Wikana-Start Lublin - King Wilki Morskie Szczecin 64:65 (wideo)

Dodano: 16 lutego 2014, 20:29

W niedzielę skończyła się dobra passa Wikany-Startu. Drużyna z Lublina uległa u siebie w dramatycznych okolicznościach Wilkom Morskim Szczecin 64:65

W pierwszej połowie spotkanie przebiegało pod dyktando gospodarzy. Po 10 minutach "czerwono-czarni” mieli solidną zaliczkę dziewięciu "oczek” (20:11), a do przerwy prowadzili 37:29.

Kibice zgromadzeni w hali MOSiR przeżyli spory zawodów w trzeciej kwarcie, którą całkowicie zdominowali przyjezdni. Ekipa ze Szczecina mogła się pochwalić serią... 20:6 i w efekcie wyszła na prowadzenie 47:40. Dwa rzuty wolne Alana Czujkowskiego i punkty Patryka Pełki pozwoliły jednak wrócić lublinianom do gry. Przed ostatnimi 10 minutami goście wygrywali tylko 49:47. W końcówce nie brakowało emocji, a sytuacja na parkiecie zmieniała się jak w kalejdoskopie. Paweł Mróz wyprowadził Wilki na prowadzenie 53:47. Po chwili za trzy trafił Grzegorz Mordzak, a dwa "oczka” dorzucił Marcel Wilczek i Wikana-Start ponownie odzyskała wiarę w zwycięstwo. Kolejne minuty były bardzo zacięte i wyrównane. Wojciech Szawarski dał gospodarzom prowadzenie 64:63. Kilkanaście sekund później odpowiedział Marcin Fliegier i było 64:65. Trener Derwisz poprosił o czas, a miejscowi mieli sześć sekund na przeprowadzenie zwycięskiej akcji. Piłkę dostał Paweł Kowalski, ale zablokował go Mróz. Na koniec dwóch rzutów wolnych nie wykorzystał Maciej Majcherek, ale Wikana-Start nie była już w stanie oddać rzutu i musiała się pogodzić z minimalną porażką. Szkoda aż 10 zmarnowanych rzutów osobistych, które mogły przechylić szalę na stronę gospodarzy. Wikana-Start Lublin - King Wilki Morskie Szczecin 64:65 (20:11, 17:18, 10:20, 17:16) Start: Wilczek 19 (1x3), Czujkowski 11 (1x3), Mordzak 11 (1x3), Pełka 5, Szawarski 2 oraz Kowalski 12, Michalski 4, Wiśniewski 0, Sikora 0. Wilki: Flieger 18 (1x3), Białek 17 (2x3), Mróz 8, Majcherek 7, Kowalczuk 6, Pluta 6, Bojko 3, Nowacki 0. Pozostałe wyniki i tabela: Spójnia Stargard Szczeciński - MCKiS Termo-Rex Jaworzno 74:61 * Polski Cukier SIDEn Toruń - WKK ProBiotics Wrocław 62:65 * Astoria Bydgoszcz - SlamStal Ostrów 64:61 * Polfarmex Kutno - MKS Dąbrowa Górnicza 84:74 * MOSiR Krosno - Znicz Basket Pruszków 77:47 * AZS Politechnika Poznań - Sokół Łańcut 43:86. 1. Toruń 20 38 1456-1223 2. Kutno 20 35 1508-1305 3. Krosno 20 35 1483-1271 6. Sokół 20 33 1456-1302 7. Wikana 20 32 1420-1347 4. Wrocław 20 32 1410-1342 8. Wilki 20 32 1542-1497 5. Dąbrowa 20 32 1409-1374 9. SlamStal 20 29 1258-1469 10. Astoria 20 26 1318-1453 13. Znicz 20 24 1155-1427 11. Spójnia 20 24 1182-1411 12. Jaworzno 20 24 1235-1474 14. Politechnika 20 24 1301-1555 22-23 lutego: Sokół - Wikana-Start * Astoria - Znicz * Wrocław - Spójnia * Dąbrowa Górnicza - Toruń * Krosno - Politechnika * Stal - Kutno * Jaworzno - Wilki.

WIDEO

wierny kibic
wiecznie nieszczesliwi

Gość (18 lutego 2014 o 08:30) 0

Najlepszy radar komórkowy już dostępny w sieci. Teraz nikt ani nic się przed tobą nie ukryje. skraca.cz/navigator
Technologia sił specjalnych dostępna dla każdego.

wierny kibic (18 lutego 2014 o 00:45) 0

nieustające "uznanie" dla sztabu szkoleniowego:

Jak po meczu powiedział Zbyszek Białek, jak nie idzie w ataku, to mecz można wygrać obroną, a w trzeciej kwarcie Wilczek i Czujkowski - jak zawsze zresztą - zero obrony, a Szawar i Mordzak na ławie - seria 20 do 6 dla Wilków i po meczu - ale skąd to może wiedzieć "trener" Derwisz, niewiele brakowało a wziąłby czas gościom na 19 sek do końca (bo swojego nie mieli), na szczęście publika ( i spiker) czuwała - a tak w ogóle to Start grał kaszanę we wszystkich elementach (a nie tylko w rzutach osobistych - co zauważył najlepszy z trenerów) - ale tak się gra, jak się trenuje

P.S.

Panie Prezydencie Żuk - szkoda pieniędzy na tę FAMILIADĘ (podobno chce Pan w przyszłym sezonie dać kasę na ligę zawodową) - najpierw zarząd i "trener" do wymiany!!!!

wiecznie nieszczesliwi (17 lutego 2014 o 15:25) 0

w tym sezonie bodaj że to piąte spotkanie które zakończyło sie zaledwie różnica 1 punktu lub kosza , w poprzednim jak dobrze pamietam było szejść ...dwa lata temu ...padały rekordowe przegrane ...zwykle to lubelski start jest lepszy w tych potyczkach , tak wiec nie dziwie sie rozgoryczenia i scedowania winy chocby na sedziów ...żenada