Wikana-Start Lublin - Śląsk Wrocław 65:83. Koniec sezonu dla "czerwono-czarnych"

Dodano: 13 kwietnia 2013, 20:41
Autor: KAMIL KOZIOŁ

(JACEK ŚWIERCZYŃSKI)

Olbrzymie emocje w hali MOSiR. Wikana-Start gryzła parkiet, ale nie była w stanie pokonać Śląska Wrocław i odpadła z play-off

Cztery faule techniczne, pięć przewinień niesportowych i jeden faul dyskwalifikujący – takiego meczu nie pamiętają nawet najstarsi kibice Wikany-Startu.

Atmosfera w hali przy Al. Zygmuntowskich od pierwszych minut była bardzo gorąca. Gospodarze niesieni dopingiem lubelskiej publiczności znakomicie rozpoczęli mecz i już po 180 sekundach prowadzili 11:4.

Przyjezdni wzięli jednak czas i szybko odrobili straty. Wtedy po raz pierwszy dali o sobie znać arbitrzy, którzy ukarali Łukasza Wilczka przewinieniem technicznym. Marcin Flieger wykorzystał jednego osobistego, a w kolejnej akcji dorzucił jeszcze dwa punkty i wyprowadził wrocławian na pierwsze w tym meczu prowadzenie.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się trzecia kwarta, w której lublinianie już po nieco dwóch minutach mieli na swoim koncie cztery faule.

Śląsk od tego momentu grał bardzo mądrze i starał się wymuszać przewinienia. Arbitrzy byli bardzo wyczuleni i w efekcie tego przyjezdni w tej odsłonie wykonali aż czternaście rzutów wolnych. Dzięki temu po 30 minutach prowadzili już 63:49.

Miejscowi próbowali jeszcze gonić rywali, ale rzut za trzy punkty wyraźnie im tego dnia nie siedział. Lider Wikany-Startu, Tomasz Celej był bardzo dobrze odcinany od podań przez najlepszego na parkiecie Pawła Kikowskiego.

Frustracja najbardziej doświadczonego zawodnika lubelskiej drużyny znalazła ujście w 37 min, kiedy Celej rzucił się z pięściami na Fliegera oraz jednego z arbitrów, który próbował rozdzielać poróżnionych zawodników.

Za swoje zachowanie 35-latek został wyrzucony z boiska, co spotkało się z olbrzymią dezaprobatą publiczności. – Fakt, że Tomek schodząc z boiska zebrał od kibiców olbrzymie brawa, wystarczy za cały komentarz dotyczący pracy sędziów. Takie zachowanie arbitrów psuje polską koszykówkę – powiedział Arkadiusz Pelczar, prezes Wikany-Startu.

Wikana-Start Lublin - Śląsk Wrocław 65:83 (21:22 17:15 11:26 16:20)

Wikana-Start: Kowalski 13 (1x3), Ł. Wilczek 12, Celej 11 (1x3), Czujkowski 10, Ciechociński 5 oraz Szymański 7, Łuszczewski 3, Sikora 2, Marciniak 2.

Śląsk: Kikowski 34 (6x3), Flieger 14, N. Kulon 9 (1x3), Sulima 8, Diduszko 2 oraz Ochońko 8, Gabiński 5 (1x3), M. Kulon 3, Prostak, Bochenkiewicz.

Kibic
Kibic (16 kwietnia 2013 o 09:18) 0
Sezon zakończył się wielkim wstydem dla całej lubelskiej koszykówki - przypadkowe transfery Wilczków uratowały ligę, ale powiedzmy szczerze - nie ma zespołu, nie ma trenerów i nie ma perspektyw na przyszłość - poza początkującym Ciechocińskim (niestety postępy robi bardzo powoli, widać, że nikt nie pracuje z nim indywidualnie) reszta kończy lub powinna jak najszybciej skończyć karierę (Sikora, Łuszczewski, Marciniak, Celej) bądź reprezentuje kiepski poziom sportowy (Drążyk, Pawelec). Znów przyjdzie szukać po Polsce - a koszykówki młodzieżowj jak nie było tak nie ma (świadczą o tym wyniki zespołów lubelskich w rozgrywkach - chociażby U20 czy U18). Władze miasta powinny wreszcie zrobić prawdziwe rozeznanie w szkoleniu i nie ograniczać się do propogandy sukcesu. NIe zawsze niestety "chcieć" to to samo co "potrafić" - Start jest typowym takim przykładem - pieniądze duże a efektów nie ma wcale - co większy talent to ucieka z Lublina, albo bawi się w koszykówkę amatorską - a w zwspole pozostają niedobitki.
chris
chris (15 kwietnia 2013 o 07:43) 0
To zasługa kibiców.To prawda,że zawodnicy słabsi niż kiedyś ale jeszcze bardziej kibice.
Nie daliście żadnego wsparcia drużynie.Obojętnie reagowaliście na gwzidki sędziów.Kiedyś nie pozwoliliby sobie na tak nierówne traktowanie obu zespołów, jak w trzeciej kwarcie.Gwizdy,głośno wyrażana dezaprobata obudziłaby ich,no chyba,że oni sobie to zaplanowali.
Tak beznadziejnych kibiców,mecz z Toruniem to jakiś wyjątek,nie ma chyba nigdzie w Polsce.
I tej atmosfery wzajemnego zjadania się we własnym sosie.Tej niechęci do siebie nawzajem,całego
środowiska koszykarskiego w Lublinie ale to było prawie zawsze.dlatego tutaj mimo,że grało kiedyś
wielu wybitnych koszykarzy,było tyle uzdolnionej młodzieży,trudno było o jakiś większy spektakularny
sukces.
Kibic
Kibic (14 kwietnia 2013 o 17:01) 0
Celej za uderzenie zawodnika i sędziego w twarz pewnie otrzyma dożywotnią dyskwalifikacje. Kara chyba nie będzie dla niego dotkliwa, bo i tak planował zakończyć karierę. Uważam, że to jego chamskie zachowanie powinno być ukarane znacznie surowiej, z karą finansową włącznie.
gość
gość (14 kwietnia 2013 o 13:11) 0
prawda, kiepski przykład dla młodych
Gość (14 kwietnia 2013 o 12:13) 0
powinni go ukarać , piękny przykład dla młodych ludzi ...nie jesteś zadowolony , kop , pluj , bij ...od werdyktu jest sędzia i reszta śpiochów co zarabia naprawdę nie złą kasę ! wyjątkowy brak charakteru i gwiazdorstwo na odpowiednim poziomie ....