zespołu i dość niespodziewanie przegrał pierwsze dwa ligowe starcia. W niedzielę Turów jednak przełamał się i ograł Start Lublin 76:66.

Gospodarze potrzebowali sporo czasu, aby wejść na właściwe tory. Lublinianie umieli to wykorzystać i w pierwszej kwarcie to oni mieli inicjatywę. Wprawdzie przegrali tę odsłonę dwoma punktami, ale patrząc na ich grę można było myśleć optymistycznie o dalszej części spotkania.

W drugiej odsłonie z rzutem włączył się jednak Jovan Novak. Serb w całym meczu zdobył 21 punktów i był jednym z bohaterów wczorajszych zawodów. Dodatkowo, lublinianie mieli mnóstwo problemów ze sforsowaniem defensywy gospodarzy. Podopieczni Pawła Turkiewicza oddawali mnóstwo rzutów, które jednak w większości mijały kosz.

Problemem były również częste przestoje w grze lublinian, w czasie których rywale zdobywali seriami punkty. W trzeciej kwarcie przewaga wicemistrzów Polski sięgnęła aż osiemnastu punktów. Lublinianie próbowali jeszcze odrobić starty, ale brakowało im sportowych argumentów, aby zniwelować cały dystans dzielący obie ekipy.

PGE Turów Zgorzelec Start Lublin 76:66 (18:16, 24:15, 15:16, 19:19)

Turów: Novak 21 (5x3), Harris 17, Dillon 7, Kostrzewski 7, Dylewicz 4 oraz J. Karolak 9 (1x3), Niedźwiedzki 7, Tatum 4 (1x3), Marek 0, Krestinin 0.

Start: Salamonik 12 (2x3), Kellogg 11 (3x3), Poole 10 (2x3), Trojan 7, Grzeliński 5 oraz Czumakow 14, Czujkowski 3, Jackson 2, Małecki 2, Ciechociński 0.

Sędziowali: Kowalski, Koalewski i Jankowski. Widzów: 1500.

Pozostałe wyniki: Rosa Radom – WKS Śląsk Wrocław 75:79 * AZS Koszalin – Trefl Sopot 75:74 * Polpharma Starogard Gdański – Energa Czarni Słupsk 81:101 * BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Anwil Włocławek 61:85 * Asseco Gdynia – Polfarmex Kutno 71:62. Mecze MKS Dąbrowa Górnicza – Polski Cukier Toruń i King Wilki Morskie Szczecin – Siarka Tarnobrzeg zakończyły się po zamknięciu wydania. Spotkanie WKS Śląsk Wrocław – Stelmet BC Zielona Góra odbędzie się dzisiaj.